/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Manavgatcancel

Antalya Manavgat Kiralık Ev

araması için 190 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Manavat Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi yeni ev arayışında olan vatandaşların istedikleri evi bulmalarına yardımcı oluyor. Manavgat kiralık konut arayanlar ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, mahalleleri, coğrafyası ve konut kira piyasası ile ilgili bilinmesi gerekenleri öğrenebilirler.

Manavgat Kiralık Konut Arayanar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Antalya’nın önemli ilçeleri arasında yer alan Manavgat tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kuzeyinde Toros Dağlarıyer alan ilçe Osmanlı Devleti Dönemi’nde önemli idari birimlerden biri olmuştur. Günümüzde ilçe merkezi olan Manavgat ilçesi, Pazarcı ve Düşenbe köylerinin birleşmesi ile kurulmuştur. 1220 yılında Selçuklu, 1472 yılında ise Osmanlı hakimiyetine giren ilçe ismini Manav Türklerinden almıştır. Sahil şeridinde yer alışı sebebi ile kumsalları bulunan Manavgat kiralık konut arayan vatandaşların kiralık ev arayışları yaz döneminde yoğunlaşmaktadır. Denize yakın bölgelerden iç kesimlere doğru gidildikçe düz ovaların yerini dağlık ve engebeli bir yapının aldığının gözlemlendiği ilçede yer alan Eynif Ovası oldukça ünlüdür. İlçenin doğu sınırında yer alan Alara ve Karpuz Çayları, ilçe üzerinden Manavgat Nehri yardımı ile Manavgat Şelalesi’ne dökülmektedir. İlçe sınırları içerisinde yer alan Manavgat Nehri üzerinde Manavgat ve Oymapınar Barajı olmak üzere iki adet hidroelektrik santrali yer almaktadır.

Manavgat Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe İklim ve Ekonomi Bilgisi

Manavgat ilçesinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazların sıcak ve kurak, kışların ılık ve yağışlı geçtiği ilçede tarım faaliyetleri oldukça yoğundur. Sahil şeridinden Toroslar’a değişik bitkiler ve meyve ağaçlarının olduğu bu bölgede ziraat çalışmaları yapılmaktadır. Tamamen maki bitki örtüsü ile kaplı olan Toros Dağları’nda genellikle mersin, çilek, geven ve kara diken bitkileri bulunmaktadır. Güneyinde Kızılçam Ormanları’nın yer aldığı Toros Dağları’nda yer yer kara çam, ladin ve sedir ağaçları görülmektedir. Tarıma uygun yapısı sebebi ile Manavgat kiralık konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Manavgat kiralık ev arayan vatandaşlar tarım dışında hayvancılık faaliyetleri de yürüterek geçimlerini sağlayabilirler. İlçenin köylerinde genellikle kapuz, susam ve hububat yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ormanlık arazilerin geniş olması sebebi ile bölgedeki ormanlarda mevsimlik olarak işçi istihdamı yapılmaktadır.

Manavgat Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 230 bin 597’dir. Toplam nüfusun yüzde 51,32’sini (118 bin 336) erkek, yüzde 48,68’ini (230 bin 597) kadın nüfusunun oluşturmaktadır. Manavgat kiralık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 106 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları: Karabucak Mahallesi, Milli Egemenlik Mahallesi, Karaöz Mahallesi, Kızıldağ Mahallesi, Salkım Evler Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Karabük Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Kasaplar Mahallesi, Oymapınar Mahallesi, Perakende Mahallesi, Odaönü Mahallesi, Kısalar Mahallesi, Salur Mahallesi, Bozkaya Mahallesi, Emek Mahallesi, Eski Hisar Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Burmahan Mahallesi, Pazarcı Mahallesi, Ahmetler Mahallesi, Altınkaya Mahallesi ve en çok aranan Manavgat Aşağıışıklar kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Manavgat Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.