/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Amasracancel
Bartıncancel

Bartın Amasra Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Amasra Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Amasra kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Amasra, Bartın ilinin 17 kilometre kuzeyinde bulunan bir ilçesidir. Şehir kuzeye doğru uzanan bir yarımadanın üzerinde, iki koylu şekilde kurulmuştur. Yarımadanın uzunluğu 15 kilometredir. Batısında ve doğusunda iki adet koy bulunur. Batısındaki ‘Küçük Liman’, doğusundaki ise ‘Büyük Liman’ olarak bilinmektedir. Zonguldak ili ile Kastamonu ilinin  Cide ilçesi arasında küçük bir ara liman şehridir. Karadeniz kıyı şeridindeki dağınık tepeler üzerinde kurulmuş olan Amasra, yeşilin ve mavinin her tonu birarada seyredebildiğiniz turistik bir liman şehridir. Amasra ilçesinin tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Aynı zamanda eski yapıları kendisini koruyabilmiştir. Amasra kiralık daire arayışında olanlar için nostaljik bir şehir özelliği göstermektedir. Tarihi olarak bilinen ilk adı ‘Sesamos’ şehri M.Ö. 12. Yüzyıla kadar yaşam göstermiştir. Fenikeliler, Lidyalılar, PErsler, Pontus Krallığı, Roma ve Türklerin hakimiyetine girerek çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Amasra kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Karadeniz, 
  • Batısında ve güneyinde Bartın il merkezi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 14.776 kişidir. Bu nüfusun yüzde 48,68’i kadın, yüzde 51,32’si erkekten oluşmaktadır. Karadeniz iklimi hakimdir. 

Amasra Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

İlçenin yerleşim yeri büyük çoğunlukla şehir merkezinde yoğunlaşmış durumdadır. Evlerin büyük bir kısmı ormanlık alan içerisinde yer alır. Binaların büyük çoğunluğu betonarme, ahşap ve kargir yapılardan oluşmuştur. Tarihi evler ise kale içerisinde bulunan yapılarla adeta farklı bir tarihi zamanda hissi yaratır. Şehirdeki ahşap yapıların sayısı günden güne azalmış ve yeni modern tipte binalar inşa edilmeye devam etmektedir. Yeni binalar yapılırken çevredeki arkeolojik ve doğal sit alanı göz önüne alınarak gerekli iskan işlemleri yapılmaktadır. Emlakjet 2019 yılı Bölge Raporu Temmuz ayı verilerine göre Amasra kiralık daire arayanlar için konut kira bilgileri şöyledir;

  • Ortalama konut brüt alanı 100 metrekare,
  • Konut birim minimum kira fiyatı; 4 TL,
  • Konut birim maksimum kira fiyatı; 11 TL,
  • Konutun metrekare birim fiyatı ortalama; 7 TL,
  • Konutun ortalama kira fiyatı 686 TL olarak hesaplanmıştır.

Amasra Kiralık Konut Fiyatları

Amasra ilçesi genelinde bulunan güncel konut kira fiyatlarında ortalama olarak rakamlar şu şekildedir;

  • 90 metrekarelik 2+1 dairenin kira fiyatı 633 Türk Lirası,
  • 125 metrekarelik 3+1 dairenin kira fiyatı 686 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır.

Uygun fiyatlı kiralık evlerin kolaylıkla bulunabileceği Bartın Amasra sahibinden deniz manzaralı günlük kiralık evler gibi tüm seçenekler için ilan listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve hayalinizdeki evi kolaylıkla seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.