/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortaköycancel

Aksaray Ortaköy Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ortaköy Kiralık Konut Arayanlara Yol Gösterici Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Ortaköy kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası, okulları, hastaneleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

 

Ortaköy, Aksaray’ın İl merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. İç anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak kesiminde yer almaktadır. Oldukça engebeli bir arazi yapısına sahip ilçenin iklim özellikleri karasaldır. Kış mevsimi oldukça sert, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçmektedir. Doğal nehir ve göl bulunmamaktadır. Ancak yerel olarak öz diye tabir edilen küçük dereler bulunmaktadır. Genellikle sulama amaçlı kullanılan 7 adet gölet bulunmaktadır.  

 

Çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Kırşehir İli,
 • Güneyinde Aksaray Merkez İlçesi,
 • Batısında Ağaçören İlçesi,
 • Doğusunda Nevşehir’in Gülşehir İlçesi ile komşudur.

 

Ortaköy ilçesinin tarihi yapılan çalışmalar sonucu ilk olarak Tunç Çağı’na kadar uzanmaktadır. Çevre köylerdeki Kalehöyük, Muratlı ve Koçhasan höyüğü gibi birden fazla kültür katları bulunan yerleşim yerlerinden bu bilgler edinilebilmektedir. Ortaköy kiralık konut arayışında olanlar için ilçenin tarihi önemi büyük olduğu bilinmelidir. 

 

Ortaköy Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçenin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre Ortaköy ilçesindeki kiralık konut alanlarının ortalama alanı 120 metrekaredir. Bu konutlarda ortalama birim kira fiyatı ise metrekaresi 5 TL olarak hesaplanmıştır. Ortaköy kiralık konut arayışında olanlar için ortalama konut kira fiyatı;

 

 • 3+1 120 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 588 TL’dir.

 

İlçe genelinde en çok tercih edilen Ortaköy günlük kiralık daire ilanları bölgenin günlük ziyaretçilerinin fazla olduğunu göstermektedir. Sizde kendi evinizi günlük olarak kiraya verebilir ya da diğer alternatifleri düşünebilirsiniz. 

 

Ortaköy Kiralık Konut Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleleri

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 32.504’tür. Bu nüfusun yüzde 51,25’i kadın, yüzde 48,75’i erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 752 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1.210 metredir. En fazla nüfusa sahip merkez mahallesi konumundaki Ortaköy Plevne Mahallesi kiralık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Aksaray’da nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu 3. ilçe konumunda olan Ortaköy kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahalleleri şunlardır; 

 

 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 
 • Yeni Mahallesi, 
 • Kızılay Mahallesi, 
 • İstiklal Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi, 
 • Zafer Mahallesi, 
 • Plevne Mahallesi, 
 • Çankaya Mahallesi, 
 • Fatih Mahallesi, 
 • Maltepe Mahallesi, 
 • Karşı Mahallesi, 
 • Balcı Mahallesi. 

 

Ortaköy Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçedeki Eğitim ve Sağlık Kurumları

Aksaray’ın gelişmiş ilçelerinden biri olan Ortaköy’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumlarının toplam sayısı 51’dir. İlçede bulunan liseler ise şunlardır; Ertuğrul Gazi anadolu Lisesi, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik anadolu Lisesi, Ortaköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ortaköy Şehit Uzman Nurullah Sabırer Anadolu Lisesi ve Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesidir. İlçe genelinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak sağlık hizmeti veren tek kurum ise Ortkaöy Devlet Hastanesidir. Hastane Kırşehir yolu’nun 4. kilometresinde bulunmaktadır. Sizde aradığınız kriterlere en uygun ilanları bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da Aksaray Ortaköy sahibinden kiralık daire fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ortaköy Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.