/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Manyascancel

Balıkesir Manyas Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Manyas Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com kiralık konut arayışınızda yanınızda olmaya devam ediyor. Manyas kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Balıkesir’in önde gelen ilçelerinde olan Manyas’ın kuzeyinde Bandırma, güneyinde Balıkesir il merkezi, batısında Gönen ilçeleri yer almaktadır. Marmara Bölgesi’nin güneyinde yer alan ilçe içerisinde Manyas Kuşgölü yer almaktadır. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bölgede, Helenistik ve Roma Çağı’na ait bulgulara rastlanmıştır. Manyas Kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalarda ilçenin güneybatısında Macar değirmeni, hamam, mezar ve ılıca kalıntılarına rastlandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. 7. yüzyılın başlarında yerleşik düzene geçildiği düşünülen ilçe Osmanlı Devleti Dönemi’de Karesi Sancağına bağlı kalmıştır. 1890 yılında Bandırma’ya bağlı bir nahiye merkezi olan ilçe 1936 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe son dönemlerde hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde sanayileşme eğilimi göstermekte olup bu sebeple vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Bölgenin ekonomik olarak kalkınması ile birlikte ilçe şehirleşmesi de hız kazanmıştır.

Manyas Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarımı

Manyas ilçesi içerisinde bulunan ovalardan hektar başına alının verim Türkiye ortalamasının üzerindedir. Arazilerinin 7 bin 500 hektarı sulanabilmektedir. Bu sulama işlemlerinde Kocaçay, Mürvetler Deresi ve Manyas Gölü’nden faydalanılmaktadır. Verimli bir şekilde sulanabilen bu arazilerden yılda iki kez ürün alınabilmektedir. Balıkesir Manyas kiralık konut arayan vatandaşlar ilçede yer alan tarım arazilerinde kuru fasülye, taze fasülye, nohut, tütün, patates, şeker pancarı, susam, kuru soğan, kuru sarımsak, kavun, karpuz, fiğ kuru ot, yonca kuru ot, hayvan pancarı ve mısır tarımı yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar Makinalı tarım faaliyetlerinin geliştiği ilçede yapılan sulama çalışmalarında yağmurlama sulamanın ön plana çıktığı görülmektedir. Bölgede az miktarda da olsa badem, ceviz, fındık, iğde, incir kayısı, kızılcık, nar, üzüm ve vişne üretimi yapılmaktadır.

Manyas Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hayvancılık Bilgisi

Manyas kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında araştırma yaparken ilçede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede suni tohumlama faaliyetleri yürütülmekte olup, yerli ırk üretim çalışmaları yapılmaktadır. Koyun cinsi olarak merinos ve kıvırcık koyun türünün yetiştirildiği ilçede kıl keçisi yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Ekonomisinde süt ve süt ürünlerinin önemli bir yer tuttuğu ilçede Kocagöl, Hamamlı ve Kızılköy köylerinde birer adet Su Ürünleri Üretimi Ve Değerlendirme Kooperatifi bulunmaktadır. Bu kooperatiflerce yılda 15 ton tatlı su kereviti ve 20 ton sazan balığı avlanmaktadır.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Balıkesir Manyas ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Balıkesir Manyas’ta uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Manyas Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.