/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Germencikcancel

Aydın Germencik Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Germencik Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet kiralık konut arayan vatandaşların yanında olarak onlara yol göstermeye devam ediyor Germencik kiralık konut arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinebilirler.

Aydın iline 25 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe Büyük Menderes Ovası’nın ortasında yer alır. Aydın-İzmir karayolunun üzerinde yer alan ilçe İzmir-Aydın-Afyon ve Ortaklar-Söke gibi iki demiryolunun da kavşağında yer alır. Ekonomisi tarıma dayalı olan ilçenin başlıca tarım ürünü incirdir. Verimli topraklara sahip olan ilçede susam, meyan kökü, pamuk ve zeytin gibi tarım ürünleri de yetiştirilmektedir. Germencik kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe içerisinde toplam arazi varlığı 37 bin 439 hektar, ekili dikili alan 25 bin 580 hektar olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Geri kalan alanın 10 bin 623 hektarı orman, 665 hektarı çayır-mera, 519 hektarı kullanılmaz arazi ve 52 hektarı göl ve bataklıktır. İlçede 92 dekar domates, 16 dekar süs bitkisi ve kalanı çeşitli sebzeler ekilen 107 dekar alanda sera sebzeciliği yapıldığı bilinmektedir. Tarım faaliyetlerinin yanı sıra fay hattının üzerinde bulunan ilçe sıcak su kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede sıcaklığı 60 dereceyi bulan çamur kaplıcası bulunmaktadır.

Germencik Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Germencik kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomik faaliyetleri ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe içerisinde yoğun olarak küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Bunun dışında 2 bin 470 adet arı kovanının bulunduğu ilçe için arıcılık oldukça önemlidir. Germencik kiralık ev tercihinde bulunacak olan vatandaşlar hayvancılık faaliyetleri ile uğraşarak geçimlerini sağlayabilirler. İlçede sanayi kuruluşu anlamında çırçır, zeytinyağı, kiremit, incir işletmesi ve tarımsal kooperatif bulunmaktadır.

Germencik Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 43 bin 913’tür. Toplam nüfusun yüzde 49,55’ini (21 bin 761) erkek nüfusu, yüzde 50,45’ini (22 bin 152) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Aydın Germencik kiralık konut arayan vatandaşların tercihte bulunabileceği 36 mahalle bulunmaktadır. Aydın Germencik ilçesinde kiralık konut tercihinde bulabileceğiniz mahalleler: Neşetiye Mahallesi, Ortaklar Mahallesi, Ömerbeyli Mahallesi, Abdurrahmanlar Mahallesi, Alangüllü Mahallesi, Balatçık Mahallesi, Bozköy Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çarıklar Mahallesi, Karaağaçlı Mahallesi, Kızılcagedik Mahallesi, Kızılcapınar Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Moralı Mahallesi, Mursallı Mahallesi, Naipli Mahallesi, Park Mahallesi, Reisköy Mahallesi, Selatin Mahallesi, Tekin Mahallesi, Turanlar Mahallesi, Uzunkum Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yedieylül Mahallesi, Yeni Mahallesi, Dağkaraağaç Mahallesi, Dağyeni Mahallesi, Dampınar Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Gümüşköy Mahallesi, Gümüşyeniköy Mahallesi, Habibler Mahallesi Hıdırbeyli Mahallesi ve İstasyon Mahallesi.

Sizler de Aydın Germencik ilçesinden konut kiralamak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Aydın Germencik’de kiralık daire fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Germencik Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.