/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bucakcancel

Burdur Bucak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bucak Kiralık Konut Bakanlara İlçe Bilgileri

Bucak kiralık konut arayışında olan EmlakJet okuyucuları için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Bucak, Burdur’un ilçelerinden bir tanesidir. 1926 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge 1436 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerindedir. Bucak ilin Burdur Merkez ilçesinden sonraki en büyük ilçesidir. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 820 metredir. Şehir merkezine yaklaşık 46 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzey tarafında Ağlasun ve Çeltikçi ilçeleri, kuzeybatı tarafında Burdur Merkez ilçesi, batısında Kemer ilçesi, güney tarafında Antalya ve batı tarafında Isparta ili yer alır. İlçeye tipik Akdeniz iklimi ile karasal iklim tipi hüküm sürer. Bölgede geçiş iklimi hakimdir. Bunu sebebi ilçenin hem Akdeniz’e yakın olması hem de Akdeniz’in iç kesimlerinde yer almasıdır.

Bucak Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi

Bucak kiralık konut arayan okuyucularımız arasında ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler olabilir. Bucak halkının geçim kaynaklarının başında tarım gelir. İlçede yaşayanların yaklaşık %78’i çiftçilikler uğraşır. Geriye kalan kısmı da esnaf ve sanatkârlardan oluşur. İklimin elverişli olması ve toprakların tarıma oldukça elverişli olması sebebiyle bölgede birçok ürün yetiştirilebilir. İlçede 300 bin dekar tarım alanı vardır. Bu tarım alanının büyük çoğunluğunda kuru tarım yapılır. Dağlık alanlarda daha çok incir, şeftali, susam zeytin, üzüm, fıstık ve narenciye yetiştirilir. Hayvancılık da ise süt ve besi hayvancılığı, küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı ön plandadır. Karacaören Baraj Gölü'nde ise balıkçılık yapılır.

İlçenin Antalya’ya oldukça yakın olması ve bölgeyi diğer şehirlere bağlayan karayolunda bulunması sebebiyle oldukça gelişmiştir. Karayolu üzerinde olması sebebiyle bölgede nakliyecilik ile oto tamirciliği gelişmiştir. Oto tamirciliğin gelişmesi bölgede oto parçası ticaretini de doğurur. İlçede her türlü aracın yedek parçalarını bulmak mümkündür. Bölgede yaklaşık 3 binin üzerinde küçük sanayi esnafı vardır. Bu esnaflar oto elektrikçiliği, lastikçilik, motorlu araç tamiri, ayar servisleri ve motosiklet tamirciliği gibi alanlarda çalışırlar. Tamirciliğin yanında bölgenin orman bakımından zengin olması sonucu atölye işletmeciliği de yapılır. Bölgede boya, demir doğrama, mobilya, karoser vb. atölyeleri vardır. Bu ilçedeki ormanlardan elde edilen keresteler bölge dışına gönderilir. Ayrıca bölgede zengin mermer yatakları bulunmuştur. Mermer fabrikalarında ise traverten türünde mermer üretilir. Siz de Bucak kiralık ev arayışınızda sitemizi seçerek en doğru tercihi yaptınız.

Bucak Kiralık Konut Fiyatları

İlçeden ev kiralamadan önce bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bunun için bir uzmana danışabilir ya da emlakçınızla konuşabilirsiniz. Buna vaktiniz yoksa sizin için hazırladığımız ilçe genelindeki kiralık konutların ortalama fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin sayısı 38.792’dir. Hane başına düşen insan sayısı 2,26’dır. İşyeri sayısı 6.856’dır. İlçede yer alan konutların ortalama alanları 130 metrekare olarak görülür. Bucak kiralık konut fiyatları ortalama 719 Türk Lirasına denk gelir. Metrekare başına düşen birim kira 6 Türk Lirasıdır. Oda sayıları ve alanlarına göre ortalama kiralık konut fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 50 metrekarelik bir konutun kirası 458 Türk Lirası,

  • 2+1, 90 metrekarelik bir konutun kirası 588 Türk Lirası ve

  • 3+1, 150 metrekarelik bir konutun kirası 682 Türk Lirasıdır.

Kiralık ev arayışınızda bütçenizi hazırladıysanız istediğiniz özelliklere sahip olan evlere sitemizden ulaşabilirsiniz. İstediğiniz özelliklerdeki kiralık konutlara örneğin; Bucak öğrenciye eşyalı kiralık ev seçenekleri ile sitemizden ilgili ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Bucak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.