/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bigacancel

Çanakkale Biga Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Biga Kiralık Konut Arayanlara Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Biga kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Biga, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı, il merkezinin doğusunda 90 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İlçenin temel ekonomik geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Tarıma dayalı gelişen sanayi de etkili sektörlerden birisidir. Türkiye’nin en büyük sanayi topluluklarından biri olan (İçdaş) başta demir çelik olmak üzere mobilya, plastik üretim ve ambalaj tesisleri vardır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bİlimler Fakültesi ve Biga Meslek Yüksekokulu’nun ilçede bulunması da ilçenin sosyal anlamda gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Öğrenci nüfusu 4000’i geçen Biga’da ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Şehir merkezi Balıkkaya adı verilen bir tepenin eteklerinde kurulmuştur, denizden ortalama 38 metre yüksekliktedir. İlçe merkezinin denize kıyısı yoktur ancak ilçe Marmara Denizine kıyıdır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Marmara Bölgesindeki ılıman marmara iklimi burada da yaşanmaktadır. 

Biga Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Biga’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Marmara Denizi,
  • Güneyinde Çan ve Yenice ilçesi,
  • Batısında Lapseki ilçesi,
  • Doğusunda Balıkesir il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 90.576’dır. Bu sayının yüzde 50,06’sı kadın, yüzde 49,94’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.310 kilometrekare, rakımı ise 40 metredir. Biga günlük kiralık ev gibi farklı alternatif ilanları arayanların tercih edebileceği toplam 11 mahalle vardır. Bu mahalleler; Gazikemal Mahallesi, Hamdibey Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Zeytinlik Mahallesi, Turan Mahallesi, Sakarya Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Yalı Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, İğdelik Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. Biga Toki kiralık daire seçenekleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Biga Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 90 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 6 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 13 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 750 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Biga Sakarya Mahallesi kiralık daireler sahibinden ya da Biga Şirintepe kiralık daire gibi tüm seçenekler için ilanlarımızı detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Biga Kiralık Ev
Abdiağa KöyüAdliye KöyüAğaköy KöyüAhmetler KöyüAkkayrak KöyüAkköprü KöyüAkpınar KöyüAksaz KöyüAkyaprak KöyüAmbaroba KöyüArabaalan KöyüArabakonağı KöyüAşağıdemirci KöyüAyıtdere KöyüAziziye KöyüBahçeli KöyüBakacak KöyüBakacaklıçiftliği KöyüBalıklıçeşme KöyüBekirli KöyüBezirganlar KöyüBozlar KöyüCamialan KöyüCihadiye KöyüCumhuriyet MahallesiÇakırlı KöyüÇavuşköy MahallesiÇelikgürü KöyüÇeltik KöyüÇeşmealtı KöyüÇınardere KöyüÇınarköprü KöyüÇömlekçi KöyüDanişment KöyüDeğirmencik KöyüDereköy KöyüDikmen KöyüDoğancı KöyüEğridere KöyüElmalı KöyüEmirorman KöyüEskibalıklı KöyüEybekli KöyüGazikemal MahallesiGemicikırı KöyüGeredelli KöyüGerlengeç KöyüGeyikkırı KöyüGöktepe KöyüGüleç KöyüGümüşçay Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Gümüşçay Bld. (İğdelik Mahallesi)Gündoğdu KöyüGürçeşme KöyüGürgendere KöyüGüvemalan KöyüHacı Hüseyinyaylası KöyüHacıköy KöyüHacıpehlivan KöyüHamdibey MahallesiHarmanlı KöyüHavdan KöyüHisarlı KöyüHoşoba KöyüIlıcabaşı KöyüIşıkeli Köyüİdriskoru Köyüİlyasalan Köyüİskender Köyüİstiklal MahallesiKahvetepe KöyüKalafat KöyüKaldırımbaşı KöyüKanibey KöyüKapanbelen KöyüKaraağaç KöyüKarabiga Bld. (Ulucamii Mahallesi)Karabiga Bld. (Yalı Mahallesi)Karabiga Bld. (Zeytinlik Mahallesi)Karacaali KöyüKarahamzalar KöyüKarapürçek KöyüKaşıkçıoba KöyüKatrancı KöyüKayapınar KöyüKaynarca KöyüKazmalı KöyüKemer KöyüKepekli KöyüKocagür KöyüKoruoba KöyüKozçeşme KöyüOsmaniye KöyüOtlukdere KöyüOvacık KöyüÖrtülüce KöyüPaşaçayı KöyüPekmezli KöyüRamazanlar KöyüSakarya MahallesiSarıca KöyüSarıkaya KöyüSarısıvat KöyüSarnıç KöyüSavaştepe KöyüSazoba KöyüSelvi KöyüSığırcık KöyüSinekçi KöyüŞakirbey KöyüŞirinköy KöyüŞirintepe MahallesiTokatkırı KöyüTuran MahallesiTürkbakacak KöyüYanıç KöyüYeniceköy MahallesiYeniçiftlik KöyüYenimahalle KöyüYeşilköy KöyüYolindi KöyüYukarıdemirci Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.