/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Posofcancel

Ardahan Posof Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Posof Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut arayan vatandaşların yanında olarak onlara destek olmaya devam ediyoruz. Posof kiralık konut arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinerek hızlı bir şekilde konut tercihlerine karar verebilirler.

Ardahan iline bağlı olan Posof ilçesinin eski ismi Duğur’dur. Bakır, halı işlemeciliği ve geleneksel el sanatları ile ünlü olan Posof ilçesi içerisinde Türkgözü Sınır Kapısı yer almaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kuzeyinde yer alan ilçenin doğusunda Gürcistan, batısında Şavşat, güneyinde Hanak ve Damal ilçeleri vardır. Deniz seviyesinden 1.583 metre yükseklikte yer alan ilçenin yüzölçümü 606 kilometrekaredir. Posof kiralık konut arayan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırma sonucunda ilçede Arsiyan ve Cin Dağları’nın yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yer alan Posof Çayı bölgenin en önemli akarsuyudur. Posof Çayı, Gürcistan topraklarında Kura Nehri ile birleşerek Hazar Denizi’ne dökülmektedir. İlçe içerisinde birçok göl yer almaktadır. Bu göllerden Alabalık gölü adından anlaşılacağı üzere alabalık üretiminde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Posof Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomik Bilgileri

Karadeniz ikliminin hakim olduğu ilçede her mevsim yağış görülmektedir. Bu nedenle oldukça zengin bir bitki örtüsüne sahip olan ilçenin en yüksek yerlerinde Alpin çayırlar görülmektedir. Genel olarak ormanlarla kaplı olan ilçede meşe, çam, köknar, ladin, kayın, gürgen ve fındık ağaçları bulunmaktadır. Tarım faaliyetlerinin yanı sıra arıcılık faaliyetlerinde de oldukça önemli olan ilçe Türkiye’deki bal ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamaktadır. Ardahan Posof kiralık konut arayan vatandaşlar bölgede arıcılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler. İlçe halkının bir diğer geçim kaynağı da hayvancılık faaliyetleridir. İlçede yaklaşık olarak 15 bin büyükbaş hayvan bulunmaktadır. Bu hayvanların büyük bir çoğunluğu melez ve kültür halkıdır. Ayrıca ilçede az miktarda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Posof Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarım Bilgisi

Posof kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucu ilçede 12 bin 82 hektar tarım arazisi bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri açısından yeterli sulama imkanları mevcuttur. Bu nedenle ilçede tarım faaliyetleri verimli bir şekilde sürdürülmektedir. İlçede yer sene 840 ton elma, 135 ton mısır, 202 ton buğday, 15 ton fasulye, 460 ton arpa, 300 ton patates, 4 ton ceviz, 4 ton erik, 84 ton armut, 2 ton Vişne, üretilmektedir. Ayrıca baklagiller üretimi olarak da 5 ton üretim yapılmaktadır. Posof kiralık ev arayışında olan vatandaşlar ilçe tarım faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedirler.

Posof Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 805’dir. Toplam nüfusun yüzde 52,77’sini erkek, yüzde 47,23’ünü kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sizler de Ardahan Posof’da sahibinden uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.