/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Artvincancel

Artvin Kiralık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Artvin Kiralık Konut Arayanlar İçin Merak Edilenler

Artvin kiralık konut arayışı içerisinde olan EmlakJet ziyaretçileri için, şehre dair en önemli bilgileri bu yazıda topladık.  Karadeniz Bölgesi’nin en önemli illerinden biri olan Artvin, Türkiye-Gürcistan sınırında bulunmaktadır. Çok renkli bir nüfusa ev sahipliği yapan şehirde Hemşinliler, Gürcüler, Lazlar, Ahıskalılar ve Türkler bir arada, hiçbir sorun olmaksızın yaşamaktadır. 7.367.00 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuş şehir, 500 metrelik rakımı ile oldukça yüksekte yer almaktadır. TÜİK 2018 verilerine göre, Artvin nüfusu yaklaşık olarak 166.143 kişiden oluşmaktadır. Nüfusun, %50.27’si erkek, %49,73’ü kadındır. Kentin nüfusu dışarıya verdiği göçler sebebiyle azalmaktadır.

 

Yeşilin hakim olduğu Artvin’de Karadeniz iklimi hakim sürmektedir. Nemli bir iklime sahip olan kentte, yazlar ılık, kışlar ise serin geçmektedir. Kentin en önemli doğal güzellikleri şehir merkezinde konuşlanmış durumdadır. Örneğin Artvin’i ikiye ayıran ve geçtiği her yeri yeşile boğan Çoruh Nehri, şehir merkezinde yer almaktadır. Bu durum şehir merkezini cazip hale getirmekte ve Artvin merkez kiralık daire arayışında olanların sayısını arttırmaktadır.

 

Artvin Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Bilgisi

Artvin kiralık ev arayanlar için şehir merkezi cazip bir konum olarak göze çarpsa da, kentin diğer ilçelerine de göz atmak yararlı olabilir:

 

 • Yusufeli: Tarih boyunca çok çeşitli isimlerle anılmış olan Yusufeli ilçesi, 1936 yılında Erzurum ilinden alınarak, Artvin’e bağlanmıştır. Kentin turistik bölgelerinden biri olarak bilinmektedir.
 • Ardanuç: Misak-ı Milli sınırları içerisinde yer alan ilçe, 1945 yılında Artvin’e bağlanmıştır. Karasal iklimin hakim sürdüğü ilçe, kent merkezine yaklaşık 40 kilometre uzakta yer almaktadır.
 • Borçka: Yüksek dağlar ve ormanlarla kaplı olan Borçka, anıt ağaçlara ev sahipliği yapmaktadır.
 • Şavşat: Geçiş ikliminin hakim olduğu Şavşat, merkeze 71 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe, Doğa ile iç içe bir yaşam arzulayan ve Artvin kiralık konut arayışında olanlar için iyi bir seçenek olabilir.
 • Arhavi: Karadeniz’e kıyısı olan Arhavi, yüksek dağlara ve dik yamaçlara sahiptir. İlçenin en önemli geçim kaynağı, çay tarımıdır.
 • Hopa: Nem oranı epeyce yüksek olan Hopa’nın rakımı 400-600 metre arasında değişmektedir. 1936 yılında Artvin’e bağlanmıştır.
 • Murgul: Neredeyse yarısı ormanlık alanlar ve çayırlarla kaplı olan Murgul ilçesinde, halk geçimini hayvancılık ve ormancılıktan sağlamaktadır.
 • Merkez: Şehir merkezi, Çoruh Nehri’nin iki yanına kurulmuştur. Yüksek dağlarla çevrili olan ilçede, krater gölleri, karagöller, yeşil yaylalar bulunmaktadır. Artvin kiralık daire arayışı bu ilçede yoğunlaşmaktadır.  

 

Artvin Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarına göre; ortalama 115.411 konutun bulunduğu şehirde, hane halkı sayısı 0.81 olarak hesaplanmıştır. Bu sayı, diğer illere göre oldukça azdır. Kentteki kiralık evlerin ortalama 130 metrekarelik bir alana sahip olduğunu ve bu evlerin yine ortalama kira bedelinin 746 Türk lirası olduğu söylenebilir. Dolayısı ile Artvin kiralık daire arayışı içerisinde olan kişilerin metrekare başına 6 Türk lirasını gözden çıkarması gerekmektedir. Oda sayısına göre kentteki kiralık konutların fiyatları şu şekildedir;

 

 • 1+1, 70 metrekarelik daireler 743 TL
 • 2+1, 110 metrekarelik daireler 735 TL
 • 3+1, 140 metrekarelik daireler 792 TL
 • 4+1, 160 metrekarelik daireler 686 TL

 

Artvin kiralık konut tercih edecekler için önemli bilgiler içeren bu yazıyı okuduktan hemen sonra, kent merkezinde yer alan kiralık evler hakkında daha detaylı bilgi almak için emlakçınıza danışabilir veya Artvin Elit Park kiralık daire ya da Artvin Seyitler Köyü kiralık ev gibi ilanlara göz atmak için listeleme sayfalarımıza göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Artvin Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.