/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülağaçcancel

Aksaray Gülağaç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gülağaç Kiralık Konut Düşünenlere Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan binlerce kişiye her gün internetteki çok sayıdaki ilanlar arasından en uygununu kolayca buldurmaya devam ediyor. Aradığınız kritere, lokasyona, daire tipine ve fiyata göre tüm ilanları kolaylıkla listeleme sayfamızdan bulabilirsiniz. Gülağaç kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında bilgiler içeren rehberimiz ile merak ettiğiniz tüm bilgilere sahip olabileceksiniz.

 

Gülağaç, Aksaray’ın il merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan ve doğu sınırını belirleyen bir ilçesidir. Yaklaşık on bin yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan ilçe 1990 yılında müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1957 yılında ismi ‘’Ağaçlı’’ olarak verilmiş saha sonra 1991 yılında ise ‘’Gülağaç’’ olarak değiştirilmiştir. Anadolu topraklarında hüküm sürmüş her uygarlığın bıraktığı çeşitli izlere sahip olan Gülağaç’ta Demirci, Saratlı ve Gülpınar kasabaları civarında bu kalıntılara rastlamak mümkündür. Gülağaç kiralık konut arayışında olanlar için bunlardan en önemlilerinden biri olan Çatalsu köyünde bulunan ve Anadolu’nun kale kent modeli öncüsü olduğu bilinen Güvercinkayası, yedi bin yıllık geçmişe sahiptr. Aşıklı Höyük de Kızılkaya köyünde yer almakta ve 2009 yılından itibaren ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Gülağaç kiralık daire tercihi yapmak isteyenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Ortaköy İlçesi,
 • Güneyinde Güzelyurt İlçesi,
 • Batısında Aksaray Merkez İlçesii
 • Doğuusnda Nevşehir’e bağlı Derinkuyu İlçesi ile komşudur. 

 

2019 yılı TÜİK verilerine göre Gülağaç ilçesinin nüfusu 19.903’tür. Bu nüfusun yüzde 50,24’ü erkek, yüzde 49,76’sı kadından meydana gelmektedir. Toplam yüzölçümü 28,6 kilometrekare, rakımı 1.170 metredir. 

 

Gülağaç Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler

Gülağaç Kalealtı Mahallesi kiralık daire gibi en çok nüfusa sahip olan mahallelerindeki ilanlara ulaşabilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Gülağaç ilçesinde merkez belediyesi ile birlikte 6 Belediye Başkanlığı, 8 Köy muhtarlığı bulunmaktadır. Kasaba ve köylerine bağlı olarak yaylası bulunmamaktadır. Gülağaç kiralık konut arayanların tercih edebileceği mahalleleri şunlardır;

 

 • Zafer Mahallesi,
 • Koyunlu Mahallesi,
 • Meydan Mahallesi,
 • Tuzla Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Eskicami Mahallesi,
 • Yenipazar Mahallesi,
 • Pınarbaşı Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Kalealtı Mahallesi,
 • Koyunlu Mahallesidir. 

 

Gülağaç Kiralık Konut Arayanlar İçin Konut Kira Piyasası

Aksaray’ın en fazla nüfusa sahip 4. ilçesi olan Gülağaç’ta konut piyasası gelişmeye devam etmektedir. Devlet desteği ile birlikte çok daha modern yapıya sahip lüks daireler inşa edilmeye başlayacaktır. Genellikle az katlı binalar, müstakil bahçeli evler görülen Gülağaç’ta ortalama kiralık daire fiyatları 500-1.000 TL arasında değişmektedir. Tercih edeceğiniz dairenin tipi, metrekaresi, bina yaşı, dairenin iç özellikleri, ısınma tipi, cephesi gibi pek çok etkene göre fiyat aralığı genişlemektedir. Aksaray Gülağaç kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

Gülağaç Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Ulaşımı

İl merkezi ile ilçeye ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Günlük olarak toplu taşıma araçları Aksaray’a minibüs ve otobüs seferleri düzenlenmektedir. Çevresinde bulunan önemli tarihi mekanlar olan Ihlara Vadisine 12 kilometre, Derinkuyu yeraltı şehrine ise 50 kilometre uzaklıktadır. 

 

Gülağaç Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçedeki Hastane ve Okullar

İlçede hizmet veren tek sağlık kurumu, Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak Gülağaç Devlet Hastanesidir. Milli Eğiitm Bakanlığı’na bağlı olan eğitim kurumlarından ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplam sayısı ise 36’dır. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Aksaray Gülağaç Yenipazar Mahallesi ucuz kiralık daire ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gülağaç Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.