/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayaşcancel
Ankaracancel

Ayaş İlçe Tarım Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ankara Ayaş Kiralık Konut Arayanlara İl Rehberi

Ankara Ayaş kiralık konut tercihinde bulunmadan önce, semti daha yakından tanımanızı sağlayacak bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Yazıyı okuduktan semtin mahallelerinden, emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’nın merkezinden 55 kilometre uzakta yer alan Ayaş ilçesi, tarıma elverişli arazileri ve çiftlikleri ile meşhurdur. Semt, Ankara’nın batısında bulunmaktadır ve yaklaşık 1.633 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği ise ortalama 900 metredir. İlçenin bir bölümünü dağlar ve engebeli araziler oluştururken, bir diğer bölümünde ise geniş ve verimli düzlükler bulunmaktadır. İlçenin ismi hakkında birçok rivayet vardır ve bölgede yetiştirilen bir bitkiden adını aldığı söylenmektedir. Kaplıcaları ile meşhur olan semtte, sağlık turizmi oldukça gelişmiştir. Bu sebeple Ankara Ayaş günlük kiralık evler bir hayli tercih edilmektedir.

 

Ankara Ayaş Kiralık Konut Düşünenler İçin Semtin Ekonomisi

Ayaş kiralık ev tercih edecekler, semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Ayaş özellikle tarım potansiyeli yüksek bir semt olduğundan, yerel halkın en temel geçim kaynağı yarımdır. İlçe merkezinde ve köylerinde tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Bilhassa yaş meyve ve sebze yetiştirilmekte, burada yetiştirilenler iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere Ankara’ya gönderilmektedir. İlçede her türlü hububat, bakliyat, sebze, meyve ve şekerpancarı yetiştirilebilmektedir. Semt özellikle domatesi ve kirazı ile meşhurdur. Kaplıcaları, ılıcaları ve içmeleri ile de bilinen Ayaş, sağlık turizminin geliştiği yerlerden biridir. Şifalı sulardan yararlanmak isteyenlerin Ayaş kiralık daire tercihleri oldukça isabetli görünmektedir. Semtte her yıl dut festivali yapılmaktadır ve bu festivallere ortalama elli bin kişi katılmaktadır.

 

Ankara Ayaş Kiralık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

Ayaş, 33 mahalleden oluşmakta ve bu mahallelerin yalnızca sekizi semt merkezinde yer almaktadır. Merkez mahallelerinde nüfusun yalnızca %35.1’i yaşamını sürdürmektedir. İlçe merkezine en uzak mahalle Gençali Mahallesi iken, merkez mahalleler dışında en yüksek nüfusa sahip olan mahalle Oltan’dır. Hacırecep Mahallesinde yer alan Ayaş toki evleri kiralık daire arayanların bir hayli ilgisini çekmektedir. Ancak Ayaş kiralık ev düşünenler aşağıda yer alan mahallelerden birini tercih edebilirler:

 

 • Camiatik Mahallesi
 • Dervişimam Mahallesi
 • Emine Tevfika Ayaşlı Mahallesi
 • Ferahtaki Mahallesi
 • Hacıemmi Mahallesi
 • Hacıveli Mahallesi
 • Ömeroğlu Mahallesi
 • Akkaya Mahallesi
 • Başayaş Mahallesi
 • Başbereket Mahallesi

 

Ankara Ayaş Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte toplam 9.723 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.65 olarak hesaplanmıştır.  İlçedeki evlerin ortalama kullanım alanı 80 metrekaredir. Ortalama birim kira ise 7 Türk Lirası’dır. Daha net bir ifade ile, Ayaş kiralık daire tercihinde bulunanlar seçtikleri evin metrekaresi başına 7 Türk Lirası kira bedeli ödeyeceklerdir. Semtteki konutların ortalama kirası ise 549 Türk Lirası ve civarındadır. Ancak kira bedeli, seçilen konut tipine ve bu konutun yer aldığı mahalleye veyahut bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bütçenizi tercihleriniz doğrultusunda esnek bir şekilde ayarlamanızı tavsiye ederiz. Bölgedeki emlak piyasasının bir hayli istikrarlı olduğunu da söylemek mümkündür. Eğer Ankara Ayaş Kiralık Konut arayışınız aktif bir şekilde devam ediyorsa, en azından fikir almak için bölgedeki bir emlakçıya danışabilir veya sahibinden Ankara Ayaş kiralık daire gibi EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanlara göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Ayaş İlçe Tarım fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da Ayaş İlçe Tarım seçenekleriyle filtreleyip en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Fidanlık Mahallesi
 • Kızılay Ataç 1 Sokak
 • Ankara Kırkkonaklar
 • Ayaş İlçe Tarım
 • Fidanlık Mahallesi
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.