/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Osmanelicancel

Bilecik Osmaneli Kiralık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Osmaneli Kiralık Konut Düşünenlere Yol Gösterecek Bilgiler

Osmaneli kiralık konut arayanlar için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan birçok soru işaretinin birer birer kaybolduğunu göreceksiniz. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için, bu yazıyı muhakkak okumalısınız. Osmaneli, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Bilecik kenti, sekiz büyük ilçeden meydana gelmektedir. Osmaneli ise, kentin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü ilçesidir. Merkez ve Bozüyük’ten sonra en kalabalık semt olan Osmaneli, Bilecik nüfusunun %9.39’una da ev sahipliği yapmaktadır. Sahip olduğu doğal güzellikleri, gelişmiş ekonomisi ve köklü geçmişi ile ilçe ülkemizin en önemli yerleşim birimlerindendir.

Osmaneli Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Osmaneli kiralık daire tercih edecekler için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında, bölgenin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. İlçe, Güney Marmara bölgesinde yer almaktadır. Semtin kuzeyinde Sakarya iline bağlı Pamukova ilçesi, kuzeydoğusunda yine Sakarya’ya bağlı Geyve semti, güneydoğusunda ise Bilecik’in merkez ilçesi, batısında Bursa şehrine bağlı Yenişehir, kuzeybatısında ise Bursa’nın İznik semti bulunmaktadır. İlçe, İstanbul’dan 200 kilometre, Bursa’dan 107 kilometre, Adapazarı’ndan 70, Eskişehir’den 120 kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçe, 526 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin rakımı, kısacası denizden yüksekliği ortalama 102 metredir. Yükselti iç kesimlerde artış göstermektedir. Semtte, ılıman Marmara iklimi ile sert karasal iklim birlikte hüküm sürmektedir. En sıcak ay Temmuz iken, en soğuk ay Ocak’tır.

Osmaneli Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin yerleşimi, nüfusu ve hatta emlak piyasası hakkında ipucu verir. Osmaneli kiralık ev tercih edeceklerin de özellikle bu konuda mutlaka bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Osmaneli ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçedeki yerel halkın %70’i tarımla uğraşmaktadır. Modern tarım yöntemlerinin uygulandığı, sulu tarım metotlarının kullanıldığı ilçede, arazilerin %40’a yakını ekime ve dikime müsaittir. Bölgede en çok buğday, ayçiçeği, soğan, patates, barbunya, semiz otu, havuç, sivri biber, patlıcan, salat ve domates yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte çayır ve mera hayvancılığı gelişmiştir. Yem ve süt fabrikasının da kurulması ile birlikte, ilçede hayvancılık ile ilgilenenlerin sayısı artmıştır. Tüm bunlara ek olarak bölge halkı arıcılık ve ipek böcekçiliği ile de uğraşmaktadır.

Osmaneli Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 20.976’ya ulaşmıştır. Semt nüfusunun %49.87’si erkek, geriye kalan %50.13’ü ise kadındır. Daha açık bir ifade ile ilçede 10.451 erkek, 10.515 kadın yaşamaktadır. Nüfusun cinsiyete dengeli dağıldığı ilçenin nüfusu stabil bir görünüm sergilemektedir. Bu nedenle semtteki popülasyonun artış hızı yalnızca %0.1’dir. Osmaneli, dört mahalle ve yirmi yedi köyden meydana gelmektedir. Bilecik Osmaneli kiralık ev tercih etmeyi düşünenler arayışlarını aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında sürdürmek isteyebilirler. Gelişmişliklerine göre mahalleler aşağıdaki gibidir:

  • Camıkebir Mahallesi (4.839 kişilik nüfusu ile en kalabalık mahalledir. )

  • Haceleoğlu Mahallesi

  • İnönü Mahallesi

  • Camicedir Mahallesi

Eğer Demirözü kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Demirözü kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Osmaneli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.