/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elmalıcancel
Antalyacancel

Antalya Elmalı Kiralık Ev

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Elmalı Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan herkese istediği kriterlere en uygun olan ilanların hepsini kolaylıkla gösteriyor, en hızlı sürede istediğiniz eve kavuşmanıza yardımcı olmaya devam ediyor. Elmalı kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte yaşadığınız yer ve bölge ile ilgili pek çok bilgiye sahip olabilecek ve ev arama seçimine kolaylıkla karar verebileceksiniz.

Elmalı Antalya’nın şehir merkzine 114 kilometre batısında bulunan bir ilçesidir. Antalya’nın Muğla ile sınırında konumlanmaktadır. Güney Anadolu’yu kapsayan Toros Dağlarının uzantılarından Akdeniz Bölgesine doğru olan kıvrımları arasında sıkışan çanak görünümüne sahip bir plato üzerinde kurulmuştur. Toplam yüksekliği yaklaşık 2503 metreye varan Elmalı Dağı’nın güney eteklerindedir. İlçenin bulunduğu alan Toros Dağlarının bir diğer kolu olan Beydağları ile çevrilidir ve şehir merkezinin bulunduğu bölge adeta bir çanak görünümündedir. Elmalı kiralık konut düşünenler için çevresinde;

  • Kuzeyinde Elmalı Dağı ile Korkuteli İlçesi,

  • Batısında Topdağı Tepesi ile Muğla İli,

  • Güneyinde Elmalı Ovası ile Finike ve Kaş İlçeleri,

  • Doğusunda Tilkicilik Tepesi ile Kumluca, Konyaaltı ve Korkuteli İlçeleri ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 39.254’tür. Bu nüfusun yüzde 50,39’u erkek, yüzde 49,61’i kadından oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.658 kilometrekare, rakımı 1.150 metredir. İlçe posta kodu 07700, il telefon alan kodu ise 242’dir.

Elmalı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre ilçede bulunan kiralık konutların piyasa bilgileri kısaca şöyledir;

  • Konutların ortalama yaşam alanı 140 metrekare,

  • Konutların ortalama metrekare birim kira fiyatı 5 TL,

  • 3+1 140 metrekarelik konutun ortalama kira fiyatı 661 TL,

  • Konutun amortisman süresi ise 34 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Elmalı kiralık ev ilanları arayanlar için ilçe genelinde tercih edebileceğiniz konut tipleri; az- orta katlı betonarme bina, yazlık villa tipi siteleri, bahçeli müstakil köy evleridir. Tercih edeceğiniz konutun tipine, sahip olduğu sosyal imkanlar ve şehre yakınlığı gibi ppek çok değişkene göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. En uygun ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emlalı Kiralık Konut Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleler

İlçe merkezine bağlı olarak 60 adet mahallesi bulunmaktadır. Elmalı kiralık konut tercihiniz için bazı mahalleleri şunlardır; Zümrütova, Afşar, Yenimahalle, Akçainiş, Yuva, Akçay, Yılmazlı, Armutlu, Yalnızdam, Bayındır, Yapraklı, Bozhüyük, Yakaçiftlikköyü, Beyler, Toklular, Bayralar, Tavullar, Büyüksöğle, Tekke, Çalpınar, Tahtamescit, Camicedit, Sarılar, Camiatik, Ovacık, Çaybaşı, Çalpınar, Macun, Salur, Çobanisa, Pirhasanlar, Geçmen, Eymir, Düden, Dereköy, Kızılca, Kışla, Özdemir, Küçüksöğle, Eskihisar, Geçişt, İplik Pazarı, Göltarla, İmircik, Hacıyusuflar, Hacımusalar, Karaköy, Gündoğan, Kapımescit, Gümüşyaka, Gökpınar, İslamlar, Kuzuköy Mahallesi. Elmalı’da müstakil kiralık ev ilanları gibi en çok tercih edilen konut tiplerine ulaşabilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Elmalı Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Turistik Mekanları

Elmalı kiralık ev arayışında olanlar için çeşitli sosyal alanlar imkanı sunabilen bir ilçedir. İlçe merkezinin 14,5 kilometre güneybatısında bulunan Karamık Köyü, Choma Antik Kenti, Avlan Gölü mevkiinde bulunan Podalia Antik Kenti, Söğle Köyü, Avdancık mevkiinde yer alan Soklai Antik Kenti ile Karataş Antik Kenti ilçenin tarihine tanıklık eden kalıntıların bulunduğu lokasyonlardan biridir.

Sosyal yaşam ve doğal güzelliklerin bol olarak bulunduğu ilçede aradığınız özelliklerdeki evi bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Antalya Emlalı Mahallesi kiralık daire ilanlarını listeleme sayfamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.