/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çeltikçicancel

Burdur Çeltikçi Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çeltikçi Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Çeltikçi kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, aklınızdaki tüm soru işaretlerinin cevaplarına ulaşacaksınız. Çeltikçi, ülkemizin Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur ili, on bir ilçeden meydana gelmiştir ve Çeltikçi kentin en gelişmiş onuncu yerleşim birimidir. Göller Yöresi Bölgesi’nde yer almaktadır. Kent merkezinin güneydoğusunda yer alan ilçe, şehir merkezinden tam otuz bir kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçenin güneydoğusunda Bucak, kuzeyinde Ağlasun, güneybatısında ise Antalya gibi yerleşim birimleri bulunmaktadır. Semt, Antalya’dan yalnızca doksan kilometre uzakta bulunmaktadır.

Çeltikçi Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Çeltikçi kiralık daire tercih etmeyi planlayanların ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olması, yaşayacakları bölge ile bağlarını güçlendirecektir. Bu sebeple yazının ilk bölümünde ilçenin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. Çeltikçi’de bilinen ilk yerleşim antik çağlarda başlamıştır. Bölgede hüküm süren uygarlıklar sırasıyla Hititler, Lidyalılar, Frigler, Persler ve Büyük İskender’dir. Daha sonra Romalılar ilçeye hakim olmuştur. Bölge, Fatih Sultan Mehmed döneminde Karamanoğulları Beyliği’nin Osmanlı orduları tarafından alınmıştır. Bu tarihten sonra Burdur’a bağlı bir nahiye olarak tapu kayıtlarında görünen ilçe, 1914 yılında ilçeye dönüştürülmüştür. Cumhuriyet dönemi ile birlikte tekrar nahiyeye dönüştürülen semt, 1968 yılında bugünkü ismini ve ilçe statüsünü almıştır. İlçenin ismi, bölgede yetiştirilen pirinçlerden gelmektedir.

Çeltikçi Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Çeltikçi ilçesindeki en temel ekonomik faaliyet tarım ve hayvancılıktır. İlçede bu iki önemli faaliyet dışında ticaret ve sanayi etkinlikleri pek bulunmamaktadır. Halkın önemli bir bölümü geçimini, arpa, yulaf, mısır, tütün, haşhaaş, taze fasulye, barbunya, kavun, marul, lahana yetiştirerek sağlamaktadır. İlçede meyve üretimi de oldukça fazladır. Burada üretilenler çevre il ve ilçelere iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere gönderilmektedir. Hayvancılık ise ikincil en önemli sektördür. Halkın önemli bir bölümü sığır, keçi ve süt ineği beslemektedir. Semtte her gün ortalama otuz ton süt üretilmektedir. Hayvancılığa bağlı olarak yem bitkileri de yetiştirilmektedir. Yonca, korunga, fiğ ve mısır gibi ürünler yetiştiren Çeltikçi halkı, hayvancılık masraflarını azaltmaktadır. Eğer siz de tarım ya da hayvancılık ile ilgileniyorsanız Çeltikçi kiralık ev düşünceniz son derece isabetli olacaktır.

Çeltikçi Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi

2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede 5237 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %48’i erkek, %52’si ise kadındır. İlçenin nüfusu 2008 yılından beri düzenli olarak azalmaktadır. Bölgedeki popülasyonun artış hızı ise %1.23 civarındadır. Çeltikçi, iki mahalle ve altı köyden meydana gelmiştir. Semtte yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık %1.94’üne ev sahipliği yapmaktadır. Burdur Çeltikçi kiralık ev tercih etmeyi planlayanların aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırması işlerini kolaylaştırabilir:

  • Konak Mahallesi ( 1219 kişilik nüfusu ile en kalabalık yerleşim birimidir. )

  • Camii Mahallesi

  • Bağsaray Köyü

  • Çebiş Köyü

  • Kuzköy Köyü

  • Tekkeköy Köyü

  • Ovacık Köyü

  • Güvenli Köyü

Eğer Çeltikçi kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Burdur Çeltikçi kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilir, kendinize en uygun ilanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Çeltikçi Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.