/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güroymakcancel

Bitlis Güroymak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Güroymak Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Güroymak kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güroymak Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat havzasının doğusunda yer alan ilçenin batısında Van Gölü, doğusunda ise Muş bulunmaktadır. Güroymak kiralık konut arayanlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin iki sıra dağın arasında bulunan bir ova üzerinde yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin doğusunda Nemrut Dağı Krater Gölü yer almaktadır. Güneyinde ise Kilhar dağı ve Doğu Toroslar bulunmaktadır. İlçede Akdeniz ve Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü bir geçiş iklimi hakimdir. Kışların soğuk ve kar yağışlı geçtiği ilçede yazlar ılık geçmektedir. İlçe bitki örtüsü incelendiğinde ise karşımıza genellikle meşe ve kavak ağaçları çıkmaktadır. Deniz seviyesinden 1320 metre yükseklikte yer alan ilçenin yüz ölçümü 650 kilometrekaredir.

Güroymak Kiralık Konut Arayanlar İçin ilçe Tarih Bilgisi

Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe sırasıyla Mamigonyan Ermeni Beyliğine, Bagratuni Ermeni Krallığına sonrasında ise Bizans Krallığına ev sahipliği yapmıştır. Bitlis Güroymak kiralık konut arayan kişiler ilçenin tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Eski ismi Norşin olan bölge 1926 yılında Çukur ismi verilen nahiye merkezi olmuştur. 1960 yılında Güroymak ismi alan bölge 1987 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Güroymak Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Eğitim Bilgisi

Güroymak kiralık ev arayışında olan vatandaşlar ilçede son dönemlerde üniversite ve yüksekokul mezun sayısının arttığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede toplam 5 adet lise yer almaktadır. Bunlar:

  • Güroymak İMKB Anadolu Lisesi,

  • Güroymak Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi,

  • İpekyolu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi,

  • Selahattin- Rahime Dur Anadolu İmam Hatip Lisesi ve

  • Güroymak Anadolu Lisesi’dir.

Güroymak Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 47 bin 742’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,45’ini (24 bin 564) erkek, yüzde 48,55’ini (23 bin 178) kasın nüfusu oluşturmaktadır. Güroymak kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 28 mahalle bulunmaktadır: Bağlar Mahallesi, Barajyolu Mahallesi, Bölmedere Mahallesi, Cami Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Erentepe Mahallesi, Evren Mahallesi, Girne Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Haydar Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Köşk Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Nurtepe Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Refahiye Mahallesi, Şenevler Mahallesi, Şenkaya Mahallesi, Şenova Mahallesi, Şentepe Mahallesi, Şenyayla Mahallesi, Şenyurt Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Güroymak Yeşilyurt mahallesi kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Güroymak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.