/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havrancancel
Balıkesircancel

Balıkesir Havran Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Havran Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmalarına yardım ediyoruz. Havran kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Balıkesir’in Körfez Bölgesi’nde yer alan Havran ilçesinin denize kıyısı bulunmamaktadır. Turizm faaliyetleri bakımından gelişmemiş olan bölgenin başlıca ekonomik faaliyeti zeytinciliktir. Zeytincilik dışında mandalina ve süt sektörünün de gelişmiş olduğu ilçede madencilik faaliyetleri de yürütülmektedir. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçede birçok tarihi kalıntı mevcuttur. 1280 yılında Türklerin hakimiyetine giren bölge, 1890’lı yıllarda Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Birinci Dünya Savaşı’nda düşman işgali altına giren bölge 1922 yılında kurtulmuştur. 1973 yılında bucak olan bölge 1957 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Havran kiralık konut arayışında olan vatandaşlar ilçenin coğrafya ve tarihi ile de yakından ilgilenmektedirler. Edremit Körfezi’ne doğru uzanan verimli bir ova üzerinde kurulmuş olan ilçenin rakımı 33 metredir. Akdeniz iklimi ve Marmara ikliminin özelliklerinin görüldüğü bölgede narenciye tarımı yapılmaktadır.

Havran Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Ekonomisi tarıma dayanan ilçenin leblebisi ve zeytin ürünleri meşhurdur. İlçede zeytin faaliyetleri için İş Bankası’na ait ANT Gıda bulunmaktadır. Önemli ölçüde zeytin üretiminin yapıldığı ilçede dünyanın en modern zeytin fabrikalarından biri yer almaktadır. İlçede 12 adet zeytinyağı fabrikası ve 1 adet çiçek yağı fabrikası, 1 adet kanola yağı fabrikası ve 1 adet pamuk çekirdeği yağı fabrikası yer almaktadır. Havran kiralık konut tercihine bulunan vatandaşlar bu fabrikalarda işe girerek geçimlerini sağlayabilirler. Toplam arazisinin yüzde24’ü tarım arazisi olmasına karşın bölge tarım anlamında oldukça gelişmiştir. Havran kiralık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede; armut, ayva, badem, vişne, nar, şeftali, kayısı ve üzüm tarımı yapıldığını öğrenmektedir.

Havran Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 27 bin 741’dir. İlçenin toplam nüfusunun yüzde 49,96’sını (13 bin 859) erkek nüfusu, yüzde 50,04’ünü (13 bin 882) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Havran kiralık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 34 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Büyükdere Mahallesi, Küçükdere Mahallesi, Küçükşapçı Mahallesi, Mescit Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Tarlabaşı Mahallesi, Taşarası Mahallesi, Tekke Mahallesi, Temaşalık Mahallesi, Tepeoba Mahallesi, Yeni Mahallesi, Çiğitzade Mahallesi, Dereören Mahallesi, Ebubekir Mahallesi, Eğmir Mahallesi, Eseler Mahallesi, Fazlıca Mahallesi, Halılar Mahallesi, Hallaçlar Mahallesi, Hamambaşı Mahallesi, Hüseyinbeşeler Mahallesi, Büyükşapçı Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Çakırdere Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çamdibi Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kalabak Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karaoğlanlar Mahallesi, Kobaklar Mahallesi, Kocadağ Mahallesi, Kocaseyit Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan sahibinden Havran Köylüce’de kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.