/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazaryericancel
Bilecikcancel

Bilecik Pazaryeri Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pazaryeri Kiralık Konut Arayanlara Tercih Kılavuzu

Pazaryeri kiralık konut düşünenler için, bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçe hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Pazaryeri, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bilecik kentine bağlı bir ilçedir. Bölgede bilinen ilk yerleşim milattan önce üç binli yıllarda gerçekleşmiştir. Semt Osmanlı İmparatorluğu’nun tapu tahrir kayıtlarında “Ermeni Pazarı” adıyla geçmektedir. Bir kaza olan Ermeni Pazarı ilçesi, zamanla Pazarcık adına dönüşmüştür. Ülkemizde bir Pazarcık ilçesi daha olması nedeniyle, semtin ismi Pazaryeri olarak değiştirilmiştir. Toplu yerleşimin görüldüğü ilçede, kültürel faaliyetler oldukça yaygındır. Buna rağmen semt bir Anadolu kasabası görünümündedir.

Pazaryeri Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Pazaryeri kiralık ev arayışı içerisinde olanlar için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde, ilçenin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Pazaryeri ilçesi, Marmara Bölgesi’nin doğusunda yer almaktadır ve kentin küçük, şirin bir yerleşim birimidir. Semtin doğusunda Bozüyük, batısında Bursa’ya bağlı İnegöl ilçesi, kuzeyinde ise kent merkezi ile Bozüyük ilçesi bulunmaktadır. Semt, 399 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile yüksekliği 825 metredir. Marmara Bölgesi’nde yer almasına rağmen bölgede sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple bölgede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin en yüksek bölgesi Kertalan Sırtları’dır. Bu oluşumların yüksekliği 1500 metreyi bulmaktadır. Semt merkezi, ovalık bir arazi üzerine kurulmuştur, etrafı dağlar ile çevrilidir.

Pazaryeri Kiralık Konut Seçeceklere İlçedeki Kamu Faaliyetlerinin Durumu

Yazının bu bölümünde, semtteki sağlık ve eğitim hizmetlerinin kalitesinden bahsedeceğiz. Bölgede yaşamayı düşünen ve Pazaryeri kiralık daire arayışı içerisine girenlerin özellikle yazının bu bölümünü dikkatle okuması gerekmektedir. İlçede okuryazarlık oranı %98’dir. Semt merkezinde dört adet lise bulunmaktadır. Bu liselerden biri Anadolu Lisesi olarak eğitim vermektedir. İlçenin köylerinden merkeze doğru, taşımalı eğitim yapılmaktadır. Semtte bunlara ek olarak 1994 yılında Bilecik Üniversitesi’ne bağlı bir Meslek Yüksekokul açılmıştır Bankacılık, Sigortacılık, Pazarlama bölümleri eğitim vermektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte, sağlık hizmetleri gelişmiştir. İlçe merkezinde 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi hizmet vermektedir ve iki adet tam teşekküllü hastane faaliyet göstermektedir. Dolayısı ile ilçe kamu faaliyetleri bakımında gelişmiş vaziyettedir.

Pazaryeri Satılık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporuna göre, Pazaryeri ilçesinde yaşayanların sayısı 10.527’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunu %49.07’si erkek, geriye kalan %50.93’ü ise kadındır. Semt, kent nüfusunun %4.71’ine ev sahipliği yapmaktadır. Kentin en kalabalık altıncı yerleşim birimidir. İlçede kilometrekareye 25 kişi düşmektedir. Semtin nüfusu düşme eğitimindedir. Bu sebeple bölge popülasyonun artış hızı -%5.04’tür. Bilecik Pazaryeri kiralık daire tercih etmeyi düşünenler arayışlarını aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında sürdürmek isteyebilirler. Gelişmişliklerine göre mahalleler aşağıdaki gibidir:

  • Yeni Mahalle

  • Yüzbaşı Mahallesi

  • Beşikli Mahallesi

  • Çarşı Mahallesi

  • Dereboğaz Mahallesi

  • Doğanlar Mahallesi

Eğer Pazaryeri satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Pazaryeri satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilir, kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.