/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şuhutcancel

Afyonkarahisar Şuhut Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Şuhut Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Merak Edilen Tüm Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan binlerce kişiye her gün internetteki ilanların arasından en uygununu buldurmaya devam ediyor. Şuhut kiralık konut arayanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, nüfusu, iklimi, idari yapısı, tarihi ve konut kira piyasası ile ilgili tüm merak edilen bilgiler yer alıyor. 

 

Şuhut, Afyonkarahisar il merkezinin 29 kilometre güneyinde yer alan bir ilçesidir. Coğrafi olarak İç Ege Bölgesinin en doğu kısmında yer almaktaıdr. Batı Anadolu’yu İç Anadolu’ya bağlayan eşik arazi üzerinde kurulu olan Şuhut bir ova görününümündedir. Tarihi, yapılan arkeolojik kazılarda Kepirtepe’deki bir mezar höyüğünün bulunması ile birlikte Neolitik çağdan kalma yerleşim yeri olduğu düşünülmektedir. Antik dönemde Bizans’lıların, Hitit’lilerin ve Roma’lıların ‘’Synnada’’ olarak adlandırdığı biliniyor. Şuhut kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Afyon ili, 
 • Güneyinde Dinar ilçesi ile Isparta ili,
 • Doğusunda Çay ilçesi,
 • Batısında Sincanlı ve Sandıklı ilçeleri ile çevrilidir. 

 

Toplam yüzölçümü 1182 kilometrekare, rakımı 1200 metredir. Afyonkarahisar’ın rakımından daha yüksektir. 2018 yılı nüfus verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 36.947’dir. Bu nüfus 18.592 kadın, 18.355 erkekten oluşmaktadır. 

 

Şuhut Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahaleller

2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçe idari yapısında 16 mahalle, 6 belediyelik kasabası ve 31 adet köyü bulunmaktadır. Şuhut kiralık konut arayanların tercih edebileceği mahalleleler şunlardır; İstiklal Mahallesi, Zafer Mahallesi, Yalı Mahallesi, Altıgöz Mahallesi, Baş Mahallesi, Taşlıca Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Hisar Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Develi Mahallesi, Pazar Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, İplik Mahallesi, Hacı Musa Mahallesi, Erenler Mahallesi, Çağlayan Mahallesidir. Şuhut Altıgöz Mahallesi kiralık daire ilanları gibi en çok tercih edilen bölge ilanları için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Şuhut Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Konut Kira Piyasası

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu lokasyona, çevresindeki sosyal alanlara, okula, hastaneye yakınlığı ve dairenin özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 7.568 konut, 1.414 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda hane halkı ortalması 1,91 kişidir. İlçede bulunan tarihi ve kültürel alanlara gelen ziyaretçilerin en çok tercihi Şuhut eşyalı kiralık daire ve günlük kiralık daire ilanları olmaktadır. Bölge konut piyasasında evini eşyalı olarak kiralayan yatırımcı ev sahipleri oldukça yaygındır. Kiralık daire düşünenler için konut piyasası bilgiler şu şekildedir;

 

 • Kiralık daire ortalama alanı 120 metrekare,
 • Ortalama metrekare birim kira fiyatı 4 TL,
 • Ortalama konut kirası 539 TL,
 • 3+1 120 metrekarelik dairenin kira fiyatı 490 TL’den başlamaktadır. 

 

Şuhut Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçede Gezilecek Yerler

 

 • 1922 yılında gerçekleşen saldırı sırasında şehit olan askerlerin Şuhut Anıt Mezarlığı
 • Asmakaya Kalesi
 • Hitit Mezar Höyükleri
 • Atatürk’ün geçici karargah olarak kullandığı tarihi ev müzesi
 • Bininler’in kaya mezarları

 

Şuhut ilçesi çevresindeki kırsal yerleşim bölgelerine sağladığı eğitim ve ekonomik olanaklar ile bulunduğu alana kalkındırma sağlayan bir ilçedir. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenn güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Afyonkarahisar Şuhut’ta kiralık müstakil evler gibi tercih edilen ilanları incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Şuhut Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.