/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölecancel

Ardahan Göle Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Göle Kiralık Konut Bakanlara Bölge Kılavuzu

Göle kiralık konut arayışları içinde ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Göle, Ardahan’ın ilçelerinden biridir. Yüzölçümü 1399 kilometrekareden oluşur. İlçe bu boyutuyla ilin en büyük ilçesidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 2030 metre civarlarındadır. Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 45 kilometredir. Kuzeyden Ardahan Merkez ilçesi, güney ve doğudan Kars, batıdan Erzurum illeri ile çevrelenmiştir. İlçe merkezi düz bir arazi üzerindedir. Köyler ise yarı düz yarı engebelidir. İlçenin bir kısmı orman geriye kalan kısmı mera ve çayırlarla kaplıdır. Ardahan’daki ormanların yarısından fazlası bu ilçede yer alır. İlçenin her tarafı yeşillikler doludur. İlçeye karasal iklim tipi hüküm sürer. Kışlar oldukça sert geçer ve kar kalınlığı bir metreyi aşar. Yazlar genellikle yağışlı ve ılıktır. Kış aylarında hava -35 dereceyi görebilirken yaz aylarında 30 dereceyi görür.

Göle Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfus Bilgileri

02 Şubat 2019 TÜİK verilerini incelediğimizde ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 25.187 kişiden oluştuğunu görürüz. Bu nüfusun %52’sini erkekler ve %48’ini kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Göle ilçesi il merkezinden sonra Ardahan’ın en yüksek nüfusa sahip olan ilçesidir. İlçenin nüfus yoğunluğu 20’dir. Bu da bölgede kilometrekare başına düşen kişi sayısının 20 kişiye denk geldiği anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 10.856’tir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı 3,47’dir. Toplam işyeri sayısı 1.075’tir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Ardahan Göle kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

Göle Kiralık konut Bakabileceğiniz Köyler ile Mahalleler

Göle’nin 49 köyü ve 8 mahallesi vardır. Bu köyler; Arpaşen Köyü, Dölekçayır Köyü, Esenyayla Köyü, Tahtakıran Köyü, Çalıdere Köyü, Koyunlu Köyü, Yanatlı Köyü, Balçeşme Köyü, Dengeli Köyü, Hoşdülbent Köyü, Bellitepe Köyü, Günorta Köyü, Esenboğaz Köyü, Budaklı Köyü, Çobanköy Köyü, Yağmuroğlu Köyü, Durucasu Köyü, Yiğitkonağı Köyü, Senemoğlu Köyü, Çakırüzüm Köyü, Büyükaltınbulak Köyü, Gülistan Köyü, Yenidemirkapı Köyü, Samandöken Köyü, Çakıldere Köyü, Serinçayır Köyü, Yeleçli Köyü, Çayırbaşı Köyü, Karlıyazı Köyü, Sürügüden Köyü, Damlasu Köyü, Eskidemirkapı Köyü, Toptaş Köyü, Dedekılıcı Köyü, Yavuzlar Köyü, Filizli Köyü, Dereyolu Köyü, Okçu Köyü, Yeniköy Köyü, Gedik Köyü, Kalecik Köyü, Tellioğlu Köyü, Çullu Köyü, Kayaaltı Köyü, Çardaklı Köyü, Kuytuca Köyü, Küçükaltınbulak Köyü, Uğurtaşı Köyü ve Mollahasan Köyüdür. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Fevzi Çakmak Mahallesi,

  • Kubilay Bey Mahallesi,

  • Dedeşen Mahallesi,

  • Köprülü Merkez Mahallesi,

  • Durançam Mahallesi,

  • Kazım Karabekir Mahallesi,

  • Salim Bey Mahallesi ve

  • Kuzupınarı Mahallesidir.

Göle Kiralık Konut Bakabileceğiniz Ekonomisi

Göle kiralık konut arayışında bölgeye dışarıdan taşınacak okuyucularımız olabilir. Ya da ilçenin ekonomisi hakkında yeterli bilgiye sahip olmaya okuyucularımız olabilir. Bu sebeple ilçe ekonomisini öğrenmekte yarar var. Göle halkının geçim kaynakları hayvancılığa dayanır. Bölge önemli canlı hayvan yetiştirme merkezleri arasındadır. Hayvancılık iki alanda yapılır. Bu alanlar mandıracılık ile hayvan besiciliğidir. Büyükbaş hayvancılığın haricinde ilçede arıcılık, kümes hayvancılığı ve küçükbaş hayvancılık da yapılır. Bölgede hayvancılık dışında tarım da geçim kaynakları arasında yer alır. Başlıca yetiştirilen tarım ürünleri patates, buğday, arpa ve yulaftır. İlçede yapılan ticaretlerin içerisinde tamir atölyeleri, sanayi tesisleri vb. vardır. İlçenin Ardahan’ın ticaretinin merkezi olduğu söylenebilir.

Ev arayışınız aktifse ilgili ilanlar EmlakJette. Sizler için en uygun olan ilanları bir araya getirdik. Aradığınız ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ardahan Göle seçenekleriyle dilediğiniz anda ve yerde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Göle Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.