/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kumlucacancel

Antalya Kumluca Kiralık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Kumluca Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kumluca kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirdiniz.

Kumluca Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Kumluca ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Kumluca kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklim ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle de ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Coğrafi özellikler bakımından yer yer dağlık, yer yer ise düzlük arazileri bünyesinde barındırmaktadır. Kumluca kiralık ev arayan kişiler ilçenin ekonomik faaliyetleri ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve meyve tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede bu faaliyetler kapsamında yoğun olarak seracılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ve az miktarda balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan turizm faaliyetleri kapsamında ise yaz turizmi yaygındır. Bu faaliyetler kapsamında yerli ve yabancı turistler yaz dönemlerinde bölgeye yoğun bir şekilde ilgi göstermektedirler.

Kumluca Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 68 bin 610’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,52’sini (34 bin 659) erkek, yüzde 49,48’ini (33 bin 951) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Antalya Kumluca kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 41 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Adrasan Mahallesi, Altınyaka Mahallesi, Bağlık Mahallesi, Belen Mahallesi, Beşikçi Mahallesi, Beykonak Mahallesi, Büyükalan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaltı Mahallesi, Çayiçi Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Ellinci Yıl Mahallesi, Erentepe Mahallesi, Eskicami Mahallesi, Göksu Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Güzören Mahallesi, Hacıveliler Mahallesi, Hızırkahya Mahallesi, İncircik Mahallesi, Karacaağaç Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kasapçayırı Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Kum Mahallesi, Kuzca Mahallesi, Mavikent Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meydan Mahallesi, Narenciye Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Salur Mahallesi, Sarıcasu Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Temel Eğitim Mahallesi, Toptaş Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenikışla Mahallesi ve Yeşilköy Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Antalya ilinin Kumluca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Antalya Kumluca uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kumluca Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.