/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamlıderecancel

Ankara Çamlıdere Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamlıdere Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Çamlıdere kiralık konut arayışında olanlar için bilinmesi gerekenleri sevgili EmlakJet okuyucuları için bir araya getirdik. Çamlıdere Ankara’nın kuzeybatısında yer alan ilçelerinden biridir. Batısında Güdül ve Beypazarı ilçeleri, doğusunda ve güneyinde Kızılcahamam, Kuzeyinde de Gerede yer almaktadır. İlçenin il merkezine uzaklığı yaklaşık 100 kilometredir. 650 km yüz ölçümüne sahip olan bölgenin nüfusu 7.389’dur. Ankara İstanbul karayoluna 18 km uzaklıktadır. Çamlıdere daha önceleri Kızılcahamam’ın içinde yer alan bir bölgeyken 1953 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir.

 

İlçenin tarihine baktığımızda, derenin iki yakasında kurulması ve çamlık olması sebebiyle adını Çamlıdere olarak almıştır. İlçede ziyaretçilerin ilgisi çekecek birçok mekan bulunmaktadır. Çamlıdere Kültür Evi müzesi bunlardan biridir. Müze eski bir Çamlıdere evinin restore edilmesiyle kurulmuştur. Müzede bölgenin tarihini, yemeklerini, sanatını, gelenek ve göreneklerini ve kültürlerini tanıtan eserler yer almaktadır. Bu müzenin yakınında Çamlıdere Doğa ve Hayvan Müzesi de yer almaktadır. Bölgeye özgü bitki ve hayvan türlerinin tanıtıldığı müze her geçen gün daha çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bunların dışında ziyaretçilerin ilgisi çeken Doğa Festivali de her yıl Çamlıdere’de yapılmaktadır. Festivalde geleneksel oyunlar, yağlı güreşler, anma günleri gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

 

Çamlıdere Tarihi Evleri

Çamlıdere kiralık konut arayanlar için Çamlıdere evleri diğer bölgelerdeki basit kerpiç evlerden ziyade daha donanımlıdırlar. Bu evleri yapımı bakımından beşe ayırabiliriz. Birinci ev şekli tuğla dolgu tipiyle tekniğiyle yapılan evlerdir. Bu evlerin alt katları taştan üst katları ise tuğla dolgu tekniğiyle yapılmıştır. İkinci ev şekli ahşap malzemeyle tuğla dolgu tekniği karıştırılarak yapılan evlerden oluşmaktadır. Üçüncü ev şekli ahşaptır. Bu evler ahşap kaplamadan yapılmışlardır. Dördüncü ev şekli bağdadi tip evlerdir. Bu evler ahşap payandaların içinin taş ve cürufla doldurulduğu bağdadi sıva ile yapılan evlerdir. Beşinci ev şekli ise karma evlerdir. İçerisinde diğer tüm evlerin özelliklerinden barındırırlar. Şehrin stresinden kaçıp doğa ile iç içe olmak isterseniz Gölbaşı dağ evleri günlük kiralık seçeneklerini inceleyerek meşhur Çamlıdere tarih evlerinde tatil planları yapabilirsiniz.

 

Çamlıdere Kiralık Konut Arayanlara Mahalle Bilgileri

Çamlıdere’nin toplam 55 mahallesi bulunmaktadır bunlardan 8 tanesi merkeze bağlıdır. Nüfusun yaklaşık %36’sı merkez mahallelerinde yaşamaktadır. En kalabalık mahallesi Beyler mahallesi, en düşük nüfuslu mahallesi Doğancı mahallesidir. En uzak mahallesi Çukurören mahallesidir. Siz de gürültüden uzak ve doğayla içi içe bir yaşam diliyorsanız Çamlıdere dağ evleri sizler için iyi bir tercih olabilir. Çamlıdere’nin başlıca mahalleri ise şunlardır;

 

  • Beyler Mahallesi      
  • Kayabaşı   
  • Körler Mahallesi      
  • Meşeler Mahallesi
  • Orta Mahallesi        
  • Ömerağa Mahallesi  
  • Yahyalar Mahallesi  
  • Yayalar Mahallesi

 

Çamlıdere Kiralık Konut Tercih Edeceklere Fiyat Bilgileri

Çamlıdere kiralık daire arayanlar için şüphesiz en önemli konulardan biri de evin kirası olmaktadır. Bölgedeki genel emlak piyasasını bilmek hem ihtiyacınıza uygun evlerin değerini kendi bütçemize göre ayarlamayı hem de evlere değerinden fazlasına kiralamanızı önler. EmlakJet bölge raporunda bölgedeki fiyat ortalamasına baktığımızda 110 metrekarelik bir alanda ortalama konut kirası 539 TL’ye denk gelmektedir. Bu da ortalama metrekare başına 5 TL olarak düşmektedir. Ayrıca ilçedeki toplam konut sayısı 10.045, toplam iş yeri sayısı 301’dir. Hane halkı ortalama 5,44 kişiden oluşmaktadır.

 

Çamlıdere Kiralık Konut Arayanlara Ulaşım Bilgileri

Çamlıdere Ankara’ya yaklaşık 100 km uzaklıktadır. Esenboğa havalimanına 1 saat, E-5 Karayolu ve TEM Otoyoluyla gelecekler için 45 dakika uzaklığındadır. Toplu taşımayla ilçeye gelmek isteyenler için ise Eski Terminalden her saat başı otobüsler kalkmaktadır. Çamlıdere’nin yakınından geçen toplu taşımalar ise; Metro M3, Otobüs 580’dir. İhtiyaç ve isteklerinize uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden Çamlıdere kiralık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çamlıdere Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.