/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Etimesgutcancel

Ankara Etimesgut Kiralık Ev

araması için 593 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara Etimesgut Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Ankara Etimesgut kiralık konut arayışında olanların bir tercih yapmadan önce, Etimesgut ilçesine dair bilmesi gereken hemen her şeyi, sizler için derledik. Hayallerinizdeki eve ulaşmak için, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan kafanızdaki soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz. Ankara’nın metropol ilçelerinden biri olan Etimesgut, şehrin batı tarafında yer almaktadır ve yaklaşık 49 kilometrekarelik bir arazi üzerine yayılmış bir durumdadır. Batısında Sincan, kuzeyinde ve doğusunda Yenimahalle, güneyinde ise Çankaya ilçesi vardır. Ortalama 1.100 metre yüksekliğe sahip olan ilçe, çanak şeklindeki bir vadi görünümündedir. İlçeye hayat veren Ankara Çayı, büyük Ankara Ovası’nı beslemektedir Karasal iklimin hakim olduğu Etimesgut’ta, yağış daha çok kış ve ilkbahar aylarında olur. Kış ayları genellikle kar yağışlı geçer ve sık sık don olayına rastlanır. Yaz-kış sıcaklık farklarının yüksek olduğu ilçede, en soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Temmuz’dur.

 

Ankara Etimesgut Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin Nüfus Bilgisi

Mustafa Kemal Atatürk’ün özel ilgi gösterdiği ilçe, binlerce yıllık tarihi ile vatandaşların ilgisini çekmekte ve Ankara nüfusunun önemli bir bölümü burada yaşamını sürdürmektedir. 2018 TÜİK verilerine göre, ilçe nüfusu 566.500 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusun, %50.18’i erkek, %49,82’si kadındır. Ankara Etimesgut kiralık daire arayışındaki kişiler, gelişmiş olanaklara sahip kalabalık bir ilçede yaşamlarını sürdüreceklerinin bilincinde olmalıdırlar. Zira ilçe, her yıl yüzde beşe yaklaşan nüfus artış hızı ile Ankara’nın en hızlı büyüyen semtidir.

 

Ankara Etimesgut Kiralık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Bölgenin en kalabalık ve en gelişmiş ilçelerinden biri olan Etimesgut 33 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin, 27’si ilçe merkezinde yer almaktadır. İlçeden 32 kilometre uzakta yer alan Fevziye Mahallesi, merkeze en uzakta yer alan yerleşim bölgesidir. Bu özelliği sebebiyle Fevziye Mahallesi, ilçenin en az nüfusa sahip mahallelerinden biridir. En çok kişinin yer aldığı bölge ise, Eryaman Mahallesidir. Yaklaşık 45 bin kişi, bu mahallede yaşamını devam ettirmektedir. Ankara Etimesgut kiralık daire tercih edecekler arayışlarını aşağıdaki merkez mahallelerinin birinde yoğunlaştırabilirler:

 

 • Eryaman Mahallesi
 • Süvari Mahallesi
 • Piyade Mahallesi
 • Topçu Mahallesi
 • Ahi Mesut Mahallesi
 • Alsancak Mahallesi
 • Elvan Mahallesi
 • İstasyon Mahallesi
 • Bağlıca Mahallesi
 • 30 Ağustos Mahallesi

 

Ankara Etimesgut Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Ekonomik Durumu

İlçede bir ev kiralamadan hemen önce, bölgenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Zira istihdam olanaklarının çeşitlenmesi, eğitim ve sağlık hizmetlerinin gelişmesi ekonomik yapı ile doğrudan ilişkilidir. İlçede bulunan sanayi kuruluşları, irili ufaklı 40-45 adet üretim atölyesinin varlığı Ankara Etimesgut kiralık daire arayışında olanlar için sevindirici bir haberdir. Çoğunlukla orta sınıf ailelerin yaşadığı ilçede, ticari hayat oldukça canlıdır. Özellikle ilçe merkezinde yer alan Ankara Şeker Fabrikası, birçok kişinin bu bölgede istihdam edilmesini sağlamıştır. Hızlı bir şekilde şehirleşme gösteren ilçede, Güzelkent Kooperatifler Birliği ve Elvanköy Konut Üretim ve Yapı Kooperatifleri Birliği birçok toplu konut projesi hayata geçirilmiştir.

 

Ankara Etimesgut Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet verilerine göre, ilçedeki konutların ortalama kullanım alanı 110 metrekare ve civarındadır. Ortalama ev kirasının 941 Türk Lirası olduğu ilçede, metrekare başına düşen birim kira 9 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Etimesgut konut fiyatları konutun tipine göre değişiklik göstermektedir. Kiralar ise aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+0, 33 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 637 Türk Lirası
 • 1+1, 55 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 770 Türk Lirası
 • 2+1, 89 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 779 Türk Lirası
 • 3+1, 122 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 867 Türk Lirası kira bedeline sahiptir.

 

Ankara Etimesgut Kiralık Konut tercih edeceklerin bütçelerini, yukarıdaki kira bedellerine göre ayarlaması gerekmektedir. Bu yazıyı okuduktan hemen sonra harekete geçmek isterseniz, size en yakın emlakçıya danışabilir veya Etimesgutta kiralık daire sahibinden gibi ilanlara sahip olan listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Etimesgut Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.