/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karlıovacancel
Bingölcancel

Bingöl Karlıova Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karlıova Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için özel olarak oluşturduğumuz ilçe rehberlerimiz artık sizlerle. Karlıova kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, tarihi, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Karlıova, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bingöl iline bağlı, il merkezinin kuzeydoğusunda 70 kilometrelik uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Karlıova ilçesi Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat Bölümünde yer alır. Bingöl Merkezinin kuzeydoğusunda bulunan bu saha, kabaca doğu-batı doğrultusunda uzanış gösteren ve çoğunlukla 3000 metreyi aşan dağların ortasında yer almaktadır. Kuzeyden sokulan nemli ve serin hava kütlelerine açık olması ve yüksekliğin etkisiyle Bingöl ilinin Karlıova ilçesinde ve çevresinde yaz mevsimi sıcak kış mevsimi soğuk geçer. Karasal ve sert bir iklimi vardır. Coğrafi konum bir şehrin; toplumu, devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Dolayısıyla ilçenin coğrafi olarak bulunduğu konum açısından oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Tarihi olarak Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Bingöl Merkez’de bulunan havalimanı 2013 yılından beri havayolu ulaşımı için kullanılmaktadır. İlçeye ve ile havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım rahatça sağlanabilmektedir. 

Karlıova Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Mahalle ve Nüfus Bilgileri

Karlıova ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Erzurum il sınırı,
 • •Batısında Yedisu ve Adaklı ilçeleri,
 • •Güneyinde Bingöl merkez ve Solhan ilçeleri,
 • •Doğusunda Erzurum ve Muş il sınırı ile çevrilidir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 29.650’dir. Bu sayının yüzde 49,44’ü kadın, yüzde 50,56’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.566 kilometrekare, rakımı ise 1.940 metredir. Karlıova kiralık daire ya da Bingöl’de dayalı döşeli kiralık ev gibi farklı seçenek arayışında olanların tercih edebileceği toplam 6 mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • Seyran Tepe Mahallesi,
 • Turgut Özal Mahallesi,
 • Yeşilyurt Mahallesi,
 • Kale Mahallesi,
 • Kanitaht Mahallesi,
 • Kanıreş Mahallesidir.

2.724 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Turgut Özal Mahallesidir. 

Karlıova Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Bingöl’ün Karlıova ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 80 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 13 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 1.056 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bingöl Karlıova Turgut Özal Mahallesi kiralık daireler ya da Bingöl Karlıova’da kiralık daire sahibinden ilanlarını sitemizden detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.