/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluscancel

Bartın Ulus Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ulus Kiralık Konut Bakanlara Tercih Rehberi

Ulus kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için, semt hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi özellikleri, ekonomisi, demografisi ve nüfusu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacağınız yazının sonunda, kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Ulus, Türkiye Cumhuriyeti’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde yer alan Bartın iline bağlı bir ilçedir. Kent dört büyük semtten meydana gelmektedir ve Ulus, kentin en gelişmiş ikinci ilçesidir. İlçe sahip olduğu doğal güzellikler ve çok eskilere dayanan geçmişi ile Türkiye’nin saklı cennetlerinden biridir ve ilçenin sahip olduğu turizm potansiyeli henüz keşfedilmemiştir. Sakin bir yerleşim birimi olan ilçe, doğa ile içe bir yaşam arzulayanların ilk tercih edeceği yerlerden biridir.

Ulus Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Ulus kiralık daire arayanlar için hazırladığımız yazının ilk kısmında ilçenin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Özellikle başka il veya ilçelerden gelenlerin, bu bölümü daha dikkatli okumaları gerekmektedir. Batı Karadeniz bölümünde yer alan Bartın iline bağlı olan Ulus ilçesi, 706 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Kentin otuz yedi kilometre doğusunda yer alan ilçe, Uluçay, Eldeş, Çerçi ve Alpi çayları’nın birleştiği vadide kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği, kısacası rakımı ortalama 200 metredir. Daha önce Safranbolu’ya bağlı bir ilçe olan Ulus, daha sonra Zonguldak’a ve en sonunda 1990 yılında Bartın iline bağlanmıştır. Ilıman Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilçe, ormanlarla kaplıdır. Yeşilin her tonunu görmenin mümkün olduğu ilçe her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle de kimyasal çözünme hızlıdır.

Ulus Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgeye yerleşmeden önce, oranın tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizin o bölge ile olan bağlarınızı güçlendirecektir. Bu sebeple, Bartın Ulus kiralık ev düşünenlere ilçenin tarihinden kısaca bahsetmeyi uygun gördük. Ulus, yüzyıllardır insan yerleşiminin merkezi olan bir ilçedir ve bölgede bilinen ilk yerleşimin MÖ 3000’li yıllarda olduğu ortaya çıkmıştır. İlçenin bilinen ilk hükümdarları ise Hititlerdir ve daha sonra Gasgolar’ın buraya yerleştiği bilinmektedir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Meydan Muharebesi ile ilçeye Anadolu Selçuklu Devleti yerleşmiştir. 1243 yılında gerçekleşen Kösedağ Savaşı ile dağılan bu devletin yerini ise Candaroğulları Beyliği almıştır. Bahsi geçen beylik Fatih Sultan Mehmet döneminde, 1460 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından alınmıştır.

Ulus Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu

Bartın’a bağlı Ulus’un nüfusu, 22.333 kişiden meydana gelmektedir.2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede ikamet edenlerin %49.57’si erkek, geriye kalan %50.43’ü kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe nüfusu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. Ancak 2018 yılında ciddi bir artış göstermiştir. Bölge popülasyonunun artış hızı %6.86’ya ulaşmıştır. Bartın Ulus kiralık daire arayışı içerisinde olanlar gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Yeşilpazar Mahallesi

  • Kaldırım Mahallesi

  • Merkez Mahallesi

  • Mezgeller Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Derecik Mahallesi

  • Samat Mahallesi

  • Kasımlar Mahallesi

  • Saz Mahallesi

  • Kadıoğlu Mahallesi

Eğer Ulus kiralık konut arayışınızı mutlu sona kavuşturmak isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Bartın Ulus kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ulus Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.