/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Solhancancel

Bingöl Solhan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Solhan Kiralık Konut Tercih Edeceklere Bilgiler

EmlakJet ailesi olarak Solhan kiralık konut arayışınızda size yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık. İlçe hakkında bilinmesi gerekenlere yer verdiğimiz bu yazıda bölge emlak piyasasından tarihine kadar birçok noktaya değindik. Solhan, Bingöl ilinin ilçelerinden biridir. İlçenin yüzölçümü 1114 kilometrekaredir. Rakımı 1395 metre civarlarındadır. İl merkezine olan uzaklığı ortalama 57 kilometredir. İlçe doğudan Muş, batıdan Bingöl, kuzeyden Karlıova ve Muş, güneyden Genç ilçesi ve Diyarbakır iliyle çevrelenmiştir. İlçede yaylalar oldukça önemlidir. Başlıca yaylaları; Şerafetin Yaylası, Kandil Yaylası, Ağması Yaylası, Kabak Yaylası, Çevkani Yaylası ve Kuçekan Yaylasıdır.

Solhan Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Solhan, Mezgeft ismiyle bilinen yerde Beglon ismindeki bir beyin yönetiminde olduğu için bu adı alır. Bu kelime zamanla halk ağızında söylenişi değişerek Boglon adını alır. 1932 senesinde de Solhan ismini alır. Bölge oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Tarihi Milattan Önce 2 bin yıllarına kadar dayanır. Bölgede hüküm süren uygarlıklar arasında Hititler, Urartular, Asurlular, Persler ve Huriler yer alır. Anadolu’nun Türkleşmeye başlamasının ardına bölge Türk hakimiyetine girmiştir. 1473 senesinde Otlukbeli Savaşının kazanılmasıyla bölge Osmanlı Devleti hakimiyetine geçer. İlçe 1. Dünya Savaşı sırasında kısa süreliğine Rus işgaline uğramıştır. 1929 senesine nahiye olarak Muş’a bağlanmıştır. 1936 senesinde ilçe statüsüne getirilmiş ve Bingöl iline bağlanmıştır. Bu tarihi ile göz dolduran ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Bingöl Solhan kiralık daire arayışında sitemizi tercih ederek çok doğru bir karar verdiniz.

Solhan Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulları; Yüzen Ada Anaokulu ve Yeşilova Anaokuludur. İlçedeki ilkokulları; Atatürk İlkokulu, 28 Ağustos İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Öğretmen Veli Tuğa İlkokulu, Yiğitharmanı Gündoğdu İlkokulu, İMKB Arakonak İlkokulu, Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu, Murat İlkokulu, Gelintepe İlkokulu, Dilektepe İlkokulu, Hazarşah İlkokulu, Kırık Aşağı Otluca İlkokulu, Hazarşah Yeni Yerleşim İlkokulu, Mutluca İlkokulu, Eşmetaş İlkokulu, Asmakaya Bozkar İlkokulu, Elmasırtı İlkokulu, Asmakaya İlkokulu, Yiğitharmanı İlkokulu, Tarhan İlkokulu ve Solhan İlkokuludur. Ortaokulları; İMKB Arakonak Ortaokulu, 28 Ağustos Ortaokulu, Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Yenibaşak Yatılı Bölge Ortaokulu, Hazarşah Yeni Yerleşim Ortaokulu, Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu, Dilektepe Ortaokulu ve Solhan İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler; Solhan Kız Anadolu Lisesi, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Solhan Farabi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca Halk Eğitimi Merkezi ve Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu vardır. Siz de okula giden çocuğunuz varsa bu okullarından birine ulaşımı kolay bir bölgeden Solhan kiralık ev bakmalısınız.

Solhan Kiralık Konut Fiyatları

Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 12.027’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 1,01’dir. İlçedeki işyeri sayısı 1.262’dir. Bölgedeki evlerin ortalama boyutları 105 metrekaredir. Solhan kiralık konut fiyatları ortalama 441 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı 4 Türk Lirasında denk gelir. Burada yer alan verilerin ilçedeki kiralık konutların ortalamalarında hesaplandığını unutmamalısınız.

Ev arayışında en doğru tercih EmlakJet. Sitemiz sayesinde istediğiniz bölgedeki evlere göz atabilirsiniz. Bingöl kiralık ev arayışınızda bu ilçeyi tercih edecekseniz emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Solhan ilanlarına vakit kaybetmeden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Solhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.