/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çıldırcancel

Ardahan Çıldır Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çıldır Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak ev arayan kişilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Çıldır kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberimizi inceleyerek, ilçenin nüfusu, iklimi, mahalleleri, coğrafyası ve konut kira piyasası ile ilgili merak ettikleri soruların cevaplarını bulabilirler.

Çıldır İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan’ın önemli ilçeleri arasında yer alan Çıldır Türklerin en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Çıldır ismi Oğuz Han’ın Çavuldur Boyu’ndan gelmiş olup, Çavuldur isminin fonetik olarak değişikliğe uğramış halidir. 1878’de Ruslara savaş borcu olarak teslim edilen ilçe, 1921 yılında tekrardan Türk topraklarına katılmıştır. Çıldır ilçesinin toplam yüzölçümü 752 kilometrekaredir. Rakımı 1950 metre olan ilçe düz bir alana kurulmuş olup kısmen engebeli arazilere sahiptir. Çıldır kiralık konut arayan vatandaşların ilçe hakkında araştırma yaparken karşılarına çıkan bir diğer önemli konu ise ilçe içerisinde bulunan doğa harikası göllerdir. İlçede bulunan Çıldır Göl 120 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Bölgede yer alan en yüksek dağlar 3000 metre civarındaki yükseklikleri ile Keldağ ve Gökdağ’dır. İlçe sınırından Kura ve Karasu akarsuları geçmekte olup ilçe su kaynakları bakımından oldukça zengindir. Kura akarsuyu üzerinde yer alan Kayabeyi Barajı ve Hidroelektrik Santrali inşaatları 2015 yılında tamamlanmıştır.

Çıldır Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 9 bin 833’tür. Toplam nüfusunun yüzde 52,62’sini erkek, yüzde 47,38’ini kadın nüfusu oluşturmaktadır.Halkının demografik yapısı genel olarak Terekeme ve Ahıska Türklerinden oluşan Çıldır kiralık konut arayan vatandaşların tercih edebileceği 6 mahalle bulunmaktadır. Çıldır kiralık ev arayan vatandaşların tercihte bulunabileceği mahalleler: Çankaya Mahallesi, Dedekorkut Mahallesi, Ufuktepe Mahallesi, Çay Mahallesi , Yeni Mahallesi ve en çok aranan mahallelerden biri olan Çıldır Yıldırımtepe Mahallesi kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çıldır Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Turizm Bilgisi

Turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olan ilçe yerli ve yabancı turistler tarafından yoğğun ilgi görmektedir. Bölgenin geçmiş dönemlerde önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olmasından ötürü ilçede önemli tarihi eserler bulunmaktadır. Turizm bakımından öneme sahip olan Çıldır kiralık konut arayan vatandaşlar tarafından da sezonluk da olarak tercih edilmektedir. İlçeye 2 kilometrelik bir mesafede yer alan Şeytan Kalesi ve yine ilçede bulunan 7 katlı mağaralar ilçe turizmi için oldukça önemlidir. Yerli ve yabancı turistler sezonluk olarak Ardahan Çıldır kiralık daire fiyatlarını incelemektedirler. Turistik açıdan bu denli önemli olan ilçede Kurt Kalesi, Çıldır Gölü içerisinde bulunan Kuş Adası, Akçakale köyü içerisinde bulunan Alpaslan Adası ve adanın içerisinde bulunun yer altı mağaraları ile kiliseler bulunmaktadır.

Sizlerde kendinize en uygun olan evi arıyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ardahan Çıldır’da kiralık konut fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Çıldır Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.