/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sasoncancel

Batman Sason Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sason Kiralık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

Sason kiralık konut seçecekler için, ilçe hakkında işlerine yarayacak bütün bilgileri tek bir yazıda topladık ve bölgenin coğrafi özelliklerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, bölgeyi yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Sason, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli kentlerinden biri olan Batman iline bağlı bir ilçedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu ilçe dağların arasına kurulmuş çok eski bir yerleşim birimidir. Batman ili, altı büyük ilçeden meydana gelmektedir ve Sason, kentin en gelişmiş üçüncü semtidir. Kent nüfusunun %5.49’u burada ikamet etmektedir. Sason’dan sonra en kalabalık ilçe Kozluk’tur ve şehir nüfusunun %10.25’ine ev sahipliği yapmaktadır. Sason yüzlerce yıllık geçmişi ve doğal güzellikler ile Batman’ın en önemli semtlerinden biridir.

Sason Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Sason kiralık ev arayanlar için yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Zira bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden yaşayışına kadar birçok farklı konuda önemli bir etken olmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sason ilçesi, dağlarla çevrili bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin toplam yüzölçümü 661 kilometredir. Bölgenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği 950 metredir. Diğer ilçelere göre daha yüksekte kalan Sason semti, Helkıs Dağı’nın etekleri üzerine kurulmuştur. İlçenin en önemli özelliği ise şifalı sular ve kaplıcalardır. Bölgede sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. En sıcak ay Temmuz iken, en soğuk ayı Ocak’tır.

Sason Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Yazının bu bölümünde ilçenin ekonomisinden ve istihdam potansiyeline değineceğiz. Çünkü bir bölgenin ekonomisi, o bölgedeki emlak piyasası üzerinde en belirgin değişkendir. Çok çeşitli ekonomik faaliyetin gerçekleştirildiği semtler, emlak piyasası daha canlıdır. Sason kiralık ev düşünenlerin tüm bu sebeplerden dolayı yazının bu kısmını dikkatlice okumaları gerekmektedir. İlçedeki yerel halkın en temel faaliyeti tarımdır. Daha sonra hayvancılık ve ticaret gelmektedir. İlçede sulamanın gelişimine bağlı olarak tarımsal üretim ve verim artmıştır. Bölgede pamuk, tütün, tahıl, arpa gibi ürünler yetiştirilmektedir. İlçede tarımla ilgilenen yerel halk aynı zamanda hayvancılıkla da uğraşmaktadır. Çayır ve meraların çokluğu büyükbaş hayvancılığın gelişmesini sağlamıştır. Tüm bunlara ek olarak, bölge kentin en güçlü üçüncü ekonomisine sahip olması nedeniyle ticaret faaliyetleri gelişmiştir.

Sason Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi

Sason, 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre 32.907 kişilik nüfusa sahip bir ilçedir. Bahsi geçen kişilerin 16.906’sı erkek, 16.001’si ise kadındır. Bölgenin nüfusu 2017 yılı itibari ile yükselişe geçmiştir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %10.26’dır. Bu rakam bölgenin en yüksek nüfus artış hızıdır. İlçe , otuz altı mahalle, elli köyden meydana gelmektedir. Batman Sason kiralık daire düşünenler, aşağıda gelişmişlik sıralamasına göre verilen mahallelerden birini seçebilirler:

 • Aşağı Mahalle ( Nüfusu en yüksek mahalledir.)

 • Orta Mahallesi

 • Yıldız Mahallesi

 • Aykut Ozan Mahallesi

 • Aydınlık Mahallesi

 • Yaylatepe Mahallesi

 • Koçkaya Mahallesi

 • Tekinler Mahallesi

 • Emek Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Tepe Mahallesi

Eğer Sason kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Sason kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Sason Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.