/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bucakcancel
Burdurcancel

Burdur Bucak Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Bucak Kiralık Konut Bakanlara İlçe Bilgileri

Bucak kiralık konut arayışında olan EmlakJet okuyucuları için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Bucak, Burdur’un ilçelerinden bir tanesidir. 1926 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge 1436 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerindedir. Bucak ilin Burdur Merkez ilçesinden sonraki en büyük ilçesidir. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 820 metredir. Şehir merkezine yaklaşık 46 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzey tarafında Ağlasun ve Çeltikçi ilçeleri, kuzeybatı tarafında Burdur Merkez ilçesi, batısında Kemer ilçesi, güney tarafında Antalya ve batı tarafında Isparta ili yer alır. İlçeye tipik Akdeniz iklimi ile karasal iklim tipi hüküm sürer. Bölgede geçiş iklimi hakimdir. Bunu sebebi ilçenin hem Akdeniz’e yakın olması hem de Akdeniz’in iç kesimlerinde yer almasıdır.

Bucak Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi

Bucak kiralık konut arayan okuyucularımız arasında ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler olabilir. Bucak halkının geçim kaynaklarının başında tarım gelir. İlçede yaşayanların yaklaşık %78’i çiftçilikler uğraşır. Geriye kalan kısmı da esnaf ve sanatkârlardan oluşur. İklimin elverişli olması ve toprakların tarıma oldukça elverişli olması sebebiyle bölgede birçok ürün yetiştirilebilir. İlçede 300 bin dekar tarım alanı vardır. Bu tarım alanının büyük çoğunluğunda kuru tarım yapılır. Dağlık alanlarda daha çok incir, şeftali, susam zeytin, üzüm, fıstık ve narenciye yetiştirilir. Hayvancılık da ise süt ve besi hayvancılığı, küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı ön plandadır. Karacaören Baraj Gölü'nde ise balıkçılık yapılır.

İlçenin Antalya’ya oldukça yakın olması ve bölgeyi diğer şehirlere bağlayan karayolunda bulunması sebebiyle oldukça gelişmiştir. Karayolu üzerinde olması sebebiyle bölgede nakliyecilik ile oto tamirciliği gelişmiştir. Oto tamirciliğin gelişmesi bölgede oto parçası ticaretini de doğurur. İlçede her türlü aracın yedek parçalarını bulmak mümkündür. Bölgede yaklaşık 3 binin üzerinde küçük sanayi esnafı vardır. Bu esnaflar oto elektrikçiliği, lastikçilik, motorlu araç tamiri, ayar servisleri ve motosiklet tamirciliği gibi alanlarda çalışırlar. Tamirciliğin yanında bölgenin orman bakımından zengin olması sonucu atölye işletmeciliği de yapılır. Bölgede boya, demir doğrama, mobilya, karoser vb. atölyeleri vardır. Bu ilçedeki ormanlardan elde edilen keresteler bölge dışına gönderilir. Ayrıca bölgede zengin mermer yatakları bulunmuştur. Mermer fabrikalarında ise traverten türünde mermer üretilir. Siz de Bucak kiralık ev arayışınızda sitemizi seçerek en doğru tercihi yaptınız.

Bucak Kiralık Konut Fiyatları

İlçeden ev kiralamadan önce bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bunun için bir uzmana danışabilir ya da emlakçınızla konuşabilirsiniz. Buna vaktiniz yoksa sizin için hazırladığımız ilçe genelindeki kiralık konutların ortalama fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin sayısı 38.792’dir. Hane başına düşen insan sayısı 2,26’dır. İşyeri sayısı 6.856’dır. İlçede yer alan konutların ortalama alanları 130 metrekare olarak görülür. Bucak kiralık konut fiyatları ortalama 719 Türk Lirasına denk gelir. Metrekare başına düşen birim kira 6 Türk Lirasıdır. Oda sayıları ve alanlarına göre ortalama kiralık konut fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 50 metrekarelik bir konutun kirası 458 Türk Lirası,

  • 2+1, 90 metrekarelik bir konutun kirası 588 Türk Lirası ve

  • 3+1, 150 metrekarelik bir konutun kirası 682 Türk Lirasıdır.

Kiralık ev arayışınızda bütçenizi hazırladıysanız istediğiniz özelliklere sahip olan evlere sitemizden ulaşabilirsiniz. İstediğiniz özelliklerdeki kiralık konutlara örneğin; Bucak öğrenciye eşyalı kiralık ev seçenekleri ile sitemizden ilgili ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Bucak Kiralık Ev
Alaattin MahallesiAlkaya KöyüAnbahan KöyüAtilla MahallesiAvdancık Köyü (Merkez Mahallesi)Avdancık Köyü (Sivişler Mahallesi)Barboros MahallesiBelören KöyüBeşkonak KöyüBoğazköy KöyüCamii MahallesiÇamlıca MahallesiÇamlıca OSB MahallesiÇamlık Köyü (Hacıbağ Mahallesi)Çamlık Köyü (Kavaklı Mahallesi)Çamlık Köyü (Narlı Mahallesi)Çamlık Köyü (Sahil Mahallesi)Çamlık Köyü (Saka Mahallesi)Çavuşlar MahallesiÇobanpınarı Köyü (Dereağzı Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Karaağaç Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Kızılca Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Kocayer Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Narağacı Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Pazaralan Mahallesi)Çukur MahallesiDağarcık KöyüDemirli KöyüDutalanı KöyüDutalanı Köyü (Ketrit Mahallesi)Dutalanı Köyü (Merkez Mahallesi)Elsazı Köyü (Boğaz Mahallesi)Elsazı Köyü (Bozyaka Mahallesi)Elsazı Köyü (Kavak Mahallesi)Elsazı Köyü (Merkez Mahallesi)Elsazı Köyü (Yenice Mahallesi)Fatih MahallesiGündoğdu Köyü (Merkez Mahallesi)Gündoğdu Köyü (Yeni Mahallesi)İncirdere KöyüKaraaliler KöyüKaracaören KöyüKaraot Köyü (Aykırı Mahallesi)Karaot Köyü (Cami Mahallesi)Karaot Köyü (Erekli Mahallesi)Karaot Köyü (Güllüalan Mahallesi)Karaot Köyü (Hanyıkığı Mahallesi)Karaot Köyü (Kozağacı Mahallesi)Karaot Köyü (Köletaşı Mahallesi)Karaot Köyü (Köyyatağı Mahallesi)Karapınar KöyüKaraseki KöyüKarayvatlar MahallesiKargı Köyü (Çobanlar Mahallesi)Kargı Köyü (Harmancık Mahallesi)Kargı Köyü (Merkez Mahallesi)Kargı Köyü (Taşbaşı Mahallesi)Kargı Köyü (Taşdibi Mahallesi)Kavacık KöyüKeçili KöyüKestel KöyüKızılcaağaç KöyüKızılkaya Bld. (Avdan Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Pazar Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Yeni Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Yuva Mahallesi)Kızıllı Köyü (Elmalıbük Mahallesi)Kızıllı Köyü (Hacıismailler Mahallesi)Kızıllı Köyü (Hatipköy Mahallesi)Kızılseki KöyüKızılseki Köyü (Esirlik Mahallesi)Kızılseki Köyü (Sarıotlu Mahallesi)Kızılseki Köyü (Seki Avlığı Mahallesi)Kızılseki Köyü (Sinanbaba Mahallesi)Kızılseki Köyü (Yoncaağaç Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Camii Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Gökalan Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Pazar Mahallesi)Konak MahallesiKuşbaba Köyü (Akçapınar Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Aşağı Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Değirmen Deresi Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Mersinaltı Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Orta Mahallesi)Kuyubaşı KöyüMehmet Akif MahallesiMimar Sinan MahallesiOğuzhan MahallesiOnaç MahallesiPazar MahallesiSanayi MahallesiSeydiköy KöyüSusuz KöyüTaşyayla KöyüUğurlu KöyüÜrkütlü KöyüÜrkütlü Köyü (Pazar Mahallesi)Üzümlübel KöyüYeni MahallesiYetmiş Evler MahallesiYörükler MahallesiYunus Emre MahallesiYüreğil Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.