/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çancancel

Çanakkale Çan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çan Kiralık Konut Arayanlara Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Çan kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Çan, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı, il merkezinin doğusunda 76 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İlçe merkezi çukur bir vadiye kurulmuştur. Topraklar genellikle engebeli bir yapı gösterir. Ormanlarla kaplı, fazla yüksek olmayan dağ ve tepeler geniş yer tutar. Çan ilçesinin tabanı volkanik ve sedimanter oluşumdadır. Batısında neojen çağına ait killi linyit oluşumlu toprağı vardır. İlçe halkının temel geçim kaynağı seramik sanayi, linyit kömürü yatakları, tarım, hayvancılık ve Çan Termik Santralidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Marmara Bölgesindeki ılıman marmara iklimi burada da yaşanmaktadır. 

Çan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Çan’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Biga ve Lapseki ilçeleri,
 • Güneyinde Bayramiç ve Yenice ilçesi,
 • Batısında Çanakkale Merkez, Bayramiç ve Lapseki ilçesi,
 • Doğusunda Yenice ve Biga ilçeleri ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 48.215’dir. Bu sayının yüzde 49,81’i kadın, yüzde 50,19’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 905 kilometrekare, rakımı ise 73 metredir. Çan günlük kiralık ev gibi farklı alternatif ilanları arayanların tercih edebileceği toplam 9 mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • Fatih Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Seramik Mahallesi,
 • Süle Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Çakmakçayır Mahallesi,
 • Osmanefendi Mahallesidir. 

Çan kiralık daire seçenekleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Çan Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Çanakkale’nin Çan ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 13 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 735 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çanakkale’nin Çan ilçesinde eşyalı kiralık daire ya da Çan müstakil kiralık ev gibi tüm seçenekler için ilanlarımızı detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Çan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.