/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sultanhisarcancel

Aydın Sultanhisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sultanhisar Kiralık Konut Arayanlar İçin Yol Rehberi

Emlakjet olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmalarına yardımcı oluyoruz. Sultanhisar kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aydın iline bağlı olan Sultanhisar ilçesi 1958 yılına kadar Nazilli ilçesine bağlı bir bucak merkezi olma özelliğini korumuştur. 1958 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçe 1270 yıllarında Selçuklular tarafından kurulmuş olup 1425 yılında Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Konum olarak İzmir-Denizli ve Avrupa E-5 yolları üzerinde yer alan ilçe Aydın’a 30 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü 267 kilometrekare olan ilçenin rakımı 84 metredir. Akdeniz ve Ege Bölgelerinin iklim özelliklerini taşıyan ilçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında narenciye, pamuk, zeytin ve incir gelmektedir. Sultanhisar kiralık konut arayan vatandaşların sayısı bölgede yaşanan gelişmeler sebebi ile her geçen gün artmaktadır. İlçenin sanayi faaliyetleri tarıma dayalı olup içerisinde zeytinyağı, pamuk çırçır fabrikası, incir iletmeleri, mumlama ve paketleme işletmeleri bulunmaktadır.

Sultanhisar Kiralık Konut Arayanlar İçin Tarih Bilgisi

İlçenin ilk kurucuları Hitit Uygarlığı olup sonrasında bölgeye Frigler ve Lidyalılar hakim olmuştur. Milattan önce 6. yüzyılda bölge bir deprem sonucu Persler Sultanhisar ilçesinin bulunduğu konuma göç etmişlerdir. Milattan Önce 64 yılında Roma İmparatorluğu egemenliğine giren bölge Bizans Dönemi’nde ise Menteşeoğulları hakimiyetindeydi. 1290 yılında Osmanlı Devleti hakimiyetine giren ilçe Büyük Menderes’in verimli toprakları üzerinde yer almaktadır. Aydın Sultanhisar kiralık konut arayan vatandaşlar bölgedeki tarım faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. Verimli toprakları sebebi ile ekonomisi tarıma dayanan ilçede seracılık faaliyetleri oldukça gelişmiştir.

Sultanhisar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

Sultanhisar kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların en çok önemsediği noktalardan biri de ilçedeki eğitim kurumlarıdır. İlçede 2 anaokulu, 13 ilkokul, 5 ortaokul, 3 lise ve Adnan Menderes Üniversitesi'ne bağlı 2 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Sultanhisar kiralık ev tercihinde bulunacak olan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullardan birkaçı: Sabiha Gökçen Anaokulu, Atça Cumhuriyet Anaokulu, Rekmez İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Beşeylül İlkokulu, Demirhan İlkokulu, Eskihisar İlkokulu, Fahriye Dilerek İlkokulu, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, İncealan İlkokulu, Kabaca İlkokulu, Atça İmam Hatip Ortaokulu, Sultanhisar Yasemin Lütfiye Anadolu Lisesi, Atça Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokulu’dur.

Sultanhisar Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 20 bin 533’tür. Toplam nüfusun yüzde 48,59’unu (9 bin 977) erkek, yüzde 51,41’ini (10 bin 556) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sultanhisar kiralık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 18 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Atça Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Demirhan Mahallesi, Eskihisar Mahallesi, Güvendik Mahallesi, Hisar Mahallesi, İncealan Mahallesi, Kabaca Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kılavuzlar Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Malgaçemir Mahallesi, Malgaçmustafa Mahallesi Rekmez Mahallesi, Salavatlı Mahallesi, Uzunlar Mahallesi, Yağdere Mahallesi ve Zafer Mahallesi’dir.

Sizler de Aydın Sultanhisar ilçesinden kiralık konut tercihinde bulunmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Aydın Sultanhisar’da uygun fiyatlı kiralık konutlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Sultanhisar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.