/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köşkcancel

Aydın Köşk Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Köşk Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut arayan vatandaşların yanında olarak onlara destek olmaya devam ediyoruz. Köşk kiralık konut arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinerek hızlı bir şekilde konut tercihinde bulunabilirler.

Aydın ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Köşk’ün Etiler zamanında kurulduğu bilinmektedir. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe Lidyalılara, Kayralılara ve İonlara ev sahipliği yapmıştır. Selçuklular zamanında Türklerin hakimiyetine giren bölge o dönem Fındıklı şehri olarak anılıyordu. 1390 yılında Osmanlı Devleti hakimiyetine giren bölge 163 yılında yaşanan deprem sebebi ile Göçük ismi ile anılsa da sonraları ismi Köşk olarak değiştirilmiştir. 1876 yılında bucak olan Köşk kiralık konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. 1958 yılına kadar muhtarlık yönetiminde olan ilçe, 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Köşk Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomisi

Aydın iline bağlı olan Köşk ilçesinin doğusunda Sultanhisar, batısında Aydın Merkez ilçesi, kuzeyinde ise İzmir ili yer almaktadır. İl merkezine 18 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe Aydın-Denizli karayolu üzerindedir. Köşk kiralık konut arayan vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında ilçe ekonomisi gelmektedir. Köşk kiralık daire arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede zeytin, incir, ceviz, nar, ayva, kiraz, elma, üzüm yetiştiriciliği yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin ovalık kısımlarına doğru inildikçe narenciye, şeftali, sebze, pamuk, susam, mısır, buğday, kavun, karpuz üretimi yapıldığı görülmektedir. İlçede tarım faaliyetlerinin yanı sıra arıcılık ve süt inekçiliği yapılmaktadır. Ekonomisinin temeli tarıma dayanan ilçede tarım arazilerinin toplamı 106 bin 471 hektardır. İlçeden yılda 10 bin ton kestane toplanıp ülke ekonomisine kazandırılmaktadır. İlçede tipik Akdeniz iklimi görülür. Yazların kurak ve sıcak, kışların ılık ve yağışlı geçtiği ilçede dağlar doğu-batı doğrultusunda uzanır. Denizin etkisi bu sebep ile iç kısımlara kadar gelir.

Köşk Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 27 bin 517’dir. Toplam nüfusun yüzde 50,62’sini (13 bin 930) erkek, yüzde 49,38’ini (13 bin 587) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Köşk kiralık konut arayan vatandaşların ilçede tercih edebileceği 28 mahalle vardır: Ahatlar Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Altıeylül Mahallesi, Baklaköy Mahallesi, Başçayır Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Cumadere Mahallesi , Cumayanı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Gökkiriş Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Ilıdağ Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Ketenyeri Mahallesi, Kıran Mahallesi, Kızılcaköy Mahallesi, Kızılcayer Mahallesi, Koçak Mahallesi, Menteşeler Mahallesi, Mezeköy Mahallesi, Ovaköy Mahallesi, Sarıçam Mahallesi, Serdaroğlu Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Uzundere Mahallesi ve en çok aranan mahallelerden Köşk Yavuzköy Mahallesi kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Köşk Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.