/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gönencancel

Balıkesir Gönen Kiralık Ev

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Gönen Kiralık Konut Arayanlara Tercih Kılavuzu

Gönen kiralık konut düşüncesinde olanlar için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra semtin coğrafi özelliklerinden demografik yapısına kadar birçok konuda bilgi sahibi olacaksınız. Gönen, Ege Bölgesi’nin en gelişmiş kentlerinden olan tarım cenneti Balıkesir’in bir ilçesidir. Balıkesir Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen, Gönen Güney Marmara Bölümü’nde yer almaktadır. Kaplıcaları ile ünlü ilçenin toplam yüzölçümü 1119 kilometrekaredir. Semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 40 metre ve civarındadır. Balıkesir’in kuzeybatısında yer alan ilçe, dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. Kaz Dağları’ndan doğan Gönen Çayı, ilçeden geçerek Marmara Denizi’ne dökülmektedir. Semt, Balıkesir’den 145, Çanakkale’den 150 ve Bursa’dan 155 kilometre uzakta yer almaktadır.

Gönen Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

Gönen kiralık ev arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında, ilçenin tarihine kısaca değineceğiz. Kaplıcaları ve şifalı suları ile ünlü Gönen ilçesinde yapılan arkeolojik kazılarda yazılı taşlar, sütünlar, madeni paralar gibi tarihi eserler bulunmaktadır. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan sonra 2. Yüzyılda olmuştur. Semtin bilinen ilk ismi “Thermi”dir ve sıcak su şehri anlamına gelmektedir. İlçe tarih boyunca Truvalılar, İyonlar, Lidyalılar, Persler, Helenler ve Bergama Krallığı ile, Roma İmparatorluğu ve Bizans Devleti’nin egemenliğinde kalmıştır. Birçok farklı dinden insanın bir arada yaşadığı semt, 13. Yüzyılda Anadolu Selçukluları’nın denetimine geçmiştir. İlçede kurulan Karesi Beyliği 1334 yılında Osmanlı Devleti’nin ikinci hükümdarı olan Orhan Bey tarafından alınmıştır. Akçaali, Rüstem ve Malkoç aşiretlerinin yaşadığı bölge, 1920 yılında Yunan işgaline uğramıştır. 6 Eylül 1922’de de düşman işgalinden kurtulmuştur.

Gönen Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Ekonomi, bir bölgenin yerleşimlerinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu nedenle, Gönen kiralık daire arayanların muhakkak ilçe ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bölgede tarım, sağlık turizmi ve sanayi gelişmiştir. Verimli Gönen Ovası üzerine kurulmuş olan ilçede modern tarım yöntemleri kullanılmakta ve sebze, hububat ve bakliyat yetiştirilmektedir. Bunlara ek olarak semtte meyve ve sebzede üretilmektedir. Şifalı suları ile meşhur olan ilçede kaplıcalar bulunmaktadır. Ekşidere Köyü’nde yer alan Dağ Ilıcası kaplıcaları oldukça ünlüdür. Semtte orta ölçekli sanayi tesisleri bulunmaktadır. İlçenin sanayi lokomotifi deri ve gıda sektörüdür. Burada yetiştirilen ürünler iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre illere ve ilçelere gönderilmektedir.

Gönen Kiralık Konut Seçeceklere Demografi Bilgisi

Balıkesir’in en kalabalık beşinci ilçesi olan Gönen’de, 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre 73.829 kişi yaşamını sürdürmektedir. Burada yaşayanların %49.79’u erkek, %50.21’i ise kadındır. Gönen, Balıkesir nüfusunun %6.02’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçede kilometrekareye 86 kişi düşmektedir. Bölgenin nüfusu 2015 yılından itibaren düzenli olarak artmaktadır. Popülasyonun artış hızı ise %0.74’tür. Balıkesir Gönen kiralık daire seçmeyi düşünenler, aşağıda yer alan mahallelerden birinde ya da birkaçında araştırmalarını sürdürmek isteyebilirler. Gelişmişliklerine göre mahalleler aşağıdaki gibidir:

  • Kurtuluş Mahallesi ( 16.192 kişilik nüfusu ile en kalabalık yerleşim birimidir.)

  • Karşıyaka Mahallesi

  • Malkoç Mahallesi

  • Reşadiye Mahallesi

  • Sarıköy Mahallesi

  • Gündoğdu Mahallesi

  • 100.Yıl Mahallesi

  • Tırnova Mahallesi

  • Plevne Mahallesi

  • Rüstem Mahallesi

Eğer Gönen kiralık konut arayışında kararlı iseniz, hayallerinizdeki eve kavuşmak için semtte hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Gönen’de kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gönen Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.