/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tatvancancel
Bitliscancel

Bitlis Tatvan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tatvan Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler

Tatvan kiralık konut arıyorsanız ve bölge hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız bu yazıda ilçe üzerine birçok şey öğreneceksiniz. Konut araştırma sürecinde en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, bölgenin yaşam koşullarıdır. Bir ilçenin hayat tarzı da en çok o ilçenin ekonomik durumundan, coğrafi özelliklerinden ve nüfus karakteristiklerinden tahmin edilebilir. Bu nedenle Bitlis Tatvan kiralık konut arayan kişiler için hazırladığımız bu yazıda, bu bilgiler edinilerek daha da emin adımlarla ev aranabilecektir.

Tatvan ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Bitlis iline bağlıdır. Lokasyon olarak Van Gölü'nün batı kesiminde yer almaktadır. Bölgenin nüfusu ve toplam yüz ölçümü, Bitlis ilininkinden daha büyüktür. İlçe içerisinden Haydarpaşa Garı ve İran arasındaki demiryolu geçmektedir. Benzer bir şekilde Van-Diyarbakır, Van-Elazığ, Bitlis-Siirt ve Ağrı karayollarının kavşak yerinde bulunmasından dolayı, Tatvan ilçesi çok hızlı bir gelişme göstermiştir. Bir başka ulaşım yolu olarak Tatvan ve Van arasında karşılıklı vapur seferleri yapılır. Tatvan'a komşu ilçeler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Ahlat,

  • Bitlis Merkez,

  • Gevaş,

  • Hizan ilçeleri.

Tatvan Kiralık Konut Bakanlar için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle ilçenin toplam yüz ölçümü 1.263 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.690 metre olarak ölçülmüştür. İlçenin sınırları içerisinde kalan arazi büyük bir çoğunluk ile dağlık alan ve yayla arazisinden oluşur. Tatvan kiralık daire arayanlar için ilçede genel olarak görülen hava durumları, karasal iklim özelliğini gösterir. İlçe içerisinde bulunan Nemrut Dağı, 2.878 metre olan yüksekliği ile ilçedeki en yüksek yer olma statüsüne sahiptir. Nemrut Dağı'nın krater ağzında üç tane göl bulunur ve bu göllerden yalnızca birinin ağzı büyüktür. Tatvan ilçesi, Van Gölü'nün batısından 100 kilometrelik bir sahil şeridine ev sahipliği yapmaktadır.

Tatvan Kiralık Konut Arayışındaki Kişiler için İlçede Bulunan Turistik Mekanlar

Her ne kadar bir bölgenin nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri bilmesi önemli olan şeylerden biri olsa da bölgenin çektiği turizm etkisi de bazı insanlar için o kadar önemlidir. Benzer şekilde Tatvan ilçesinin geniş tarihi ve eşsiz doğal yapısı sebebi ile birçok turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır. Bu neden ile, Bitlis Tatvan kiralık ev arayan okuyucularımız için Tatvan'daki önemli yerlerin bir listesini aşağıya sıraladık:

  • Kalekıran Kalesi: Çekmece Köyü'nde bulunur. Zamanla tahrip edilmiştir. Kalenin çevresinde bulunan kale surları bir tepe gibi görünür. Bu tepeden Tatvan çok güzel bir manzara ile karşınıza çıkar.

  • Tatvan El-Aman Kervansarayı: Artık sosyal tesis olarak kullanılan, bir zamanların Osmanlı kervansarayının içerisinde kütüphane, restoran, birçok oyun salonu ve kahvaltı salonu yer almaktadır. İpek Yolu zamanlarını hatırlatan mimarisi ile tarihî bir görünüşe sahiptir.

  • Urartu Kaya Mezarı: Van Gölü'nün feribot iskelesi yanında görülebilen mezarlar bir oda halindedir. Bu mezarların içinde görülen işleme ve süsler turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

  • Tatvan Tuğ Kilisesi: Bölgenin genel kilise mimarisine uygun tasarlanmıştır.

  • Abdulcelil Behtani Türbesi: Üzerinde kümbet ve yanında cami bulunur.

Bitlis Tatvan Fatih Mahallesi kiralık ev arayışlarınızı daha kolay ilerletmek için bölgede bulunan emlakçılara ve sitemizdeki listeleme sayfalarına uğrayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.