/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bartıncancel

Bartın Kiralık Ev

araması için 124 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bartın Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin İl Rehberi

Bartın kiralık konut arayışınızda, size yardımcı olacak, kafanızdaki tüm soruların cevabınızı bulmanızı sağlayacak bu yazıyı sizler için derledik. Batı Karadeniz’de yer alan Bartın ili doğal güzelliği, plajları, ilgi çekici şekillere sahip olan mağaraları ve tarihi yerleri ile Türkiye’nin önemli cazibe merkezlerinden biridir. 2.410 kilometrekarelik bir alana yayılmış kentin nüfusu TÜİK 2017 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre,  192. 389 olarak belirlenmiştir. Şehir nüfusunun %50.53’ü kadın, %49.47’si erkektir. Diğer illere önemli miktarda göç verdiği halde, şehrin nüfus artış hızı %1 civarındadır. Bu oran, diğer Karadeniz kentlerine bakıldığında bir hayli yüksektir.

 

Şehirde coğrafi özellikler yerleşimi etkilediğinden, Bartın kiralık konut tercih etmeyi düşünen kişilerinin bölgenin yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Zira %46’sı ormanlardan oluşan Bartın’ın ortalama yüksekliği 2500 metredir. Bölgenin en yüksek sıradağları olan Küre Dağları ise, kentin en önemli yükseltisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehre ismini de veren Bartın nehri, şehrin içinden geçmektedir. Karadeniz ikliminin hakim olduğu kentte, kışlar yağışlı yazlar ise ılık geçmektedir.

 

Bartın’ın İlçeleri Hakkında Bilgiler

1991 yılında Zonguldak’tan ayrılarak şehir statüsüne kavuşan Bartın ili, üç büyük ilçeden oluşmaktadır:

 

  • Amasra: Eşi benzeri olmayan doğası, 3000 yıl önceye kadar uzanan tarihi ile Amasra, Bartın’ın en önemli ilçelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bölgenin büyük bir bölümü, gür ormanlarla kaplı olduğundan bölge halkı geçimini çoğunlukla ormancılıktan sağlamaktadır. Deniz kıyısında kurulmuş küçük bir ilçe olan Amasra, bartında kiralık evler arayanlar için alternatif bir cazibe ve çekim merkezidir.  
  • Kurucaşile: Küre Dağları’nın batı uzantıları üzerine kurulmuş ilçe, dağlık bir araziye sahiptir. Yeryüzü şekillerinin tarım yapmaya müsait olmadığı ilçede, daha çok balıkçılık ve ormancılık yapılmaktadır.
  • Ulus: Orta yükseklikteki dağlardan meydana gelen bölgede, gürgen, meşe, kayın ve köknar ormanları çok yaygındır. Bartın Çayı’nın bir kolu olan Ulus Çayı, ilçeye ismini vermiştir. Yerel halkın büyük bölümünün ormancılıkla uğraştığı ilçede bir adet kereste fabrikası bulunmaktadır. Sahip olduğu istihdam olanakları sebebiyle Ulus semti, Bartın kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için daha avantajlı bir tercih olabilir.

 

Bartın'da Kiralık Konut Arayanlar İçin Kent İçi Ulaşım Rehberi

Bir konut kiralamadan veya satın almadan önce, en çok dikkat ettiğimiz unsurlardan biri hiç şüphesiz ulaşım olanlaklarıdır. Bartın, engebeli arazisi ve zorlu iklim koşullarına rağmen gelişkin bir ulaşım ağına sahiptir. Bu durum Bartında kiralık evler arayanlar için olumlu bir özellik olarak göze çarpmaktadır. Kentte ulaşım, halk otobüsleri, dolmuş ve taksiler aracılığı ile sağlanmaktadır. İlçeler arasında çalışan minibüs hatları mevcuttur. Özellikle de eğitim ve öğretim dönemlerinde, üniversite ve şehir merkezi arasında çok sık seferler düzenlenmektedir.

 

Bartın Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarına göre, toplam 108.292 adet konutun bulunduğu ilde, hane başına düşen kişi sayısı 1,25 olarak hesaplanmıştır. Şehirdeki evlerin ortalama kullanım alanı 100 metrekare olup, ortalama birim kira 7 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu verilerden hareketle Bartın sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olanların 650 ile 700 lira arasında bir kira bedeli ödemeye hazır olmaları gerekmektedir. Kentteki daire fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1, 53 metrekare alana sahip daireler ortalama 643 Türk Lirası
  • 2+1, 100 metrekare alana sahip daireler ortalama 662 Türk Lirası
  • 3+1, 128 metrekare alana sahip daireler ortalama 744 Türk Lirası
  • 4+1, 150 metrekare alana sahip daireler ortalama 1062 Türk Lirası

 

Bartın kiralık daire arayanlar için, kente dair önemli bilgileri derlediğimiz bu yazının hayalinizdeki evi bulmanızda bir rehber niteliği taşımasını arzu ediyoruz. Eğer harekete geçmek ve o eve bir adım daha yaklaşmak isterseniz, emlakçınıza danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfasındaki ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bartın Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.