/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bigadiçcancel

Balıkesir Bigadiç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bigadiç Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Bigadiç kiralık konut düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, demografik durumundan mahallelerine kadar birçok farklı alana değindik. Yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan soru işaretlerinin birer birer yok olduğuna şahit olacaksınız. Bigadiç, Ege Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biri olan Balıkesir’e bağlı bir semttir. İlçenin ismi ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bölgenin bilinen ilk ismi Didi-Moti- He’dir ve “Şans Tanrıçasının İkizi” anlamına gelmektedir. Diğer rivayetlere göre ilçe ismini Romalı bir generalden veya Bergama Kralı’nın oğlundan almaktadır. Ancak ilçenin isminin sözlük anlamı sulak, kuyusu ve suyu bol olan yerdir. Tarih boyunca Bigadia, Bigados, Bugadıç gibi isimlerle anılan ilçe, Balıkesir’in geçmişi en uzun olan ilçelerinden biridir.

Bigadiç Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bigadiç kiralık ev tercih edecekler için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde bölgenin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden bahsedeceğiz. Balıkesir, Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen, Bigadiç Güneydoğu Marmara Bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin güneyinde Sındırgı, kuzeyinde Kepsut, batısında Balıkesir Merkez, doğusunda Dursunbeyli ilçeleri bulunmaktadır. Balıkesir-İzmir karayolu üzerinde bulunan ilçe, kent merkezinden 38 kilometre mesafede bulunmaktadır. Bigadiç, 1007 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin, denizden yüksekliği ise 180 metredir. Verimli Bigadiç Ovası üzerinde yer alan Bigadiç’e can suyunu Simav Çayı getirmektedir. Bir geçiş ikliminin hüküm sürdüğü semtte, yaz ve kış sıcaklıkları değişkenlik göstermektedir. Ancak genellikle yazlar sıcak ve kurak, sonbahar ayları ise uzun ve ılık geçmektedir. Kış aylarında kar yağışı görünmektedir.

Bigadiç Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçedeki yaşayıştan emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bigadiç kiralık daire seçmeyi düşünenlerin de bu konuya bilhassa önem vermelidir. Semtte üç temel ekonomik faaliyet yürütülmektedir : tarım, hayvancılık ve sanayi. Tarımsal verimin yüksek olduğu semtte pamuk, tütün, buğday, mısır, susam, nohut, bakliyat, şeker pancarı, ay çiçeği ve domatesi yetiştirilmektedir. Ayrıca yerel halkın büyük bir bölümü sebzecilik yapmaktadır. Bölgede yetiştirilen ürünler İstanbul’a gönderilerek, iç pazarın ihtiyacını karşılamaktadır. Ceviz, kiraz, incir, armut, nar ve badem üretiminde de Bigadiç önde gelmektedir. İlçede yerel halk aynı zamanda hayvancılıkla uğraşmaktadır. Bölgede 30.000 büyükbaş hayvan beslenmektedir. Tavukçuluğun da yaygın olarak yapıldığı semt, İstanbul’un beyaz et ihtiyacının %45’ini karşılar.

Bigadiç Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri

Bigadiç’in nüfusu Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, 49.887 kişiden oluşmaktadır. Semt nüfusunun %51.09’u erkek, geriye kalanı ise kadındır. Sürekli olarak gelişen ve kalkınan ilçenin popülasyonu 2007 yılından beri düzenli bir şekilde artmaktadır. Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu Bigadiç’te popülasyonun artış hızı %1.03’tür. Semt nüfusunun 14550’si kent merkezinde yaşarken, geriye kalanlar kasaba ve köylere yayılmıştır. Balıkesir Bigadiç kiralık daire seçmeyi düşünenler, gelişmiş sıralamasına göre verilen mahallelerden bir veya birkaçını tercih edebilirler:

 • Çağış Mahallesi ( 4017 kişilik nüfusu ile en kalabalık mahalle)

 • Fetihbey Mahallesi

 • Servi Mahallesi

 • Çavuş Mahallesi

 • Kuyu Mahallesi

 • Emek Mahallesi

 • Işıklar Mahallesi

 • Abacı Mahallesi

 • 4 Eylül Mahallesi

 • İskeleköy Mahallesi

 • Akyar Mahallesi

Eğer Bigadiç kiralık konut tercihinizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek için , semtte hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Bigadiç’te kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilir, size en uygun ilanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Bigadiç Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.