/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aksaraycancel

Aksaray Kiralık Ev

araması için 40 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aksaray Kiralık Konut Almak İsteyenler İçin Emlakjet Rehberi

 

Kuzey ve güney Anadolu dağlarının birbirinden uzaklaştığı İç Anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak kesiminde yer alan şehir  Aksaray’dr. Deniz seviyesinden yüksekliği 980 metre olan bu şehirden Aksaray kiralık konut almadan önce şehrin tanıtımına göz atmaya ne dersiniz? Aksaray  402.404 kişilik nüfusu ile İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan küçük illerimizden biridir. Orta iklim kuşağında olup, soğuk, karasal iklim tipine sahiptir. Bu da yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçiyor demek.

 

Yağışların çoğu İlkbahar ve kış aylarında görülüyor. Yağışlarla birlikte yeşeren çayırlar, keven, papatya ve diğer otlarla yarı kurakçıl bitkiler yetişiyor. İç Anadolu Dağlarında görülen papatyaları görmek için yalnızca Aksarayda yaşamanıza gerek yok. Hasandağı ve Ekecik Dağları üzerindeki meşe koruluklarından yol üstü geçerken bile gözlerinizi alamayacaksınız. Ormanlarında karşımıza çıkan ağaç türleri ise; aylantus, karaçam, akasya, meşe, sedir ve bademdir.

 

Aksaray kiralık müstakil ev kiralayacak iken aklınızda eğer sabit bir mahalle yoksa size yardımcı olabilecek mahalle detaylarına göz atabilirsiniz. Aksaray kiralık konut seçiminde ilçelerinin neler olduğunu bilmek işinizi kolaylaştıracak etkenlerdendir. Aksaray’da 6 adet ilçe bulunuyor. Bunlar;

 

  • Sarıyahşi,
  • Ağaçören,
  • Eskil, Ortaköy,
  • Gülağaç ve
  • Aksaray Merkez’dir. 

 

Sarıyahşi İlçesi: Aksaray ilinin kuzeyinde yer alır. Aksaray kiralık konut bulabileceğiniz ilçede yaklaşık olarak 224 km2 alana sahiptir. Nüfusu 5615 kişi olan ilçe denizden 1.019 metre yüksekliktedir. Merkez ilçeye gitmek için 110 km mesafe kat etmeniz gerekiyor. 1 belde ve 5 köye sahiptir. Hirfanlı Barajının yanında olmasının avantajı ve bitki örtüsünde olan zenginlik ile karşımıza çıkıyor.

 

Ağaçören İlçesi: Orta Kızılırmak bölümünün güney doğusunda yer alır. . Nüfusu 5.132’diir ve yaklaşık 318 km² lik bir alana sahiptir. İlçenin toplam yüzölçümü 385.000 hektar olup, deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 1100 m’dir. Aksaray kiralık konut için ilçeye bağlı 1 belde, 27 köy ve 8 mahalle vardır.

 

Eskil İlçesi: Eskil Aksaray İlinin batısında yer alan ilçe yaklaşık 1152 km2 alana sahiptir. Tuz gölünün güneyinde düz bir ova üzerine kurulmuştur. Aksaray kiralık ev günlük için merkezden 67 km yol alarak ulaşabileceiğiniz ilçenin deniz seviyesinden yüksekliği 939 metredir. Kuzeye doğru Aksaray Cihanbeyli yolunun 67 kilometresinde Eskil ilçe merkezi bulunmaktadır.11 mahalle ve 11 köy ilçeye bağlıdır.

 

Ortaköy İlçesi: Aksaraydan 55 km yol aldıktan sonra ulaşabileceğiniz Ortaköy ilçesinin, Batısında; Aksaray İline bağlı Ağaçören ilçesi, Doğusunda; Nevşehir İline bağlı Gülşehir, Kuzeyinde; Kırşehir İli ve Güneyinde; Aksaray İli ile çevrilidir. ilçe merkezinde; 18.506 kişi, belde ve köylerde; 21.193 kişi yaşayıp,nüfusu toplam 39.699 kişidir. Yüzölçümü 750 km² olup rakımı 1140 m.’ dir.

 

Gülağaç İlçesi: Gülağaç; Aksaray İlinin doğusunda yer alan ilçenin rakımı 1.170 metre olup,  yaklaşık 5291 km² alana sahiptir.Aksaray kiralık konut veya Aksaray Toki evleri kiralık daire bakabileceğiniz bu ilçenin kuzeyinde Ortaköy ilçesi ve güneyinde Güzelyurt ilçesi, doğusunda Nevşehir iline bağlı Derinkuyu ilçesi; batısında Aksaray merkez ilçe bulunmaktadır. İl Merkezinden 37 km uzakta olan ilçenin nüfusu 20.594 kişidir. ilçeye bağlı 5 kasaba ve 8 köy vardır.İlçe sınırlarındaki tek yükselti ise Nenezi tepesidir.

 

Aksaray Merkez: Toplam nüfusu 289.778 kişi olup, 144.187 erkek ve 145.591 kadından oluşmaktadır. Merkez ilçeye bağlı 21 adet bucak, 165 adet ise köy vardır. Yüzölçümü 4302 km2dir. Köyden ve ilçelerden alışveriş, eğitim ve sağlık sebepli ziyaret ediliyor. Ulaşım olarak otobüs, servis ve duble yollar ile sağlanıyor. İlçelerin denizden yüksekliği değişkenlik gösterse de Aksaray Merkezin denizden yüksekliği 980 metredir. Eski kervan yolları üzerinde kurulmuştur.  Bahçeleri, meyveciliği, bağları ve halıları ile meşhurdur.

 

Ulucamii, Paşa hamamı, Zinciriye Medresesi, Acemhöyük,Ihlara Vadisi,Narlıgöl,Sultanhan, Aşıklı höyük, Eğri Minare, Hasan Dağı gibi gittiğiniz zaman görmeniz gereken tarihi yerleridir. 2006 yılında kurulmuş olan Aksaray Üniversitesi Aksaray kiralık konut talebini artmasına neden olmaktadır. Yurt bulamayan ya da evde yaşamak isteyen öğrencilerin talep ettiği Aksaray Taşpazar mahallesi kiralık daireler hakkında sitemizde fiyat fikri sahibi olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Aksaray Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.