/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Balacancel
Ankaracancel

Ankara Bala Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ankara Bala Kiralık konut Tercihinizde Yol Gösterecek Emlakjet İlçe Rehberi

Ankara Bala kiralık konut hakkında genel bilgilere ulaşabilmeniz için günler süren araştırmalara gerek yok. Emlakjet ekibi olarak ev arayışınızda sizlere yol gösterebilmek adına ev aradığınız semt ile ilgili olarak bilmeniz gereken tüm bilgileri sizler için araştırdık. Sözü fazla uzatmadan hemen Ankara'nın Bala ilçesini tanımaya başlayalım. Ankara ilinin doğusunda bulunan Bala ilçesi, Ankara’ya 78 kilometrelik asfalt bir yol ile bağlıdır. Cumhuriyet kurulduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün milletvekilliğini koyduğu bu ilçe Türk siyaseti için de oldukça önemlidir.

 

İlçe kurulduğu dönemde içerisinde bulunan 21 köy halkının tamamının Bozulus Türkmeni olmasından ötürü ilçeye Bala ismi konulurken, Bozulus isminden esinlenilmiştir. İlçenin 2016 Belediye tüzüğünde 21 Bozulus Türkmeni köyü, 2 Türkmen Abdal köyü, 8 Türk köyü, 1 Kazan tatar Türkü köyü, 15 Kürt köyü olmak üzere toplam 47 köyü bulunmaktadır. Balâ ve Keskin civarı Atayurt'tan at sırtında Anayurt'a gelirken getirdiğimiz ve gözümüz gibi koruduğumuz kültür/müzik değerlerinin en yoğun yaşandığı ve yaşatıldığı yörelerden biridir. Türk dansı olan halaylar eşliğinde icra edildiği, bu özelliği ile Osmanlı’dan günümüze değin saygınlığını koruyan bir Ankara Bala kiralık konut konusunda gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Ekonomisi büyük ölçüde tarım, sanayi ve ticarete dayalı olan Bala gezilecek yerler bakımından zengin bir ilçe olmasının yanı sıra bölgede küçük atölyeler de bulunmaktadır. Ayrıca ilçede buğday arpa ayçiçeği, mercimek, nohut, fasulye, şeker pancarı, kavun ve karpuz yetiştirilmektedir. Kızılırmak üzerinde kurulan Kesikköprü Barajı ilçe sınırları içerisindedir.

 

Ankara Bala Kiralık Konut Fiyatları Hakkında Bilgiler

2015 verilerine göre nüfusu 24 bin 142 olan Bala ilçesi 2 bin 530 kilometrekarelik bir yüzölçümü üzerinde yer almaktadır. Ankara Bala kiralık ev arayanların dikkat ettiği önemli noktalardan biri kiralanacak olan evin uygun fiyatlı olması. Bu nedenle kiralık ev arayışında olan vatandaşların tercih edecekleri evi iyi bir şekilde analiz ederek doğru tercih yapmaları gerekiyor. Ankara Bala’nın zaman içerisinde gelişim göstermesiyle birlikte bölgede bulunan konutlara talep arttı. Ankara Bala kiralık konut fiyatları konusunda yaptığımız araştırma sonucunda, bölgede ortalama 250 metrekarelik bir alanda ortalama konut kirasının 1.055 TL olduğu tespit edildi.

 

Ankara Bala İlçesi Kiralık Daire Arayanlar için Mahalle Bilgisi

Merkez mahallelerinde 2 bin 568 kişinin yaşadığı Ankara Bala kiralık daire arayanlar için ilçede toplam 55 mahalle yer almaktadır. Bu 55 mahalleden 4’ü merkez lokasyonlarda bulunmaktadır. İleçnin en uzak mahallesi 58,5 kilometrelik uzaklıkta yer alan Kuyular'dır. Merkez mahalleleri dışında nüfusu en fazla olan mahalle, 1.723 kişi ile Afşar mahallesidir.  Bala'nın nüfusu 2017 yılında yüzde 0,69 artmıştır. Lokasyon olarak da önemli bir konumda olan ilçenin 4 merkez mahallesi ise aşağıdaki gibidir. Bala İlçesi Merkez Mahalleleri:

 

  • 556 kişilik nüfusu ile Göztepe Mahallesi
  • 397 kişilik nüfusu ile Hamidiye Mahallesi
  • 555 kişilik nüfusu ile İsmetpaşa Mahallesi
  • 1.541 kişilik nüfusu ile Kartaltepe Mahallesi

 

Ankara Bala Kiralık Konut Arayanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Ankara Bala kiralık ev arayan vatandaşların dikkat etmesi gereken hususların başında oturulacak olan bölgedeki kira piyasasının detaylı bir şekilde araştırılması gelmektedir. Kira piyasası değerlendirmesi yapıldıktan sonra, tutulacak olan evin konut tipinin sizin ya da ailenizin yaşamına uygun olmasına özen göstermelisiniz. Bu aşamaları geçip daireyi tutma aşamasına gelindiğinde ise dairenin önceden borcu olup olmadığı mutlaka kontrol edilmeli, borcu var ise ev sahibinin borcu ödemesinin ardından ev tutulmalıdır. Bunların yanı sıra oturulacak olan evin ulaşım olanakları da oldukça önemlidir. Bu nedenle tutacak olduğunuz evin okul, hastane vb. kurumlara yakın bir konumda yer almasına özen göstermelisiniz. Birçok mahalle seçeneği olan Ankara Bala kiralık konut seçeneklerinde, okul, devlet hastanesi, ve iş olanaklarının oranı da her geçen gün artıyor. Ankara Bala ilçesinde oturmak istiyorsanız hemen emlakçıdan ya da sitemizden kiralık daire Ankara Bala seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.