/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hamamözücancel

Amasya Hamamözü Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Hamamözü Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler 

Hamamözü kiralık konut ilanları arasında dilediğiniz kriterlere uygun olan evler EmlakJet üzerinden sizlerle buluşuyor. Bu sayede dilediğiniz zamanda ve yerde ilgili ilanlara vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz. İlanları incelerken de bölge hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için bu yazıyı okumanız yeterli. Hamamözü, Amasya’nın ilçelerindendir. Daha önceleri Gümüşhacıköy ilçesine bağlı bir kasabayken 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 204 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. Rakımı 961 metre civarlarındadır. Şehir merkezine 90 kilometre uzaklıkta olan ilçe aynı zamanda Amasya Merkeze en uzak olan ilçedir. Kuzey ve doğudan Gümüşhacıköy ilçesi, güney ve batıdan da Çorum ili ile çevrelenmiştir. Çorum merkezine ise yaklaşık 43 kilometre uzaklıktadır. Karasal iklim tipi görülen bölgede yazlar kurak ve sıcak iken kışlar sert ve soğuktur. 

Hamamözü Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 3.955’tir. İlçe bu nüfus ile Amasya’nın en düşük nüfusa sahip olan ilçesidir. Nüfusun %49,10’unu erkekler ve %50,90’nını kadınlar oluşturur. Hamamözü’nün 2017 yılındaki nüfusu ise 3.757’dir. İlçenin nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı da %5,27’dir. Nüfus yoğunluğu ise 19’dur. Yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 19’a denk gelir. Bu nüfus yoğunluğuyla da ilçe Amasya’nın en düşük nüfus yoğunluğuna sahip olan ilçesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 938’dir ve bu kontlarda yaşayan kişi sayısı 2,22’dir. Toplam işyeri sayısı ise 307’dir. Siz de eğer bu küçük ve sakin olan ilçede yaşamak istiyorsanız Amasya Hamamözü kiralık müstakil ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

Hamamözü Kiralık Konut Tercih Edebileceğiniz Köy ve Mahalleler 

Hamamözü ilçesinin toplam 1 belediyesi, 4 mahallesi ve 17 Köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz bu köyleri; Alanköy Köyü, Hıdırlar Köyü, Mağaraobruğu Köyü, Dedeköy Köyü, Tekçam Köyü, Tepeköy Köyü, Arpadere Köyü, Tutkunlar Köyü, Sarayözü Köyü, Göçeri Köyü, Yemişen Köyü, Çayköy Köyü, Yukarıovacık Köyü, Kızılcaören Köyü, Damladere Köyü, Gölköy Köyü ve Umarca Köyüdür. Bu köylerden birinden ev arıyorsanız istediğiniz köyü listeleme sayfalarımız aracılığıyla sitemizden aratabilirsiniz. Amasya Hamamözü kiralık ev arayışınızda tercih edebileceğiniz ilçedeki bütün mahalleler ise; 

  • Köprübaşı Mahallesi,
  • Arkutbey Mahallesi,
  • Saray Mahallesi ve 
  • Hamitkaplan Mahallesidir. 

Hamamözü Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Hamamözü kiralık konut arayışında ilçe ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmayan okuyucularımız olabilir. Bu sebeple ilçe halkının geçim kaynaklarını bu başlık altında sizlerle paylaştık. İlçe halkının geçim kaynakları genellikle tarıma dayanmaktadır. Bölgedeki meşhur kaplıcalar da ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu kaplıcalar Hamamözü merkezinde yer alan Laçin yolunda bulunur. Bu kaplıcaların tarihi oldukça eskilere dayanır. Hamamözü Arkutbey Kaplıcaları da adını Selçuklulardan Arkut Bey’den almıştır. Bu kaplıcanın dışında ilçede bir Termal Otelde yer alır. Sıcaklığı 43 derece civarlarında olan kaplıcanın birçok hastalığa iyi geldiği söylenir. Bunlardan bazıları kalp ve damar rahatsızlıkları, sindirim rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar, tansiyon hastalıkları, kas ağrıları, hormon düzensizlikleri, cilt rahatsızlıkları ve bel fıtığı gibidir. Her yıl çok sayıda turist bu kaplıcalar için ilçeye gelmektedir. Siz de ilçeyi ziyarete gelecekseniz ya da bu ilçede yaşamak istiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Amasya Hamamözü ilanlarına ve diğer ilçelerdeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan hızlıca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Hamamözü Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.