/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sandıklıcancel

Afyonkarahisar Sandıklı Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Sandıklı Kiralık Konut Arayışında Olanlara Yol Gösterici Şehir Rehberi

Emlakjet.com her gün binlerce kişiye aradığı evi kolaylıkla bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Sandıklı kiralık konut arayanlara özel olarak hazırladığımız şehir rehberimiz ile birlikte artık seçim yapmak çok daha kolaylaşacak!  Yaşayacağınız bölge hakkında genel bilgiler, tarihi, nüfusu, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili tüm merak ettiklerinizi içeren rehberimiz sizlerle buşuşuyor. 

 

Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

 Sandıklı, Afyonkarahisar il merkezine 61 kilometre uzaklıkta, Ege bölgesinin İç Anadolu Bölgümünde yer alan bir ilçesidir. Ankara-Antalya karayolu üzerinde bulunan ilçe ülkenin pek çok bölgesine karayolu ulaşımı ile bağlantılıdır. Kumalar dağının batı eteğinde kurulu bir ilçe olan Sandıklı’nın coğrafi konumunda dört tarafı dağlarla çevrili bulunmaktadır. Meşhur Yunus Emre ve Hoca Tabduk Emre Türbesi ilçe sınırlarında bulunmaktadır. İlçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Hüdair Kaplıcaları sağlık turizmi açısından önem taşımaktadır.

 

Sandıklı kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Afyonkarahisar Merkez ve Sincanlı İlçeleri,
  • Güneyinde Kızılören ve Dinar İlçeleri,
  • Batısında Hocalar İlçesi ve Denizli İlinin Çivril İlçesi,
  • Doğusunda Şuhut İlçesi ile çevrilidir.

 

Toplam yüzölçümü 1.400 kilometrekare olan Sandıklı’nın rakımı yaklaşık 1.120 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 56.182’dir. Bu nüfus ile Afyonkarahisar’ın merkez ilçesi dışındaki en kalabalık ilçesi konumundadır. Bu nüfusun yüzde 51,07’si kadın, yüzde 48,93’ü erkekten oluşmaktadır.

 

Sandıklı Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçenin Mahalleleri

Afyon Sandıklı’da kira kiralık daire arayanlar için fiyat aralıkları büyük farklılık göstermemektedir. Tercih edeceğiniz dairenin sahip olduğu metrekare, çevresindeki sosyal alanlar, dairenin iç özellikleri gibi fiyat artışında etkili olabilecek etkenlere dikkat edilmelidir. Sandıklı kiralık konut arayanlar için ilçe konut piyasası fiyatları ortalaması şu şekildedir;

 

  • Ortalama kiralık daire alanı 120 metrekare,
  • Ortalama kiralık daire metrekare birim fiyatı 5 TL,
  • 3+1 120 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 630 TL’dir.

 

2018 yılı TÜİK verilerine göre Sandıklı ilçesi idari yapısında Merkez ve Karadirek olmak üzere 2 bucak merkezi bulunmakta, bu bucaklara bağlı olan toplam 47 adet köy ve merkez ilçelerinde 13 adet mahalle bulunmaktadır.  Sandıklı kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahalleleri şunlardır; Yunus Emre Mahallesi, Kevser Mahallesi, Ece Mahallesi, Cuma Mahallesi, Zafer Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Çiğiltepe Mahallesi, Hisar Mahallesi, Çakır Mahallesi, Fatih Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Çay Mahallesi. Afyon Sandıklı Çakır Mahallesi kiralık daire ilanları gibi en çok tercih edilen bölgelerdeki ilanları inceleyebilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Sandıklı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Kira Piyasası

Sandıklı’da konut ısıtma sistemi için jeotermal enerji sistemi kullanılmakta ve Sanjet A.Ş tarafından hizmet verilmektedir. Sandıklı Hüdai Kaplıcalarından ve diğer açılan sıcak su kuyularından ilçe merkezinde bulunan iki adet eşanjör sistemine suyun basılarak normal şebeke suyu aracılığıyla sıcak su hattı konutlara taşınabilmektedir. 

 

Emlakjet Bölge Rpaoru 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 21.315 konut, 3.303 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı ortalaması 2,65 kişidir. İlçe konut piyasası her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Sandıklı Toki konutları başvuruları 2017 yılında alınmaya başlanmış, yakın zamanda teslim edilmeye başlanacak. Toki projesindeki daire tipleri 2+1 ve 3+1 olarak hazırlanmış. İlçenin sahip olduğu köylerde ise en çok tercih edilenlerden biri olan Sandıklı’da satılık müstakil ev fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Sandıklı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.