/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ardahancancel

Ardahan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ardahan Kiralık Konut Arayanlara Yol Gösterici Bilgiler

Ardahan kiralık konut tercih edecekler için bir kılavuz olmasıyla hazırlanmış olduğumuz bu yazıyı sizlerle paylaşmaktayız. Ardahan 4.934 km2’lik yüzölçümüne sahip Doğu Anadolu bölgesiyle bir kısmı Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Gürcistan ile sınır komşusu olan şehrimizdir. 97.096 nüfusuyla nüfusunun %40’ından fazlası şehirlerde yaşamaktadır. 27 Mayıs 1992 tarihinde Kars’tan ayrılarak Türkiye’nin bir ili haline gelmiştir. Güneyinde Erzurum ve Kars, doğusunda Gürcistan ve batısında da Artvin yer almaktadır. Ardahan İstanbul’a 1500 km Ankara’ya 1050 km uzaklıktadır.

 

Ardahan’ın iklimi Karasal iklim olup kışları uzun ve yağışlı, yazları ise kısa ve serin geçmektedir. Şehrin topraklarının çoğunluğu dağlardan ve yüksek yaylalardan oluşmaktadır. Yıllık ortalama sıcaklığı 5 derecenin altındadır. Kar yağışı çok olduğu için toprak uzun süre karla kaplıdır. Özellikle Göle ovasında kışlar çok sert geçmektedir. Burası Türkiye’nin en soğuk bölgelerinden biridir. 

 

Ardahan Kiralık Konut Arayanlara İlçe Bilgileri

2018 yılı TÜİK verilerine göre Ardahan merkeziyle beraber toplam 6 İlçesi, 7 belediyesi, bu belediyelerde 39 mahalle ve 227 köyü bulunmaktadır. Ardahan’ın ilçeleri;

 

  • Ardahan Merkez İlçesi,
  • Göle İlçesi,
  • Çıldır İlçesi,
  • Hanak İlçesi
  • Posof İlçesi ve
  • Damal İlçesi

 

Ardahan kiralık ev arayanların en çok tercih ettiği yerlerden birisi de Ardahan merkezde yer alan ve 2008 yılında kurulmuş olan Ardahan Üniversitesinin yakınlarıdır. Bu bölge genellikle öğrenciler ve üniversite personelleri tarafından tercih edilmektedir. Üniversitenin çevreleri bölgeden ev almak isteyenler için yatırım olanağı olan yerler arasında bulunmaktadır.

 

Ardahan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Ekonomisi

Ardahan kiralık konut arayanlar için bölgenin ekonomisi çoğunlukla tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Yer ve iklim koşullarının elverişsizliği tarımda verimi etkilemektedir. Üretilen tarım ürünleri mercimek, arpa, buğday gibi ürünlerden oluşmaktadır. Daha çok hayvancılık yapılan Ardahan’da bal üretimi de önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Ardahan’a özgü bir de arı cinsi bulunmakta ve bu cinsi korumak için bölgede çeşitli önlemler alınmaktadır.

 

Ardahan Kiralık Konut Arayanlara Fiyat Bilgisi

Ardahan kiralık daire arayanlar için EmlakJet bölge raporuna göre toplam konut sayısı 46.045, hane halkı ise ortalama 3 kişiden oluşmaktadır. Ardahan’da ortalama 110 m2 alandan 539 TL kira alınmaktadır. Ortalama birim kira ise metrekare başına 5 TL olarak incelenmektedir.

 

  • 2+1 92 m2 bir daire 473 TL
  • 3+1 120 m2 bir daire 588 TL

 

Ardahan Kiralık Konut Arayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kiralık ev arama süreci başlı başına yorucu bir süreçtir. Ev ararken isteklerinize uygun bir daire bulabilmek ileride oluşabilecek mağduriyetleri önlemesi açısından önemlidir. Bu yüzden ev kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle evin kirasının değerine uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Kiranın yanında aidatın olup olmadığı öğrenilmelidir. Evin büyüklüğünün sizin ihtiyacınıza uygun olması, konumu, ulaşım olanakları da dikkat edilmesini gereken özelliklerdendir.

 

Hangi evde yaşanacağına karar verdikten sonra yapılacak kira kontratı da büyük önem kazanmaktadır. Kira kontratında bulunması gereken bazı noktalar ise şunlardır; Kiranın tutarı, verilen depozito miktarı, kirayı ödeme zamanı, aidat, kira artış oranı, evde yapılan ya da yapılacak olan tadilatlar. İhtiyaç ve isteklerinize uygun olan evi bulmak için siz de emlakjet.com adresinde arama yapabilir ve Ardahan Posof kiralık ev gibi çok tercih edilen bölgelerde ev arayışınızı sürdürebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Ardahan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.