/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hizancancel
Bitliscancel

Bitlis Hizan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hizan Kiralık Konut Bakanlara Özel Rehber

Hizan kiralık konut arayışınıza devam ederken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Hizan, Bitlis’in bir ilçesidir. İlçe tarihi Milattan Önceki 1.000 yıllarına kadar dayanır. Bölgeye ilk olarak Urartular hüküm sürmüşlerdir. Sonra Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Arap Devletleri bölgede hakimiyet sürmüştür. 11. yüzyılda Selçuklu Devleti bölgede hüküm sürmüştür. Hizan, Selçuklulardan sonra Osmanlı Devletini hakimiyet alanına girmiştir. 1936 senesinde ilçe statüsüne getirilmiş ve Bitlis’e bağlanmıştır.

Hizan Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafyası

Bölge Bitlis’in ve Van Gölünün güneyinde yer alır. Sarp bir bölgededir. Bölge arazisinin neredeyse tamamı dağlıktır. İlçede küçük dereler haricinde önemli bir akarsuyu bulunmaz. Bölgeye tipik karasal iklim tipi hüküm sürer. Yaz aylarındaki ortalama en yüksek sıcaklık 25 derecedir. Kış aylarındaki ortalama en düşük sıcaklık -15 derecedir. Bölge Bitlis’in diğer ilçelerine nazaran daha yeşildir. Ülke geneline göre kıyaslandığında ise ormanlık alanları azdır. Hizan kiralık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Hizan Kiralık Konut Arayanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulları; Yunus Emre Anaokulu Hizan 80. Yıl Anaokuludur. İlçedeki başlıca ilkokullar; Başkent Cumhuriyet İlkokulu, Üniversitesi İlkokulu, Şht.Öğrt. A. Nafiz Özbağrıaçık İlkokulu, Nurs İlkokulu, Süttaşı İlkokulu, Döküktaş Köyü İlkokulu, Aşağı Kazanlı İlkokulu, Gayda Köyü Yolbaşı Mezrası İlkokulu, Sarıtaş Köyü Özenli Mezrası İlkokulu, Yukarıçallı Köyü İlkokulu, Kalkanlı Köyü İlkokulu, Harmandöven Köyü İlkokulu, Ürünveren Köyü Yapağı Mezrası İlkokulu, Koçyiğit Köyü İlkokulu, Bozpınar Köyü İlkokulu, Tutumlu Köyü İlkokulu, Uzuntaş Köyü İlkokulu, Ürünveren Köyü Tuğlu Mezrası İlkokulu ve Nurs Köyü Yukarı Şenlik Mezrası İlkokuludur. Ortaokullar; Yatılı Bölge Ortaokulu, İstiklal Ortaokulu, Sağınlı Kamran İnan Yatılı Bölge Ortaokulu, Başkent Üniversitesi Ortaokulu, Şht.Öğrt. A. Nafiz Özbağrıaçık Ortaokulu, Süttaşı Ortaokulu, Karasu Yatılı Bölge Ortaokulu, Nurs Ortaokulu, Kolludere Ortaokulu, Ballı Ortaokulu,75.Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu, Hizan Merkez Ortaokulu, Altınoluk Gökçimen Ortaokulu, Horozdere Ortaokulu, Sığınlı Kamuran İnan İmam Hatip Ortaokulu, Hizan İmam Hatip Ortaokulu, Abidin İnan Gaydalı İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Başkent Üniversitesi İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler; Hizan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hizan Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hizan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hizan Kadir Has Anadolu Lisesidir. Eğer okul çağında bir çocuğunuz varsa Bitlis Hizan’da kiralık daire arayışınızda bu okullara ulaşımı kolay bir yerden ev arayabilirsiniz.

Hizan Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

Hizan kiralık konut arayışınızda ilçenin nüfusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Şubat ayı 2019 TÜİK raporuna göre ilçenin nüfusu 34.186’dır. Bu nüfusun 17.666’sını erkekler ve 16.520’sini kadınlar oluşturur. Oranlarsak ilçe nüfusunun %51,68’i erkek ve %48,32’si kadındır. Yani ilçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılım göstermiştir diyebiliriz. Bölgenin 2017 yılı nüfusu ise 33.708’dir. Bir yıl içinde Hizan’da yaşayan kişi sayısı artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,42’dir. Nüfus yoğunluğu 33’tür. Yani ilçede kilometrekare başına düşen insan sayısı 33’e denktir. İlçede toplam 1 belediye, 10 mahalle ve 75 köy vardır. En kalabalık mahalleler; Yeşil Ova Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve Yeni Kent Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip mahalleler ise; Gökçimen Mahallesi, Altınoluk Mahallesi ve Yemişli Mahallesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 10.341’dir. Konut başına düşen insan sayısı 2,04’tür. Toplam işyeri sayısı 1.050’dir.

Ev arayışınız devam ediyorsa istediğiniz özelliklere sahip olan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Bitlis Hizan ilanlarına emlakjet.com üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.