/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kurucaşilecancel

Bartın Kurucaşile Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kurucaşile Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyor. Kurucaşile kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurucaşile Kiralık Konut Arayışındakiler İçin İlçe Bilgileri

Bartın ilinin Karadeniz kıyısında yer alan ilçe şehir merkezine 52 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe Hititler, Fenikeliler, Karyalılar ve Akalar’a ev sahipliği yapmıştır. Kurucaşile kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe merkezine 8 kilometrelik bir mesafede Kromna Medeniyeti’ne dair kalıntılar yer almaktadır. Geçmiş dönemlerde bölgede yaşayan uygarlıklar bakır,demir, altın madeni işletmeciliği, balık ve kara avcılığı ile geçimlerimi sürdürmüşlerdir. Osmanlı Dönemi’ne gelindiğinde ise bölge 1395 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Cumhuriye’in ilanından 1957 yılına kadar Bartın’a bağlı bir nahiye olan Kurucaşile 1957 yılında Zonguldak iline bağlanmış olup 1991 yılında Bartın’ın il yapılmasıyla birlikte Bartın’ın bir ilçesi olmuştur.

Kurucaşile Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Coğrafya Bilgisi

Kurucaşile kiralık konut arayan vatandaşlar ilçenin 62 kilometrelik kuzeydoğu sınırında Zeytin ve Sandal Burunların yer aldığı bilgisine ulaşılmaktadır. İlçenin kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Bartın, doğusunda Cide, batısında ise Amasra ilçesi yer almaktadır. Deniz seviyesinde yüksekliği 1500 metre olan Kurucaşile kiralık daire arayan vatandaşların sayısı son dönemde artış göstermiştir. 159 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan ilçenin toplam alanının yüzde 40’ını dağlık araziler oluşturmaktadır. Tarım faaliyetlerinin oldukça az olduğu ilçede tipik Karadeniz iklimi görülmektedir. Kışların soğuk ve yağışlı geçtiği ilçede yazlar da ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçede balıkçılık alanında da faaliyet gösterilmektedir. İlçe içerisinde 2 adet balıkçı barınağı bulunmaktadır.

Kurucaşile Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 874’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,50’sini (3 bin 540) erkek, yüzde 48,50’sini (3 bin 334) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bartın Kurucaşile kiralık konut tercihinde bulunacak olan kişilerin tercih edebileceği 4 mahalle bulunmaktadır:

  • Kargacak Mahallesi

  • Liman Mahallesi

  • Ömerler Mahallesi

  • Şile Mahallesi

Kurucaşile Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Ulaşım Bilgisi

Kuruçeşme ilçesi ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir. Bölgede yaşayan kişiler ilçeyi Bartın merkezine bağlayan 52 kilometrelik yolu kullanarak ilçe merkezine ulaşabilirler. Kurucaşile kiralık konut arayan vatandaşlar ilçeye havayolu ulaşımının nasıl olduğu konusunu da merak etmektedirler. İlçeye en yakın olan havaalanı Zonguldak Havalimanı’dır.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Bartın Kurucaşile ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kurucaşile’de uygun fiyatlı kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kurucaşile Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.