/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Serikcancel

Antalya Serik Kiralık Ev

araması için 83 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Serik Kiralık Konut Alacaklara Bölge Rehberi

Serik kiralık konut arayışınızda sizlere yol göstericek bazı bilgileri derledik. Serik Antalya’nın orta kesiminde yer alan ilçesidir... Serik son verilere göre 124 bin 335 nüfusa ulaşmıştır... Antalya’nın turizm potansiyelinin büyük bir bölümünü kapsayan Serik’ten lüks oteller bölgesi olarak da bahsedilebilir... Turizm yanında halkın diğer gelir kaynağı çitfçiliktir...Yazın turizm ile canlanan bölge kışın ise üniversiteli öğrencilerin gelmesiyle canlanır... Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin bölgede var olması Serik’te kiralık ev arayışını artıran bir faktördür... Üniversitenin olması bölgedeki yatırımları da artıran bir faktör olmuştur. Yaz-kış ziyaretçi akınına uğrayan bölge artan nüfusa yönelik inşaat firmalarının da gözdesi durumundadır.

Serik Kiralık Konut Alacaklara Mahalle Rehberi

En çok tercih edilen Serik mahalleri arasında;

 • Kökez Mahallesi

 • Orta Mahallesi

 • Kadriye Mahallesi

 • Belek Mahallesi

 • Cumhuriyet Mahallesi

 • Yeni Mahallesi

 • Orta Mahallesi

 • Boğazkent Mahallesi

 • Cumalı Mahallesi

 • Karadayı Mahallesi

 • Gebiz Mahallesi sayılabilir...

Merkez ilçe 14 bin nüfus ile nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu bölgedir... Bunu takip eden ilçe Kökez Mahallesi izler. 11 bin nüfusla Orta Mahallesi, 8 bin nüfusla Belek Mahallesi oldukça tercih edilen bölgeler arasındadır. Özellikle öğrencilerin yoğunluk oluşturduğu Serik merkezde eşyalı kiralık ev seçenekleri dikkatinizi çekebilir.

Serik Kiralık Konut Alacaklara Konut Rehberi

Serik konut çeşitliliği yüksek bir bölgedir. Modern ve çok amaçlı konaklama alanlarıyla çevrili olan Serik ilçesinin mahalleleri de aynı şekildedir. İnşaat firmalarının ticari yatırımlarının odaklandığı bir bölge olan Serik’te turizm en önemli geçim kaynağıyken bölge halkı aynı zamanda tarımla da uğraşır... Modern tarım tekniklerinin ve seracalığın yaygın olduğu Serik aynı zamanda organik tarımın da adresidir. Yazlıkçıların sakinliği ve doğal güzellikleriyle oldukça tercih ettiği bir bölge olan Serik’te konut çeşitliliği de yüksektir... Sadece yaz aylarını geçirmek için otel dışında ev rahatlığı arayanlar için Serik’te kiralık konut seçenekleri çoktur. 3+1, 2+1, 4+1, 1+1 ya da stüsyo daire seçenekleri dışında müstakil bahçeli evlerin de çoğunlukta olduğu bölgede Serik kiralık ev seçeneklerini emlakjet.com’an inceleyebilirsiniz... Serik kiralık konut ortalama fiyatlarına bakıldığında ise tablo aşağıdaki gibidir;

 • Ortalama Brüt Alan: 147 m2

 • Ortalama Birim Fiyat: bin 280 – 4 bin 858 TL/m2

 • Ortalama Birim Fiyat: 2 bin 083 TL/m2

 • Ortalama Fiyat: 306 bin 201

 • Amortisman/Geri Dönüş Süresi: 27 yıl

Nüfusun önemli bir kısmını oluşturan Belek için belek merkez kiralık daire ilanlarını inceleyebilirsiniz...

Serik Kiralık Konut Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Serik denince akla turizm geliyor demiştik. Turizm geliri yüksek olan bir bölge ekonomik anlamda çalışmak için merkezden gelen kişi sayısını da artırıyor... Dışarıdan otellerde çalışmak için kişi sayısı oldukça fazla olan bir bölgede kiralık daire arayışı da fazlalaşıyor. Elbette kiralık ev bakarken dikkat edilecek bazı hususlar oluyor. Bunlar arasında bölgenin kira piyasasını iyi bilmek en önemlisi. Bunların yanında lokasyon, bina yaşı, daire tipi, ulaşım, sosyal alanlar gibi faktörler de kiracıların dikakt ettiği konular arasında yer alıyor... Bunun yanında bir emlakçıdan yardım almak ve mutlaka tutulacak evi önceden görmek oldukça önemli oluyor... Yine dairenin varsa sorunlu alanlarını bilmek, değiştirilmesi gereken durumları iyi bilmek herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına önemli oluyor... Dairenin kullanışlı olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Serik kiralık konut arayışınız için siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden Serik Kokez Mahallesi kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz...

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Serik Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.