/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sinanpaşacancel

Afyonkarahisar Sinanpaşa Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Sinanpaşa Kiralık Konut Arayanlara Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlara kısa sürede istediği kriterlere uygun evi buldurmaya yardımcı olmaya devam ediyor. Sinanpaşa kiralık konut arayanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz sayesinde ilçenin genel özellikleri, tarihi, nüfusu, mahalle bilgisi, okul ve hastaneleri, konut kira piyaası hakkında bilmeniz gereken tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

 

Sinanpaşa, Afyonkarahisar şehir merkezinin batısında 33 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. 1953 yılında ilçe statüsüne kavuşan Sinanpaşa, Afyonkarahisar-Uşak-İzmir ve Afyonkarahisar-Antalya karayolu üzerinde konumlanmaktadır. İlçe, Türkiye’nin çam ağaçları ile kaplı olan dağları ile çevrili bir ova görünümündedir. Sinanpaşa kiralık konut arayanlar için ilçenin tarihi M.Ö 4000’li yıllardan bu yana yerleşim yeri olduğu düşünülmektedir. Yapılan arkeolojik kazılara göre M.Ö. 3000 yılına kadar Küçükhöyük köyünde kalıntılara ulaşılmıştır. Bölgeye verilen isim; Akkoyunlu Sinan Paşa’dan gelmektedir. 

 

Toplam yüzölçümü 853 kilometrekare olan ilçenin iklim özellikleri kış mevsimi soğuk ve kar yağışlı, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçmektedir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 41.468’dir. Bu nüfusun yüzde 50,42’si kadın, yüzde 49,58’i erkekten oluşmaktadır. Sinanpaşa kiralık daire tercihi yapmak isteyenler için  çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Kütahya’nın Altıntaş ilçesi,
  • Kuzeydoğusunda ve doğusunda Afyonkarahisar Merkez ilçesi,
  • Güneyinde Sandıklı ve Şuhut ilçeleri,
  • Batısında Uşak’ın Banaz ilçesi ile Kütahya’nın Dumlupınar ilçesi ile komşudur. 

 

Sinanpaşa Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Sinanpaşa ilçesi idari yapısı 32 mahalleden oluşmaktadır. Sinanpaşa kiralık konut arayışında olanlar için ilçe nüfusunun 4.013 kişi ilçe merkezinde, geri kalanın tamamı kırsal köy ve kasabalarda yaşamaktadır. Sinanpaşa ilçesinin mahalleleri; Zafer Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Ambar Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Ali Çetinkaya Mahallesi, Orta Mahallesi, Saray Mahallesi, Bağdat Mahallesi, Öğretmenler Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Halkalı Mahallesi, Küçüktepe Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Dibekbaşı Mahallesi, Çiğiltepe Mahallesidir. Size en uygun olan mahalleyi bulabilmek için Afyon Sinanpaşa kiralık daire ilanlarını daha detaylı inceleyebilmek için listeleme sayfamızı konrol edebilirsiniz.

 

Sinanpaşa Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 12.409 konut, 2.129 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayısı ortalama 2,87’dir. Sinanpaşa il merkezine olan yakınlığı sebebiyle gün geçtikçe gelişmeye devam etmektedir. Devlet desteği ile yapımına başlanan TOKİ Sinanpaşa konutları ise bölgenin doğasına uygun olarak tek katlı ya da iki katlı müstakil evler olarak hazırlanmıştır. Sinanpaşa Toki kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz. 

 

Sinanpaşa ilçe genelinde konut piyasasında ortalama konut alanı 110 metrekare civarında bulunan 3+1 ya da 2+1 daire tipleri tercih edilmektedir. Tarım ve hayvancılıkla ilgilenen ailelerin tercihi ise kendine ait arsa alanı bulunan müstakil evler olmaktadır. Sinanpaşa kiralık konut arayanlar  için ortalama bir konutun metrekare satış fiyatı 1.581 TL olarak hesaplanmıştır. Konut kiraları ise dairenin sahip olduğu dış özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Gelişmeye devam etmekte olan Sinanpaşa’da ev kiralarken;

 

  • Dairenin ya da binanın yaşı,
  • Daire tipinin uygun olup olmadığı,
  • Dairenin sahip olduğu cephe,
  • Dairenin metrekaresi,
  • Dairenin ısıtma özellikleri,
  • Kira sözleşmesinin düzenlenecek maddeleri ile ilgili tüm detaylara hakim olmak oldukça önemlidir. 

 

Sizde aradığınız evi hızlıca bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçısından ya da sahibinden Afyonkarahisar Sinanpaşa’da kiralık müstakil evler gibi en çok tercih edilen ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Sinanpaşa Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.