/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gercüşcancel

Batman Gercüş Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gercüş Kiralık Konut Arayanlar İçin Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Gercüş kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Gercüş Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Batman ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Gercüş geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Milattan Önce 3000’li yıllarda yerleşik yaşama geçildiği düşünülen ilçe Mezopotamya uygarlıklarının yaşam merkezi olmuştur. Yine Milattan Önce 1240 yıllarından itibaren bölgeye Asur Devleti hakim olmuştur. 19. yüzyılın başlarına gelindiğinde ise Diyarbakır’ın Mardin Sancağına bağlı Midyat Kazası’nın nahiyesi olan Gerçüş kiralık konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. 1926 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçe Mardin iline bağlanmış olup 1990 TARİHİNDE Bakanlar Kurulu tarafından alınan bir karar ile il statüsüne kavuşan Batma iline bağlanmıştır.

Gercüş Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

Batman iline 59 kilometrelik bir mesafede bulunan ilçe Diyarbakır iline 160 kilometre, Mardin iline ise 80 kilometrelik bir uzaklıktadır. İlçe Midyat-Mardin Eşiği denilen 1100-1200 metre yükseklikteki dağların kuzeyinde etrafı dağlarla çevrili bir plato üzerinde kurulmuştur. Yüzölçümü 1070 kilometrekare olan ilçede karasal iklim özellikleri görülmektedir. Batman Gercüş kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucu ilçenin yaz aylarında sıcaklık seviyesinin 37-40 dereceye kadar çıktığı bilgisine ulaşmaktadırlar.

Gercüş Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Ekonomi Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 484’tür. Toplam nüfusun yüzde 50,26’sını (10 bin 295) erkek, yüzde 49,74’ünü (10 bin 189) kadındır. Gercüş kiralık konut arayanların ilçede tercih edebileceği 4 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler:

  • Bağlarbaşı Mahallesi

  • Çukurçeşme Mahallesi

  • Pınarbaşı Mahallesi

  • Yeşilyurt Mahallesi

Gercüş Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Gercüş kiralık konut arayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de ilçe ekonomisidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçede yoğun olarak yetiştirilen tarım ürünleri; buğday, üzüm, arpa, mercimek, nohut ve sebze yetiştirilmektedir. İlçe mevsimlik işçi istihdamı açısından oldukça önemlidir. İlçede sanayi faaliyetleri fazla gelişmemiştir. Bu nedenle nüfusun büyük bir çoğunluğu tarım ve hayvancılığa yönelmiştir. Bölgede çok yoğun olmamakla birlikte hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. Bölge geçmiş dönemlerde ekonomik faaliyetler için yoğun bir göç vermiştir. Ancak günümüzde bölgenin gelişme göstermesi ile birlikte bu ekonomik göç durmuştur.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Batman Gercüş ilinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Batman Gercüş’te uygun fiyatlı kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek kiralayacağınız konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Gercüş Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.