/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karacabeycancel

Bursa Karacabey Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Karacabey Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Karacabey kiralık konut  düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Gelin, bu güzide ilçemizi birlikte daha yakından tanıyalım. Karacabey, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı bir ilçedir.  Bursa kenti, on yedi ilçeden meydana gelmektedir ve Karacabey kentin en kalabalık dokuzuncu, en gelişmiş ise beşinci semtidir. İnegöl, Mustafakemal Paşa, Gemlik ve Orhangazi’den sonra gelmektedir. İlçe, kentin batı hattında yer almaktadır ve şehir merkezinden tam yetmiş kilometre mesafede bulunmaktadır. Bursa-İzmir, Bursa-Balıkesir ve Bursa-Çanakkale karayollları üzerinde yer alması nedeniyle ilçe hızlı bir şekilde gelişmiştir.  

Karacabey Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce, o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak o bölgedeki yaşantınızın nasıl olacağına dair ipuçları taşır. Bu nedenle Karacabey kiralık daire tercih etmeyi planlayanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi konumundan bahsedeceğiz. Karacabey ilçesi, yaklaşık 1285 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve şehrin yüzölçümü bakımından en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Tüm bunlara ek olarak, semtin denizden yüksekliği veya daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık on beş metredir. Bu durum iklim koşulları üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Semtte ılıman Marmara iklimi görülmekte, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kar yağışının görüldüğü ilçede, ilkbahar ve sonbahar aylarında yağış miktarı artmaktadır. 

Karacabey Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Yaşamayı planladığınız yerde, sizden önce hangi uygarlıkların bulunduğunu, nasıl hayatlar sürdüğünü bilmek istemez misiniz? Biz hayatınızı geçirmeyi planladığınız bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanın o bölge ile bağlarınızı güçlendireceğine inanıyoruz. Bu nedenle Karacabey kiralık ev tercih etmeyi planlayanların da bu konuda mutlaka bilgi sahibi olması gerekiyor.  Karacabey’de bilinen ilk yerleşim milattan önce üç binli yıllarda gerçeklemiştir. Antik çağlarda Miletopolis olarak adlandırılan isim, Roma döneminde de geçerliliğini sürdürmüştür.  İlçede sırasıyla; Bitinyalılar, Lidyalılar, Persler ve Romalılar hüküm sürmüştür. İlçe, 1326 yılında gerçekleşen Maltepe Savaşı ile Bizans idaresinden Osmanlı egemenliğine geçmiştir. Bölgeyi fetheden Orhan Gazi’nin ismi bugün çeşitli sokak ve cadde isimlerinde yaşamaktadır. 

Karacabey Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiye göre, Karacabey ilçesinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 83.115’dir. Bölgede ikamet edenler, kent nüfusunun yaklaşık %2.83’ünü oluşturmaktadır. Popülasyonun %50.05’i erkek, %49.95’i ise kadındır. İlçede kilometrekareye 87 kişi düşmektedir. Bölgenin popülasyonu 2015 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bursa Karacabey kiralık daire seçmeyi düşünenler aşağıda nüfus durumlarına göre sıralanmış yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

 • Gazi Mahallesi 
 • Emir Sultan Mahallesi
 • Sırabademler Mahallesi
 • Saadet Mahallesi
 • Tavşanlı Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Hamidiye Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Karacaahmet Mahallesi
 • Hüdavendigar Mahallesi
 • Runguş Paşa Mahallesi
 • Drama Mahallesi

Eğer Karacabey kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hep hayalini kurduğunuz eve ulaşmak isterseniz  ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Karacabey’de kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Karacabey Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.