/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayramiçcancel

Çanakkale Bayramiç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayramiç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut kiralamak almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bayramiç kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Bayramiç Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ilinin güney kesiminde yer alan ilçe gerek doğası gerekse tarihi bakımından oldukça zengindir. Yüzde 63’ü ormanlık arazilerle kaplı olan ilçe içerisinde; elma, armut, badem, zeytin ve şeftali yetiştirilmektedir. Bayramiç kiralık konut arayan kişiler ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ilçenin geçmişinin Antik çağlara dayandığı öğrenilmiş olup 1356 yılında Osmanlı Devleti egemenliğine girildiği bilgisine ulaşılmıştır. 1805 yılında bucak olan bölge, 1902 yılında ilçe merkezi olmuştur. Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde Yunanlılar tarafından işgale uğrayan ilçe 1922 yılında düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Bayramiç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

Çanakkale Bayramiç kiralık konut arayan aileler ilçedeki eğitim kurumları ile yakından ilgilenmektedir. Eğitim faaliyetleri bakımından gelişmiş olan bölgede tüm ihtiyaçlara cevap verebilen okullar yer almaktadır. Bu okullardan başlıcaları: Bayramiç Atatürk Anadolu Lisesi, Bayramiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bayramiç Mustafa-Gülşen Çınaroğlu Anadolu Lisesi, Bayramiç Ögretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu, Halk Eğitimi Merkezi, Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu , Menderes İlkokulu, Milli Hakimiyet İlkokulu, Milli Zafer İlkokulu, Bayramiç Gazi Ortaokulu, Türkmenli Ortaokulu, Türkmenli İlkokulu, Çırpılar İlkokulu, Muratlar İlkokulu, Muratlar Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Menderes Ortaokulu, Evciler Şehit Osman Özkan İlkokulu, Evciler Şehit Osman Özkan Ortaokulu, Çırpılar Ortaokulu, Mustafa Kemal İlkokulu, Lütfiye Kerim Tahsildaroğlu Anaokulu’dur.

Bayramiç Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre ilçe içerisinde yer alan konutların ortalama metrekare alanları 118 metrekaredir. İlçede bulunan kiralık konutların metrekare başına düşen birim değerinin 6 TL olduğu bilgisi edinilirken, ortalama kira fiyatlarının ise 686 TL olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Bayramiç kiralık konut arayışında olan vatandaşların bölgedeki gelişmeler sebebi ile artış göstermesinden ötürü kira fiyatları geçmiş dönemlere göre artış göstermiştir. Bayramiç kiralık ev arayışında olan vatandaşlarımız listeleme sayfamıza göz atabilirler.

Bayramiç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçe ekonomisinde tarım ve hayvancılığın yeri büyüktür. Son yıllarda bölgede tarıma bağlı sanayi kolları gelişmektedir. Bu sebep ile Bayramiç kiralık konut arayan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünleri arasında Elma, Çavdar, Çay, Çeltik, Fındık, Kuru Fasulye, Kuru Soğan, Mercimek, Nohut, Pamuk, Patates, Soya fasulyesi, Tritikale, ve Yulaf ürünleri öne çıkmaktadır.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Bayramiç ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bayramiç’de kiralık konutlar için listeleme sayfamıza gözatabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.