/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Söğütcancel
Bilecikcancel

Bilecik Söğüt Kiralık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Söğüt Kiralık Konut Arayanlara Tercih Rehberi

Söğüt kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda, semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, tarihinden, nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda ilçe ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların birer birer yok olduğuna şahit olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak için bu yazıyı muhakkak okumalısınız. Söğüt, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bilecik kentine bağlı bir ilçedir. İlçenin en önemli özelliği, üç kıtaya hükmeden Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkentidir. Bilecik, sekiz ilçeden meydana gelmektedir ve Söğüt, kentin en gelişmiş ve en kalabalık dördüncü yerleşim birimidir. Söğüt, Bilecik halkının %8.61’ine ev sahipliği yapmaktadır.

Söğüt Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Söğüt kiralık ev arayışı içerisinde olanlar için yazının ilk bölümünde bölgenin coğrafi özelliklerinden, doğal güzelliklerinden ve iklim yapısından bahsedeceğiz. Özellikle başka kentlerden gelerek buraya yerleşmeyi düşünenlerin, yazının bu kısmında bilhassa dikkat etmeleri gerekmektedir. Söğüt ilçesi, 599 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin rakımı, çok daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 650 metredir. İlçenin kuzeybatısında Gölpazarı, kuzeydoğusunda İnhisar ilçesi, güneyinde Eskişehir’in kent merkezi, güneybatısında ise Bozüyük ile Bilecik şehir merkezi bulunmaktadır. Bilecik merkezinden, otuz bir kilometre uzakta yer alan Söğüt, Eskişehir ilinden ise elli iki kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçede sert karasal iklim hakimdir. Bu nedenle, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede can suyunu ise Sakarya Nehri getirmektedir.

Söğüt Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Söğüt ilçesi, Türk tarihi açısından büyük bir önem taşımaktadır ve semt yüzyıllardır tarihi bir sorumluluk üstlenmiştir. Bu nedenle Söğüt kiralık daire arayanların da konuya vakıf olması bölgeyi yakından tanıması için önemlidir. Osmanlı Beyliği’nin ilk başkenti olan ilçe 1231 yılına kadar Thebasion ismini taşımıştır. Ertuğrul Gazi tarafından İznik Rum İmparatorluğu’ndan alınan ilçe, Osmanlılar’ın ilk evi olmuştur. Anadolu Selçuklu komutanı Keykubat tarafından Domaniç ile birlikte Ertuğrul Gazi’ye verilen semt, Osmanlı İmparatorluğu’nun bu kadar çabuk büyümesinin başlıca nedenlerinden biridir. O tarihten itibaren Türk toprağı olan ilçe, 1648 yılında Bursa sancağına bağlanmıştır. Daha sonra Bilecik’e katılmıştır. Kenti Kurtuluş Savaşı’nda üç kez Yunan işgaline uğramıştır ve 1922 yılında düşman işgalinden kurtulmuştur. Ancak savaş sonrası çıkan yangın ilçeyi çok etkilemiştir.

Söğüt Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte 19.244 kişi yaşamaktadır. İlçe nüfusunun %53.35’i erkek, %46.65’i ise kadındır. Bölgenin nüfusu 2011 yılından beri sürekli olarak azalmaktadır. Bu nedenle bölgedeki popülasyonun artış hızı negatif yönlü, %2.35’dir. İlçe, beş mahalle ve yirmi üç köyden meydana gelmiştir. Ancak bucak ve mezra yerleşimi bulunmamaktadır. Bilecik Söğüt kiralık daire arayanlar ilçenin aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerinden biri veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Kayhan Mahallesi (6.211 kişilik nüfusu ile en kalabalık yerleşim birimidir)

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Türkmenbaşı Mahallesi

  • Orta Mahallesi

  • Balaban Mahallesi (849 kişilik nüfusu ile en az kalabalık yerleşim birimidir.)

Eğer Söğüt kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Söğüt kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.