/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havrancancel

Balıkesir Havran Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Havran Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmalarına yardım ediyoruz. Havran kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Balıkesir’in Körfez Bölgesi’nde yer alan Havran ilçesinin denize kıyısı bulunmamaktadır. Turizm faaliyetleri bakımından gelişmemiş olan bölgenin başlıca ekonomik faaliyeti zeytinciliktir. Zeytincilik dışında mandalina ve süt sektörünün de gelişmiş olduğu ilçede madencilik faaliyetleri de yürütülmektedir. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçede birçok tarihi kalıntı mevcuttur. 1280 yılında Türklerin hakimiyetine giren bölge, 1890’lı yıllarda Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Birinci Dünya Savaşı’nda düşman işgali altına giren bölge 1922 yılında kurtulmuştur. 1973 yılında bucak olan bölge 1957 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Havran kiralık konut arayışında olan vatandaşlar ilçenin coğrafya ve tarihi ile de yakından ilgilenmektedirler. Edremit Körfezi’ne doğru uzanan verimli bir ova üzerinde kurulmuş olan ilçenin rakımı 33 metredir. Akdeniz iklimi ve Marmara ikliminin özelliklerinin görüldüğü bölgede narenciye tarımı yapılmaktadır.

Havran Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Ekonomisi tarıma dayanan ilçenin leblebisi ve zeytin ürünleri meşhurdur. İlçede zeytin faaliyetleri için İş Bankası’na ait ANT Gıda bulunmaktadır. Önemli ölçüde zeytin üretiminin yapıldığı ilçede dünyanın en modern zeytin fabrikalarından biri yer almaktadır. İlçede 12 adet zeytinyağı fabrikası ve 1 adet çiçek yağı fabrikası, 1 adet kanola yağı fabrikası ve 1 adet pamuk çekirdeği yağı fabrikası yer almaktadır. Havran kiralık konut tercihine bulunan vatandaşlar bu fabrikalarda işe girerek geçimlerini sağlayabilirler. Toplam arazisinin yüzde24’ü tarım arazisi olmasına karşın bölge tarım anlamında oldukça gelişmiştir. Havran kiralık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede; armut, ayva, badem, vişne, nar, şeftali, kayısı ve üzüm tarımı yapıldığını öğrenmektedir.

Havran Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 27 bin 741’dir. İlçenin toplam nüfusunun yüzde 49,96’sını (13 bin 859) erkek nüfusu, yüzde 50,04’ünü (13 bin 882) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Havran kiralık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 34 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Büyükdere Mahallesi, Küçükdere Mahallesi, Küçükşapçı Mahallesi, Mescit Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Tarlabaşı Mahallesi, Taşarası Mahallesi, Tekke Mahallesi, Temaşalık Mahallesi, Tepeoba Mahallesi, Yeni Mahallesi, Çiğitzade Mahallesi, Dereören Mahallesi, Ebubekir Mahallesi, Eğmir Mahallesi, Eseler Mahallesi, Fazlıca Mahallesi, Halılar Mahallesi, Hallaçlar Mahallesi, Hamambaşı Mahallesi, Hüseyinbeşeler Mahallesi, Büyükşapçı Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Çakırdere Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çamdibi Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kalabak Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karaoğlanlar Mahallesi, Kobaklar Mahallesi, Kocadağ Mahallesi, Kocaseyit Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan sahibinden Havran Köylüce’de kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Havran Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.