/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnhisarcancel

Bilecik İnhisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İnhisar Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

İnhisar kiralık konut düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda sizler için derledik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soru işaretleri birer birer silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. İnhisar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Kent, sekiz büyük ilçeden meydana gelmiştir. İnhisar, şehrin en gelişmiş yedinci yerleşim birimidir ve şehir nüfusunun yaklaşık %1.33’üne ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en gelişmiş yedinci bölgesi olan semt, birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. İlçe nüfusu genellikle Türkmen ve Çepniler’den oluşmaktadır. Lozan Mübadelesi sonra ilçeye, muhacirlerde yerleşmiştir. Özellikle Rumeli eyaletlerinden gelen göçmenler, semt merkezinde yaşamını sürdürmektedir.

İnhisar Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

İnhisar kiralık ev tercih etmeyi düşünenlerin bilgi sahibi olmaları gereken konulardan biri ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısıdır. İnhisar, 342 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. Pazaryeri ilçesinden sonra kentin en küçük yerleşim birimidir. İnhisar’ın rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 210 metredir. Büyük dağların olmadığı ilçede, küçük tepelere rastlanmaktadır. İlçenin kuzeybatısında Gölpazarı, kuzeyinde Yenipazar, kuzeydoğusunda Sarıcakaya, doğusunda ise Mihalgazi bulunmaktadır. Semtin güneydoğusunda Eskişehir’in merkezi bulunmaktadır. 1990 yılında Söğüt ilçesinden ayrılarak, ilçe statüsüne kavuşan İnhisar, kent merkezinden ziyade Eskişehir’e yakındır. İlçede Marmara iklimi ile karasal iklim birlikte hüküm sürmektedir. Bu nedenle bazı dönemlerde ilçede çok serin kışlar yaşanmaktadır. Kar yağışının yaygın olarak görüldüğü semtin en soğuk ayı Ocak’tır.

İnhisar Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizin o ilçe veya yerleşim birimine kendinizi daha yakın hissetmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple İnhisar kiralık daire seçeceklere, ilçenin tarihinden kısaca bahsetmeyi uygun gördük. İnhisar, Bilecik’in en köklü yerleşim birimlerinden biridir. İlçede yapılan arkeolojik kazılar, semtte ilk yerleşimin milattan önce üç binli yıllarda başladığı kanıtlanmıştır. Bölgede ilk olarak varlık gösterenler Hititler’dir. Daha sonra Persler, Romalılar ve Bizanslılar ilçeye hükmetmiştir. Bir uç beyliği olarak Bilecik’te kurulan Osmanlı İmparatorluğu’nundoğudğu topraklardan biri de İnhisar’dır. Osman Gazi’nin ilk fethettiği ilçe olan İnhisar, stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir rol üstlenmiştir. Sakarya Savaşı sırasında Türk ordularının mevzilendiği ilçe Kurtuluş Savaşı döneminde de önemini korumuştur.

İnhisar Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, İnhisar ilçesinde 2981 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.08’i erkek, %49.92’si ise erkektir. Daha açık bir ifade ile 1493 erkek, 1488 kadın yaşamaktadır. İlçe nüfusu 2007-2017 yılları arasında düşüş göstermiştir. 2018 yılında ise önemli bir artış meydana gelmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %32.25’tir. İlçe dört mahalle ve yirmi altı köyden meydana gelmiştir. Bucak ve mezra yerleşimi bulunmamaktadır. Bilecik İnhisar kiralık ev arayanlar ilçenin aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerinden biri veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Zafer Mahallesi ( 599 kişilik nüfusu ile en kalabalık mahalledir. )

  • Güner Orbay Mahallesi

  • Karaağaç Mahallesi

  • Akkum Mahallesi ( 100 kişilik nüfusa sahiptir. )

Eğer İnhisar kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden İnhisar’da kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

İnhisar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.