/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hanakcancel

Ardahan Hanak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ardahan Hanak Kiralık Konut Arayanlar İçin Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak yeni konut arayışında olan vatandaşların hayallerindeki eve ulaşmaları için yardımcı olmaya devam ediyoruz. Hanak kiralık konut arayanlar ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili bilinmesi gerekenleri öğrenebilirler.

Hanak İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili içerisinde yer alan Hanak ilçesinin yüzölçümü 547 kilometrekaredir. Ekonomisinin temelini hayvancılık ver tarımın oluşturduğu ilçe kendi adını taşıyan Hanak Çayı Vadisi’nde kurulmuştur. Doğusunda Gürcistan ve Çıldır, batısında Şavşat, güneyinde Ardahan, kuzeyinde ise Posof yer almaktadır. Rakımı 1800 metre olan ilçede yer alan Cin Dağı ilçenin en yüksek yeridir. Güneydoğusundan Kura Irmağı geçen ilçede yer alan Çaytetik suyu da bölgedeki önemli akarsulardandır. Hanak kiralık konut arayan vatandaşlar konut tercihinde bulunurken ilçenin Dpğu ve Güney kısımlarının iç kısımlarına göre daha yüksek bir yapıda olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. Kuzeyden güneye vadi şeklinde uzanan Hanak 1958 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Hanak Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe İklim Bilgisi

Rakımı 1800 metre olan ilçede sert karasal iklim özellikleri görülmektedir. Yazların serin ve yağışlı, kışların kar yağışlı ve soğuk geçtiği ilçeye yıllık ortalama 600-700 mm yağış düşmektedir. Kışların oldukça soğuk geçtiği ilçede soğuklar Eylül ayından itibaren etkisini göstermeye başlar. Bölgenin doğal zenginliklerinin bol oluşundan ötürü Hanak kiralık konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Eskiden çam ormanları ile kaplı olan ilçedeki çamlar bir orman hastalığı sonucunda kurumuştur. Bu ormandan geriye kalan tek çamlıklar Selamverdi ve Avcılar’ın kuzeyindeki yamaçlardır. Bitki örtüsünün çayır ve mera olduğu Hanak’da kiralık ev arayan vatandaşlar bölgeyi temiz havası dolayısı ile de tercih etmektedirler.

Hanak Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Hanak ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Sert karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede arpa, yulaf, çavdar, soğan ve patates tarımı yapılmaktadır. Köy içerisinde yer alan çayır ve meralar hayvan otlatmak amacı ile kullanılmaktadır. Hanak kiralık konut arayan vatandaşların bölgede tercih edebilecekleri hayvancılık türü büyükbaş hayvancılıktır. Ardahan Hanak kiralık daire arayan vatandaşlar sit hayvancığına yönelerek de geçimlerini sağlayabilirler.

Hanak Kiralık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 9 bin 54’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,50’sini (4 bin 663) erkek, yüzde 48,50’sini (4 bin 391) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hanak kiralık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 5 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Bunlardan bazıları: Arıkonak Köyü, Binbaşak Köyü, Çavdarlı Köyü, Baştoklu Köyü, Altınemek Köyü, Börk Köyü, Geç Köyü, Çimliçayır Köyü, Çiçekçağ Köyü, Çayağazı Köyü, Atalar Mahallesi, Ortakent Merkez Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Selam Verdi Mahallesi ve sahibinden Hanak Alaçam Mahallesi kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Hanak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.