/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sultandağıcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Sultandağı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sultandağı Kiralık Konut Arayanlar İçin Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlar için binlerce ilan arasından en uygununu buldurmaya yardımcı olmaya devam ediyor. Sultandağı kiralık konut arayanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz; ilçenin genel özellikleri, tarihi, nüfusu, iklimi, idari yapısı, sosyal alanları ve konut piyasasını içerirken sizlere tercihinizde kolaylık sağlıyor.

 

Sultandağı, Afyonkarahisar’ın il merkezine 68 kilometre doğusunda, ilin Konya sınırını belirleyen ilçesidir. Ege Denizine dik olarak uzanan Sultandağı’nın kuzey yamaçlarında Akşehir ve Eber göllerinin arasında kurulmuştur. Afyonkarahisar-Konya karayolunun 68. kilometresinde bulunur. Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesinin kesişim noktasında, Göller bölgesine yakındır. 

 

Antik çağdan itibaren yerleşim bulunan ilçenin tarihi kaynaklarda eski ismi ‘’İshaklı’’ olarak geçmektedir. Selçuklu’nun bilinen devlet adamı olan İshak Bey tarafından bu bölgeye yerleşim sağlanmış ve ismi verilmiştir. Sultandağı ilçesi İpek Yolu’nun bir kısmına ev sahipliği yapmıştır. Kültürel ve tarihi çeşitliliğe sahip olmuştur. Kirazı günümüzde 50’den fazla ülkeye ihraç edilmekte ve her yıl ‘’Kiraz Festivali’’ yapılmaktadır. 

 

Sultandağı kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Batısında Çay ilçesi,
 • Doğusunda Konya ili,
 • Kuzeyinde Bolvadin ilçesi,
 • Güneyinde Isparta ili ile komşudur.

 

Toplam yüzölçümü 91 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1010 metredir. 2018 yılı nüfus sayımlarına göre nüfusu 15.076’dır. Bu nüfusun yüzde 52,02’si kadın, yüzde 47,98’i erkekten oluşmaktadır. 

 

Sultandağı Kiralık Konut Arayışında Olanların Tercih Edebileceği Mahalleler

Sultandağı ilçesi idari teşkilatlanmasında 2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçe merkezine bağlı 6 belde, 7 köy ve 18 mahalle bulunmaktadır. Sultandağı kiralık konut arayanların tercih edebileceği mahalleleri şunlardır; Yukarı Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Sıra Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Karaman Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Kayran Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Pazaraltı Mahallesi. Sultandağı’nda kiralık evler için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Sultandağı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 5.813 konut, 871 iş yeri bulunmaktadır. Yerleşim yerinin küçük, nüfusun az olduğu ilçede bulunan konutlarda hane başına 1,6 kişi yaşamaktadır. Coğrafyası dağlık ve yeşillik bulunan ilçenin elverişli iklim koşulları sebebiyle tarımsal faaliyetler çoğunluktadır. Kentleşmeye henüz başlamamış olan Sultandağı’nda konut piyasasında müstakil evler ve az katlı bina yapıları bulunmaktadır. Bu konutlarda ortalama alan 125 metrekarelik 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer almaktadır. Satılık dairelerin metrekare fiyarı 871 TL olarak hesaplanmıştır. 

 

Sultandağı kiralık konut arayışında olanların ev kiralamadan önce dikkat etmesi gerekenler şunlardır;

 

 • Evin bulunduğu lokasyon,
 • Evin çevrede bulunan okul ve hastanelere olan yakınlığı,
 • Evin ulaşım seçenekleri,
 • Evin bulunduğu binanın yaşı,
 • Evin metrekaresi,
 • Evin metrekare birim kira fiyatı aralığı,
 • Kira sözleşmesinde yer alması gereken maddelerin belirlenmesi,

 

Yukarıda belirtilen özellikler gibi pek çok özelliğe dikkat ederek aradığınız evin bütçenize uygun olanını tercih etmek önemlidir. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgede bulunan güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Afyonkarahisar Sultandağı’nda kiralık müstakil evler ilanlarını listeleme sayfamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.